Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 29. března 2016
  • Michal Kopecký

Frankfurt Cup 2016

Frankfurt Cup 2016

O velikonočním víkendu 25.-27.3. se ve Frankfurtu konal už 12. ročník tradičního dorosteneckého turnaje Frankfurt Cup. Jako každý rok nás reprezentovaly dva týmy.

Czech Republic 1 - Tomáš Fridrich, Erik Klemš, Martin Melčák, Zuzana Otradovcová
 
Czech Republic 2 - Julie Tomáštíková, Přemysl Vávra, Ester Vilímková, Petr Volhejn.
 
Pro Přemka byl turnaj prvním mezinárodním měřením sil (bridž hraje asi třičtvrtě roku), ostatní jsou již zkušenější hráčí a zejména Erik s Martinem jsou ostřílení reprezentanti, kteří do Frankfurtu přijeli přímo z Amsterdamu z turnaje White house juniors. Tým doplnila dvojice kapitánů-řidičů Karolína Vlachová a Michal Kopecký.
 
Turnaj začal tradičně pátečním večerním individuálem u německého kouče a hlavního organizátora celé akce Hartmuta Kondocha. Turnaj se hrál na 11 stolů, z našich se do první desítky vešli Martin, Petr (!!!) a Michal.
 
V sobotu začala hlavní soutěž 11 týmů, které si o 4 místa v semifinále zahrály ve dvou skupinách. Tým CZ1 ve své skupině s přehledem zvítězil, tým CZ2 skončil na 5. místě. Erik s Martinem s velkým náskokem vyhráli i butlera.
 
V neděli se našemu zkušenějšímu týmu bohužel přestalo dařit, nejdříve prohráli semifinálový zápas s Francií a poté i zápas o 3. místo s Holandskem 2. Naopak CZ2 zabrali a ve skupině o umístění obsadili velice hezké 4. místo, takže celkem skončili 8. V turnaji zvítězil silný holandský tým.
 
Celkový dojem kapitána z turnaje je dobrý. Mám radost, že nám roste nová generace nejen šikovných dorostenců, ale také máme několik nadějných hráčů v kategorii Kids.
 
 
Michal Kopecký 29.3.2016

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner