Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 15. srpna 2016
  • Zuzana Otradovcová

Juniorské Mistrovství Světa medaili česku nepřineslo

Juniorské Mistrovství Světa medaili česku nepřineslo

3.-13. 8. 2016 se na severu Itálie v Salosmaggiore Terme konalo 16. Mistrovství světa juniorských týmů. Za české barvy bohužel nastoupil pouze tým v kategorii U16 a to ve složení Adam Procházka – Petr Volhejn, Zuzana Otradovcová – Tomáš Fridrich. Kapitánem družstva byl Michal Králík.

 

 

 

 

 

Ve středu 3.8. jsme se v časných ranních hodinách vydali z Uherského Hradiště autem směrem na jih. Po malém bloudění při hledání hotelu už jsme vyrazili na registraci do hrací místnosti. Bylo pro nás celkem překvapením, jaká všechna bezpečnostní opatření nás čekala. Jednak budovu hlídalo několik jednotek policistů a také pokaždé, když jsme chtěli vejít do budovy, nám museli zkontrolovat čárový kód našeho badge. Večer se konal Úvodní ceremoniál.

V naší kategorii U16 bylo celkem 14 týmů (Kanada, Čína 1, Čína 2, Česká republika, Anglie, Francie, Maďarsko, Indonésie, Izrael, Itálie, Nizozemsko, Polsko, Švédsko a USA). Během prvních 5 dnů jsme potkali každého soupeře, zápasy se hrály na 14 partií. Poté 8 týmů s nejvyšším skóre hrálo KO a zbývajících 6 družstev znova odehrálo Round robin.

První hrací den jsme začali proti Maďarsku. V zápase se rozdělilo hodně IMPů, většina z nich naštěstí v náš prospěch. Maďaři nekladli příliš velký odpor a dopřáli nám vítězství 19,38 VP. Druhé utkání dne proti Anglii už tak slavně nedopadlo, 3,45 VP nebylo dvakrát povzbudivé skóre. Proti Francii jsme bohužel nevytáhli žádné tajné zbraně a odnesli jsme si 3,62 VP.

Druhý den jsme začali proti Italům výhrou o prsa korejské atletky. Nebyli zase až tak dobří, ale dopustili jsme se nějakých chyb a brali jsme 10,66 VP, každá výhra na MS se však počítá. Po obědě jsme bohužel nedokázali zopakovat pěkný výsledek proti Izraeli z loňského ME, kde jsme je zvládli porazit. Uhráli jsme 5, 58 VP, což nakonec nebyl nejhorší výsledek proti vítězům turnaje. V poslední utkání dne proti Číně 1 se projevila únava a 2,96 VP nás posulo do druhé desítky startovního pole.

Ve třetím dnu turnaje přišla krize a celkem 5,78 VP ze tří zápasů. První jsme podlehli úřadujícím mistrům Evropy Polákům 2,81 VP. V utkání proti Nizozemcům se absolutně všechno vymklo kontrole a jeden IMP chyběl k absolutnímu debaklu. Proti Indonésanům jsme si rovněž vybrali horší chvilky a smutně jsme se museli spokojit s 2,96 VP. Znamenalo to pro nás propad až na 13. příčku.

Naštěstí nás studená sprcha v podobě špatných výsledků motivovala a další hrací den jsme byli skoro jako vyměnění. Ráno jsme proti USA brali sympatických 15,66 VP. Nakonec stříbrným Číňanům jsme sice podlehli, ale 4,15 VP nebylo v tuto chvíli nejhorší. Z tohoto kola mám taky jednu hezkou partii:

Po zahájení jihu 1♦ (Precision), silné odpovědi severu a nalezení fitu srdcového už bylo ke slemu blízko. Splněných 6 srdcí přineslo 13 IMPů, když na druhém stole soupeři vydražili pouze 4 srdce.

Ve 12. kole jsme se štěstím porazili Švédy 11,87 VP. Po zápase jsem měla pocit, že výhra není možná, nestáli při nás všichni svatí, podržel nás Adam s Petrem, kterým se tento zápas velmi povedl.
 
Poslední kolo základní části jsme s Kanadou prohráli o 3 IMPy, což přineslo 9,03 VP. Udrželi jsme tím 12. místo a s přenosem 69 VP jsme začali hrát o umístění o 9.-14. místo.
 
V prvním zápase play-off jsme vinou několika zbytečných chyb znova podlehli Indonésii , tentokrát se ziskem jen 3,97 VP. Tento zápas nás v konečném důsledku víceméně připravil o celkovou 10. příčku. Po týmové zmrzlině jsme proti Švédům předvedli docela pěkný výkon a vysoko jsme vyhráli - 17,34 VP.
 
Poslední den turnaje jsme začali proti Kanadě tak trochu smolně. Rozhodně jsme v tomto utkání měli na víc než zopakování skóre ze základní části – tj. 9,03 VP. Itálii jsme porazili o 9 IMPů a získali jsme 12,71 VP. Poslední zápas šampionátu proti Maďarům jsme zvládli s maximální možnou výhrou 20 VP.
 
Celkově jsme nakonec skončili na 11. místě, což podle mě odpovídá tomu, jak jsme hráli. V butleru se lépe umístil pár Adam Procházka – Petr Volhejn se ztátou -0,34 IMPu na partii, my jsme měli -0,78 IMPu na partii.

Mistry světa v kategorii U16 se stali Izraelci, na druhém místě byla Čína 2 a s bronzovými medailemi se domů vrací Francouzi. Juniorskou kategorii ovládli Poláci před Číňany a Švédy. Dorostenecké zlato slaví místní Italové, kteří ve finále přehráli Nizozemce, bronz získali reprezentanti Hongkongu. Ženy do 26 let vyhrály Nizozemky (spolu s Magdou Tichou) před Australankami a Norkami.

Jsem velmi ráda, že jsem se na tuto akci mohla dostat. Pevně věřím, že zkušenosti, které jsme zde získali, budeme schopni zúročit.

Poděkování patří sponzorům z Fondu mládeže, našemu kapitánovi Michalu Králíkovi a taky všem, kteří nás na dálku podporovali.

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner