Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 14. června 2017
  • Vladimír Nulíček

Otevřené ME v Montecatini

Otevřené ME v Montecatini

Vítězi nejprestižnější kategorie Open Pairs se stal turecký pár Nezih Kubac - Nafic Zorlu.

Vítězi mixových týmů se stal ruský tým MNEPO ve složení Olga Pavlushko, Evgeni Rudakov, Elena Rudakova, Sergei Orlov, Anna Gulevich and Georgi Matushko, český tým v kvalifikaci neuspěl.

V mixových párech zuřil ostrý boj o vítězství do poslední krabice - nakonec si pouhých 0,02% odnesl titul polský pár Justyna Zmuda - Michal Klukowski před Němci Sabinou Auken a Royem Wellandem a čínským párem Wang-Hu.
Český pár Soňa Hájková - Vít Volhejn zaznamenal velký úspěch postupem do finále, kde se mu již tolik nedařilo a skončil na 50.místě. Eva a Petr Bahníkovi hráli tzv. EBL Cup (vlastně jakési finále B), kde skončili na pěkném 24.místě.
 
V kvalifikaci Open Teams hrál český pár Macura-Volhejn se zahraničním párem v týmu Covfefe4. Po nadějném začátku skončili po několika těžkých porážkách nakonec až na 101.místě. Do play-off se probojoval s ruským týmem Redrobot Maxim Zhmak, jejich tým prohrál mezi nejlepšími 16 s pozdějšími vítězi - norským týmem Highlanders.
 
Kategorii ženských týmů vyhrál tým Denmark Red, na třetím místě skončil holandský tým s Magdou Tichou. Seniorské týmy ovládl izraelský tým Kaminski.
 
Vítězi kategorie Teams Open se stal norský tým Highlanders, který ve finále porazil velké překvapení turnaje - tým Greece.
 
V kvalifikaci Open Pairs si výborně vedli Milan Macura s Vítkem Volhejnem, kteří vybojovali 11.místo a suverénně tak postoupili do čtvrtečního semifinále A. Postoupil rovněž Maxim Zhmak se svým partnerem I.Curlinem. Vynikajícího úspěchu dosáhli rovněž A.Filip s E.Veleckým, kteří vyhráli semifinále B v kategorie Seniors Pairs a budou ve čtvrtek bojovat mezi 18 nejlepšími seniorskými páry ve finále.
 
Ve čtvrtečním semifinále se českým párům již tak nedařilo a obsadili 61.místo (Zhmak-Curlin), resp. 74.místo (Macura-Volhejn). Postup do finále tak unikl. Pár Filip-Velecký vybojoval 12.místo ve finále Seniors Pairs. Dalšího ze svých velkých úspěchů dosáhla Magda Tichá, která pod holandskou vlajkou vyhrála finále kategorie Women Pairs rovněž s holandskou partnerkou Van Zwol.
 
Dvoudenní finále Open Pairs vyhrál turecký pár Kubac-Zorlu před Američany Ziou a Meckstrothem, třetí skončil italsko-turecký pár Versace-Tokay.
 

 

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner