Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 26. července 2016
  • Erik Klemš

Tým UK vybojoval stříbro na EUSA games 2016

Tým UK vybojoval stříbro na EUSA games 2016

Reprezentace ve složení Jan Králík, Michael, Botur, Martin Melčák a Erik Klemš vybojovala 2. místo na premiérovém turnaji v bridži v rámci EUSA games

Ve dnech 12.-25. července 2016 proběhly v Záhřebu a Rijece 3. Evropské univerzitní hry, na kterých se poprvé v pozici rovnoprávného sportu objevil Bridž.

Bridžová soutěž se konala od 18. do 22.7, zúčastnilo se ji 10 týmů (3 týmy Záhřebské university, Koç Üniversitesi Istanbul, Univerzita Anadolu (Turecko), Postupimská Univerzita, Univerzita Novi Sad, Budapešťská technologická Univerzita, Katalánská Technická Univerzita a tým Univerzity Karlovy. Tým UK nastoupil v sestavě Michael Botur (FTVS), Erik Klemš (PF), Jan Králík (VŠB-TUO) a Martin Melčák (VŠCHT). Formát soutěže byl určen na 18 kol (2x s každým soupeřem), jeden zápas se hrál na 12 rozdání.

Po náročné 15 hodin trvající cestě z Mistrovství Evropy v Lotyšsku, která mimo jiné zahrnovala dobrodružný přestup v Istanbulu, jsme s Martinem dorazili na záhřebské letiště, kde na nás už s odvozem čekal náš druhý pár, který dorazil autem z Uherského Hradiště. Po vyzvednutí akreditací, večeři a mírném překvapení z poměrně přísných bezpečnostních opatření jsme mohli vyčerpaní ulehnout s očekáváním naší první univerziády.

První den turnaje hraného přímo v areálu kolejí, kde jsme byli ubytování, se nám příliš nedařilo. Zřejmě i dílem únavy z cest jsme k večeři usedali na opravdu špatném 7. místě s bilancí dvou vítězství a tří proher. Po odpočinkové partičce šachů a relaxu jsme odhodlaní s výsledkem něco udělat ulehli ke spánku.

Druhý den jsme zlepšenou hrou udělali přesně tak, jak jsme si předsevzali. Po sérii čtyř vítězství jsme poznali hořkost porážky až ve večerní zápase se suverénní Postupimskou Univerzitou, která si viditelně kráčela pro vítězství. Den jsme končili ve značně lepším rozpoložení na 3. místě v závěsu za Koç Üniversitesi.

Třetí den, který se ukázal být dnem rozhodujícím, jsme zvládli výborně. Pět zápasů znamenalo 5 vítězství, z toho 4 vysoká, posun na druhé místo a slušný náskok do posledního dne, kdy byly naplánovány jen 3 zápasy.

V prvním zápase posledního dne jsme zřejmě kvůli nervozitě podlehli Budapešťské Univerzitě a soupeři se na nás rázem dotáhli. Naštěstí jsme se na poslední chvíli nezalekli úspěchu a v poslední dvou zápasech porazili jak Univerzitu Novi Sad, tak v přímém souboji přenášeném na internetu Koç Üniversitesi.

Ihned po skončení posledního kola proběhl závěrečný ceremoniál, kde jsme obdrželi trofej a medaile. Turnaj pro nás znamenal cennou bridžovou zkušenost do budoucnosti. Osobně si velmi cením tohoto úspěchu a doufám, že další budou následovat.

Stránky univerziády jsou dostupné zde: http://eug2016.com/, závěrečné výsledky bridžového turnaje zde: http://kubusiu.michzimny.pl/EUSAGAMES2016/eusa2016leaderb.html.

 

Erik Klemš

Galerie

Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner