Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 3. dubna 2018
  • František Králík

Dorostenci na Frankfurt Cupu nenavázali na úspěchy z Amsterdamu

Dorostenci na Frankfurt Cupu nenavázali na úspěchy z Amsterdamu

Frankfurt Cup 2018
 
Ve dnech 30. 3. – 1. 4. 2018 se ve Frankfurtu nad Mohanem uskutečnil tradiční turnaj dorosteneckých týmů „Frankfurt Cup“. Český bridžový svaz reprezentovaly dva týmy: 
  • Czech I ve složení Milan Handlovič, David Vávra, Přemysl Vávra, Petr Volhejn s kapitánem a řidičem Milanem Macurou
  • Czech II ve složení Julie Hrochová, Lenka Janíková, Tomáš Fridrich, Filip Zdráhal s kapitánem a řidičem Františkem Králíkem
V rámci celkových 11 družstev naši dorostenci bojovali v silné konkurenci zkušenějších týmů z Francie, Německa a Nizozemska, Polské týmy nakonec nedorazily.
V pátek večer celou akci odstartoval tradiční individuál, kde se jako nejlepší Čech umístil na 12. místě s 54,46 % David Vávra a v těsném závěsu za ním s 54,29 % Milan Handlovič. Přes 50 % se dostali ještě Filip Zdrahal a Petr Volhejn.
 
V sobotu hráče čekala v rámci hlavního turnaje kvalifikace, kde byly týmy rozděleny do dvou skupin, v rámci nichž hrál každý s každým. První dva týmy z každé skupiny postoupily do finále A, třetí a čtvrtý do finále B a zbylé tři týmy hrály finále C.
Týmu Czech I se v šestičlenné skupině s celkovým ziskem 28,65 VP nepodařilo dostat nezi nejlepší 4 týmy a tak hrály finále C a příliš se nedařilo ani týmu Czech II, který v rámci pětičlenné skupiny skončil čtvrtý se ziskem 28,52 VP. Pro něj to ale znamenalo účast ve finále B.
V neděli se ve finálových skupinách našim týmům vůbec nevedlo. Tým Czech II ve finále B, kde se hrálo systémem KO, prohrál v semifinále proti týmu Netherlands II a v souboji o 7. místo podlehl týmu Germany Kids o 25 IMPů. Tým Czech I v rámci finále C prohrál oba zápasy a skončil tak na posledním místě.
Celkového vítězství v turnaji dosáhl domácí tým Germany I, který v souboji o první místo jasně přehrál tým France I. Napínavý souboj o 3. místo mezi týmy Netherlands I a France II nakonec skončil ve prospěch Nizozemců o pouhé 3 IMPy.
 

Celkové výsledky

Rozdání a výsledky jednotlivých zápasů

 

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner