Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 21. listopadu 2017
  • Milan Macura

Mistrovství Evropy Malých Federací vyhrála Gruzie, Česko je sedmé

Mistrovství Evropy Malých Federací vyhrála Gruzie, Česko je sedmé

10. hry Malých federací hostil Yacht Club v Monaku. Sjelo se zde 15 týmů, které se během 3 dní utkaly o zlato systémem každý s každým na 10 rozdání.
Vítězem se stal tým Gruzie následovaný Litvou a Ukrajinou. Česká republika obsadila 7. místo ve složení (na fotografii zleva) Martin Melčák, Erik Klemš, Lukáš Kolek, Michael Botur, Jakub Vojtík.
Výsledky

Mistrovství Evropy Malých federací 2018

V prvním dnu na naše hráče čekaly jen 4 zápasy - poslední úterní kolo měli pauzu.

Začátek turnaje proběhl na jedničku, když si Češi s přehledem poradili s týmem Malty a vyhráli o 40 IMPů. Téměř maximální zisk VP dostal náš tým na čelo tabulky. 

Ve druhém zápase naši nastoupili proti Guernesey, což je druhý největší ostrov z Normanských ostrovů. O tomto britském území o velikosti 78 km2 a 65 000 obyvateli asi nikdo z hráčů neslyšel. Neznámých soupeřů se však naši nezalekli a vítězstvím 15.05 VP si upevnili vedoucí pozici.

Třetí zápas byl promítán na BBO proti jednomu z favoritů turnaje - Litvě. V průběhu zápasu to s našimi nevypadalo dobře, v závěru však zvládli porážku trochu zkorigovat a získat alespoň 5.20 VP, což znamenalo propad na 3. místo.

Ve čtvrtém zápase hrál náš tým proti Libanonu. Velké ztráty za spadnutou manši na první partii a malé agresi obou stran v rozlohové partii vedly k prohře 6.28 VP. 

Večerní zápas měli naši pauzu a standardních 12 VP naše udržuje blízko medailových pozic se ziskem 57.75 VP. Vedoucí tým - Gruzie však má naše již náskok 16 VP.

Středeční zápasy napoví o boji o medaile více.


22.11. Po druhém hracím dnu jsou Češi na 3. místě

Začátek druhého hracího dne nedopadl dle očekávání a prohra s Chorvatskem o 18 impů posunula náš tým na 7. místo a prohloubila ztrátu na první místo již na 30 VP. 

V sedmém zápase se kluci vzchopili a proti našim sousedům ze Slovenska udělali 18.84 VP a vyhoupli se zpět do boje o medaile. 

Další zápasy proběhly také k radosti naši hráčů, když porazili tým exprezidenta WBF Damianiho 15.75, Lucembursko 18.84 a v posledním zápase proti Kypru dělali "remízu" 9.23. 

Před posledním hracím dnem, kdy naše čeká vedoucí tým Gruzie, týmy ze středu tabulky Ukrajina a Estonsko a slabší týmy Monako a San Marino, mají naši skvělou pozici pro zisk cenného kovu. Na vedoucí tým ztrácí jen 9,5 VP a mají naopak náskok 10 VP na čtvrtý Kypr. 

Držíme palce, hoši do toho!


23.11. Třetí den Česku vůbec nevyšel

Jedenáctý zápas proti Estonsku rohodovaly slemy, bohužel nakonec 2:1 v neprospěch našeho týmu a zisk pouhých 3.82 VP:

Dvanáctý zápas proti vedoucímu týmu Gruzie se promítal na BBO. Od začátku zápasu se Gruzinci dostali do vedení a to postupně navyšovali. Klíčová parite bylo rozdání č. 28. 

Gruzinci se dostali po dražbě (3T) - dbl. - (5T) - dbl. - (pas) - 5K - (pas) - 5P - (pas) - 6S.

Když seděly oba impasy a západ s dlouhými trumfy přiznal 4 piky, aby mohl hlavní hráč zahodit ztrátová kara, nárokoval hlavní hráč 12 zdvihů.

Na druhém stole hrál Michal Botur nadějných 6P. Po trefovém výnosu zahrál malé káro do 10 a krále. Vrácenou káru vzal na stole a 3krát trumfnul, aby zůstal na stole. Soupeř mu však přebil hned třetí kolo kár malým trumfem a stůl byl odříznutý. Kdyby Michal trumfnul jenom dvakrát a začal hrát kára, závazek by splnil a neztratili bychom 17 impů. Kdyby byla rozloha jen trošku jinak, mohli bychom naopak 17 impů brát. Zápas bychom sice stejně prohráli, ale jen těsně. Výsledek 0,34 VP náš tým srazil na 7. místo a naděje na dobré umístění se velmi vzdálila. Stále však zbývají 3 zápasy do konce.

Po dvou porážkách nastoupili naši na tým Ukrajiny, který také usiloval o medailové pozice. Ve vyrovnaném zápase strhl náš tým vedení ve svůj prospěch až na posledních 2 rozdáních a se ziskem 11.85 VP si ještě udržel malé naděje na bronz.

I 14. zápas nakonec rozhodla slemová dražba. Zatímco San Marino na poslední partii vydražilo a splnilo 6K, naši se spokojili pouze s hrou a ztráta 13 IMPů znamenala jen těsnou výhru. Nízké vítězství definitivně pohřbilo naděje na medailový úspěch. V posledním zápase se Češi utkají v přímém souboji o 5. místo proti týmu Monaka. Monako má však náskok 8 VP, takže ani tento úkol nebude pro naše hráče jednoduchý.

Dnešní špatný výkon nezvrátil ani poslední zápas proti Monaku. Prohra o 15 IMPů a zisk pouhých 5.20 VP nestačil ani na udržení 6. místa, když se před naše dostal ještě tým Libanonu, který v posledním zápase porazil Estonsko 16:4.

Český tým tak odjíždí z Monaka zklamaný ze 7. místa, když ještě po 2/3 soutěže bojoval o příčky nejcennější. Útěchou mu může být jejich mládí, které jim dává ještě mnoho prostoru ke zlepšení a dalším příležitostem, jak ukázat své schopnosti. 

Konečné pořadí

 

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner