Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 25. dubna 2019
  • Zuzana Otradovcová

Frankfurt Cup 2019

Frankfurt Cup 2019

O velikonočních svátcích proběhl ve Frankfurtu nad Mohanem tradiční dorostenecký turnaj. České týmy skončily na 4. a 9. místě.

I letos proběhl o Velikonocích ve Frankfurtu nad Mohanem dorostenecký turnaj. Soutěže se zúčastnilo 10 týmů, 4 německé, 2 francouzské, 2 nizozemské a 2 české. České barvy hájili:

CZ 1: Zdeněk Tomis - Daniel Němčík, Přemysl Vávra - Zuzana Otradovcová (NPC Erik Klemš)

CZ 2: Ondřej Pavelka - Filip Chrobok, Adam Pyszko - Vít Walach (NPC Kamil Žylka)

Páteční cesta do Frankfurtu proběhla víceméně bez komplikací, ty se totiž teprve měly dostavit. Předchozí ročníky jsme byli zvyklí, že se hraje páteční individuál v bytě organizátora - Hartmuta Kondocha, letos ale přišla změna. Už v pátek se mělo hrát v hrací místnosti, nicméně ukázalo se, že voda, která protékala stěnami, neumožňuje začátek turnaje v plánovaný čas. Problém se nakonec podařilo omezit natolik, že se individuál na 20 partií mohl rozpoutat. Nejlépe se od nás vedlo Erikovi, který skončil 3., do první desítky se vešli ještě Přemek, Vít a Zdeněk. Posilněni vynikající večeří jsme se vrátili na hotel a mohli jsme již nabírat síly na sobotní hrací den.

10 účastníků bylo rozděleno do dvou skupin, v každé skupině po jednom týmu z ČR, Nizozemska a Francie a dva týmy Německa. Hrálo se systémem každý s každým ve dvou kolech, první na 7, druhé na 6 partií. Po první polovině turnaje figurovaly oba české týmy na postupových 2. místech. Po vynikajícím obědě už jsme bohužel nenavázali na tak kvalitní výkony. Czech 1 naštěstí díky dostatečnému náskoku z prvního kola postup udrželi, CZ 2 skončili 3. ve své skupině. 

Pro mladé bridžisty byla přichystána již tradiční odpolední/večerní zábava, kdy byly rozděleni do skupinek, v každé z nich po jednom (dvou či tří v případě Německa) zástupci z každé země a vypuštěni do ulic Frankfurtu. Cíl – poradit si se zašifrovanými stanovišti, splnit logické a geografické úlohy, prokázat znalosti o své vlasti, zvládnout hlavolamy, vyřešit bridžové problémy. Počasí letos účastníkům přálo natolik, že na jednom ze stanovišť se občerstvili zmrzlinou. A odměna – společné posezení v restauraci a gurmánský zážitek z bohaté večeře. Vítězem večerní hry, která byla vyhlášena společně s celkovými výsledky turnaje následujícího dne, se stalo družstvo s českou zástupkyní Zuzkou, na druhém místě skončila skupina Přemka.

Neděle přinesla pro CZ 1 boje o příčky nejvyšší. Tento cíl bohužel nevyšel. Proti nizozemskému týmu v semifinále přišla vysoká prohra o 64 IMPů na 20 partií. Ani zápas o 3. místo se nepodařil podle našich představ, když jsme německým dorostencům podlehli o 20 IMPů na 16 partiích. Výsledky by mohly vypadat trochu jinak, kdyby nebyli hráči sužováni méně či více závažnými problémy, na to se ale historie neptá.

CZ 2 si ve skupině o 5. místo vybrali horší chvilky a skončili 5., tj. celkově 9. Vítězem turnaje se stali Francouzi, kteří porazili Nizozemce, německý tým Germany 1 skončil 3.

Web turnaje

Své dojmy z akce popisují i samotní účastníci:

Letos je to již počtvrté, co jsem měla možnost se tohoto turnaje zúčastnit. Turnaji opět nebylo co vytknout, až na nepříliš vlídné podmínky v hrací místnosti, kde bylo dost chladno a vlhko. Chtěla bych poděkovat našim kapitánům řidičům, kteří nás jednak bezpečně dovezli, ale také se nám snažili pomoci užitečnými radami. Pomyslná bramborová příčka je lehkým zklamáním, neboť německý tým rozhodně byl hratelný, ale ne každý den je posvícení.

Zuzana Otradovcová

Mé pocity z turnaje jsou vesměs pozitivní. první den jsem hráli dobře, druhý den nám v tom zabránil Danův bolehlav. Výsledek je hloupý, ale ne nečekaný. Kompenzací mi mohlo být příjemné prostředí Frankfurtu a hotelu.

Zdeněk Tomis

Turnaj ve Frankfurtu se mi líbil, velmi si cením podpory kapitánů. Mnohé jsem se naučil a jistě mě to posunulo dál.

Ondřej Pavelka

Na turnaji oceňuji výkon organizátorů. Přes počáteční problémy s tekoucí vodou ze zdi probíhal turnaj ve velmi přátelské atmosféře. Uvítal jsem úvodní individuál, stejně jako hru po městě. Byl to velice zajímavý zážitek, který dělá z Frankfurt cupu dosti výjimečný turnaj. Jedinou výtku mám k místu (podzemní sklep), kde se hrálo. Jídlo bylo vynikající. O samotné hře se to ovšem říci nedá. Se svým výkonem rozhodně nemohu být spokojen. I přes veškerou snahu se ani v posledních kolech nepodařilo zlepšit naše dosavadní skóre. Na závěr bych chtěl poděkovat ČBS a oběma řidičům-trenérům Kamilovi a Erikovi, bez nichž bychom do Frankfurtu jet nemohli.

Vít Walach

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner