Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Oznámení
  • Zveřejněno 13. června 2021
  • Lucie Kohutová

Vzpomínka na Miloše Bahníka

Vzpomínka na Miloše Bahníka

Dne 9. 6. 2021 zemřel ve věku nedožitých 87 let Miloš Bahník.

 
Hráč, trenér, funkcionář, učitel, organizátor a klubový činitel.
 
  
 
K bridži se dostal relativně pozdě ve 34 letech. Přesto jako hráč dosáhl řady úspěchů hlavně v párových soutěžích. V turnajích velkých cen v Čechách stál často na stupních vítězů a jeho styl hraní párových turnajů je ještě stále mezi staršími hráči pověstný.
 
  
 
Jeho největším úspěchem je však zisk stříbrné medaile - druhého místa na mistrovství Evropy seniorů v Římě v roce 1995, kde společně s Bohoušem Picmausem zahráli turnaj opravdu výborně, a po spočtení výsledků před reklamacemi dokonce figurovali na prvním místě. Tato stříbrná medaile je zatím stále jediná česká medaile z mistrovství Evropy v dospělých nejuniorských kategoriích a patří mezi největší úspěchy českého bridže.
 
  
 
Mezi Milošovy další bridžové úspěchy patří jeho dráha trenéra ženské reprezentace. Díky svým kontaktům dokázal jako trenér vytvořit ženám výborné finanční podmínky pro účast v soutěžích mistrovství světa, mistrovství Evropy a na bridžové olympiádě. Získané sponzorské příspěvky většinou pokryly téměř celé náklady. Dokázal přitom vybrat tým tak, aby se díky pohodě v něm všechny hráčky mohly plně soustředit na hru, což se projevilo na výsledcích. A tak se pod jeho vedením ženský tým zúčastnil ME 1995 v Portugalsku (Villamoura), ME 1997 v Itálii (Montecatini), MS 1998 ve Francii (Lille) a olympiády 2000 v Holandsku (Maastricht). Největším úspěchem ženského týmu bylo 9. místo na MS 1998.
 
 
Další bridžová role - role organizátora již tradičního turnaje O perníkový tref - přinesla řadě bridžistů možnost zahrát si pěkný velký turnaj. Své doby největší turnaj, jehož se účastnilo i 80 párů a až 30 týmů, byl spolupořádán Milošem při téměř všech jeho 50 ročnících.
 
K bridži přivedl nejen řadu rodinných příslušníků, ale i další hráče. 
 
  
 
Věnujte Milošovi tichou vzpomínku.
 

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner