Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 8. března 2018

Milan Macura se umístil v TOP 10 na prestižním turnaji v Moskvě

Milan Macura se umístil v TOP 10 na prestižním turnaji v Moskvě

Krásný výsledek přivezl Milan Macura z prestižního turnaje Slava Cup, který se koná na počest pana Slavy Grynuka. 

Turnaj organizují kamarádi tragicky zeslunlého Slava Grinuka, který přivedl k bridži skupinu lidí již ve studentském věku a bridž se stal jejich velkým koníčkem. Nyní úspěšní podnikatelé a manažeři sponzorují tento turnaj a zajišťují mu světovou kvalitu.

První ročník proběhl již v roce 1999, kdy se na turnaji sešli jen kamarádi Slavy. Turnaj postupně rostl a od roku 2007 jsou zváni nejlepší páry Evropy, občas zavítají i zámořské páry. 

Turnaj se hraje na 16 kol po 8 rozdáních od pátku dopoledne až do neděle odpoledne. Hraje se v krásných prostorech hotelu Metropol v centru Moskvy. První 2 stoly jsou přenášeny na BBO a u prvních 10 stolů jsou pořizovány živé video přenosy. Systém je švýcarský, čili páry hrají proti těm, kteří jsou umístěni v jejich těsné blízkosti. Prvních 14 kol je bez opakování, v posledních 2 kolech již proti sobě mohou nastoupit páry, které na sebe narazily již dříve.

Milan Macura dostal pozvání na tento turnaj s israelským partnerem Ehudem Friedlanderem, zvaným Udi. Byl to jejich první společný turnaj a tak můžeme hodnotit 9. místo z 60 párů jako skvělý výsledek. Cenyvšak bralo jen 7 párů a tak je to pro ně trošku zklamáním vzhledem k tomu,, že první cena činila 10 000 EUR a za 7. místo se stále bralo 1 000 EUR. I tak Milan odjel z Moskvy s krásnými zážitky a zkušenostmi z dalšího velkého turnaje.

Turnaj po velkém boji vyhrál Bulharský pár Danailov - Gunev, který v posledním kole porazil do té doby vedoucí švédský pár Ekenberg - Hult. Cenu za třetí místo (6 000 EUR) si odvezli němci Gromoeller - Rohowsky. O kvalitě turnaje svědčí také to, že nejlepší Ruský pár se umístil až na 10. místě.

Celkové výsledky včetně rozdání

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner