Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 1. července 2019
  • Lucie Kohutová

Otevřené mistrovství Evropy 2019 v Istanbulu

Otevřené mistrovství Evropy 2019 v Istanbulu

V dnech 15.-29. června se v tureckém Istanbulu uskutečnilo 9. ME Open. Průběh jednotlivých soutěží jste mohli sledovat na oficiální webové stránce soutěže. Shrnutí informací o akci a výsledcích přinášíme v tomto článku.

  

Facebook

Výsledky

 

Soutěž MIX týmů

15.-19. června

Soutěže smíšených družstev se zúčastnilo 86 týmů. Ve dnech 15.-16. června se uskutečnila desetikolová kvalifikace, z níž vzešlo 32 účastníků vyřazovací fáze. Vítězem kvalifikace se stalo družstvo ZALESKI. Od pondělí 17. do středy 19. června se pak konala finálová fáze turnaje. V ní si nejlépe počínali hráči z GOOD SIX, kteří to z 32. místa (čili posledního, které zaručovalo KO boje) dotáhli až k vítězství. Poraženým finalistou bylo francouzské družstvo REESS, dalšími dvěma semifinalisty pak ZIMMERMANN a Francouzi z týmu MAGIS.

1. místo: GOOD SIX

Marc BOMPIS (FRA), Tatiana DIKHNOVA (RUS), Catherine D'OVIDIO (FRA), Bas DRIJVER (NED), Mikhail KRASNOSSELSKI (RUS), Christina Lund MADSEN (DEN)

2. místo: REESS

Nathalie FREY (FRA), Eric MAUBERQUEZ (FRA), Bernard PAYEN (FRA), Vanessa REESS (FRA), Philippe SOULET (FRA)

3. místo: MAGIS

Nicole CURETTI (FRA), Jean LE PODER (FRA), Isabelle MAGIS (FRA), Lionel SEBBANE (FRA), Laurent THUILLEZ (FRA), Pascale THUILLEZ (FRA)

3. místo: ZIMMERMANN

Michal KLUKOWSKI (POL), Franck MULTON (MON), Tatiana PONOMAREVA (RUS), Sylvie WILLARD (FRA), Pierre ZIMMERMANN (MON), Justyna ZMUDA (POL)

 

Výsledky

 

Soutěž MIX párů

18.-21. června

V úterý 18. června proběhla tříkolová kvalifikace 239 mixových párů. Vítězi se stali Francouzi Bello Isabelle a Lorenzini Cedric s 61,83 %. Ve středu se pokračovalo dvěma semifinále, jichž se zúčastnili i členové vypadnuvších MIX týmů. V semifinále A (112 dvojic) zvítězili Cecilia Rimstedt ze Švédska a Yu Xiong Shen z Číny, v semifinále B (138 dvojic) Andrey Gromov a Anna Gulevich z Ruska. Do šestikolového finále hraného ve čtvrtek 20. června a v pátek 21. června postoupilo 56 párů (včetně finalistů týmové soutěže). 

1. místo: Cecilia RIMSTEDT (SWE) - Yu Xiong SHEN (CHN)

2. místo: Mikhail KRASNOSSELSKI (RUS) - Tatiana DIKHNOVA (RUS)

3. místo: Geta MIHAI (ROM) - Radu MIHAI (ROM)

 

Výsledky

 

 

Soutěž OPEN týmů

22.-26. června

OPEN soutěž týmů představuje největší a nejprestižnější turnaj, kterého se lze v rámci mistrovství zúčastnit. 121 družstev čekala během soboty a neděle desetikolová kvalifikace. Jejím vítězem se stalo družstvo WHITE HOUSE. Společně s ním pokračovalo do vyřazovací fáze dalších 31 týmů. Finále nakonec svedlo dohromady Holanďany z NETHERLANDS BLUE a Angličany z MOSSOP. Po třech sestavách svítil na tabuli stav 114:66 IMP pro Anglii.

1. místo: MOSSOP

Jason HACKETT (ENG), Justin HACKETT (ENG), Alexander HYDES (ANG), Edward JONES (ENG), David MOSSOP (ENG), Thomas PASKE (ENG)

2. místo: NETHERLANDS BLUE

Danny MOLENAAR (NED), Berend VAN DEN BOS (NED), Joris VAN LANKVELD (NED), Tim VERBEEK (NED)

3. místo: TEXAN ACES

Ehud FRIEDLANDER (ISR), Inon LIRAN (ISR), Anil PADHYE (IND), Padmanabhan SRIDHARAN (IND), Sundarram SRINIVASAN (IND), Gopal VENKATESH (U.S.A.)

3. místo: RUCHKA

Krzysztof BURAS (POL), Andrey GROMOV (RUS), Anna GULEVICH (RUS), Jacek KALITA (POL), Grzegorz NARKIEWICZ (POL), Michal NOWOSADZKI (POL)

 

Výsledky

 

Soutěž seniorských týmů

22.-25. června

Týmová soutěž v seniorské kategorii proběhla paralelně s hlavní týmovou soutěží, ale skončila o den dříve, čili již v úterý 25. června. Z 22 družstev jich 8 postoupilo z víkendové kvalifikace do čtvrtfinále. Bohužel mezi nimi nebyl slovenský tým s Anatolem Filipem hrajícím pod českou vlaječkou, který v úvodní části soutěže obsadil 13. místo. Vítězem kvalifikace se stalo družstvo FOX.

Mistry Evropy v seniorské kategorii se stalo družstvo LALL, které ve finále porazilo právě vítěze kvalifikace FOX.

1. místo: LALL

Michal KWIECIEN (POL), Hemant LALL (U.S.A.), Zia MAHMOOD (USA), Krzysztof MARTENS (MON), Reese MILNER (USA), Wlodzimierz STARKOWSKI (POL)

2. místo: FOX

Naci DEMIRBAS (TUR), Mehmet Ali INCE (TUR), Mesut KARADENIZ (TUR), Namik KOKTEN (TUR)

3. místo: PENFOLD

John HOLLAND (ENG), David KENDRICK (ENG), Sandra PENFOLD (ENG), Norman SELWAY (ENG), Brian SENIOR (ENG)

3. místo: SZENBERG

Wit KLAPPER (POL), Jerzy MICHALEK (POL), Miroslaw MILASZEWSKI (POL), Stefan SZENBERG (POL), Woyciech USZYNSKI (FRA)

 

Výsledky

 

Soutěž ženských týmů

22.-25. června

Současně se soutěží seniorských týmů probíhal i turnaj žen. Toho se zúčastnilo 26 týmů. V kvalifikaci zvítězil tým POLAND a společně s ním se do vyřazovacích bojů podívalo dalších 7 celků. POLAND se nakonec o celkové prvenství střetl s APPLE PIE, kdy hráčky z druhého jmenovaného týmu nakonec slavily titul mistryň Evropy.

1. místo: APPLE PIE

Tatiana DIKHNOVA (RUS), Catherine D'OVIDIO (FRA), Katarzyna DUFRAT (POL), Tatiana PONOMAREVA (RUS), Sylvie WILLARD (FRA), Justyna ZMUDA (POL)

2. místo: POLAND

Cathy BALDYSZ (POL), Sophia BALDYSZ (POL), Grazyna BREWIAK (POL), Danuta KAZMUCHA (POL), Anna SARNIAK (POL), Marta SIKORA (POL)

3. místo: NETHERLANDS BLUE

Carla ARNOLDS (NED), Pauline DOEDENS (NED), Sandra KOLEN (NED), Anke WIJMA (NED)

3. místo: DESADIMA

Sally BROCK (ENG), Barbara DRINOVEC DRNOVSEK (SLO), Marusa GOLD (ENG), Susanna GROSS (ENG), Diana NETTLETON (ENG), Debbie SANDFORD (ENG)

 

Výsledky

 

Soutěž OPEN párů

25.-29. června

Po OPEN týmové soutěži se jedná o druhou nejprestižnější záležitost otevřeného mistrovství Evropy. Kvalifikace, které se zúčastnilo 277 párů, začala již v úterý 25. 6., kdy stále ještě probíhaly soutěže družstev. Po šesti kolech byl ve středu večer znám její vítěz - anglický pár Ben Green - Ankush Khandelwal. Ve čtvrtek se uskutečnila dvě semifinále, ta si zahrálo dohromady 269 bridžových párů. Vítězství v semifinále A vybojovali Thomas Bessis a Frederic Volcker z Francie, v semifinále B Morten Bilde a Emil Jepsen z Dánska. Poslední dva dny se odehrálo 6 kol finále, do něhož postoupilo 56 párů.

1. místo: Jerry STAMATOV (BUL) - Diyan DANAILOV (BUL)

2. místo: Philippe SOULET (FRA) - Herve VINCIGUERRA (FRA)

3. místo: Thomas BESSIS (FRA) - Frederic VOLCKER (FRA)

 

Výsledky

 

Soutěž seniorských párů

25.-27. června

V soutěži seniorských párů se opět objevila česká vlaječka díky účasti Anatola Filipa, který si tuto soutěž zahrál se slovenským partnerem Eduardem Veleckým. V kvalifikaci se umístili na 25. místě s 49,48 %, což jim stále zaručovalo účast v semifinále B. Tuto fázi soutěže ovládli Italové Massimo Moritsch a Giovanni Genova. V semifinále B náš zástupce nakonec obsadil 7. místo s 53,04 %, což bohužel na postup do finále nestačilo. V něm se totiž utkalo pouhých 14 párů a do startovního pole se automaticky zapojili účastníci KO seniorských týmů. Pro postup do finále tak bylo třeba v semifinále obsadit příčky nejvyšší.

Semifinále ovládly páry Bernhard Strater - Ulrich Kratz a Henk Den Boer - Egbert Meijer. Ve finále už však zářily jiné dvojice.

1. místo: Sverre JOHNSEN (NOR) - Ausmund STOKKELAND (NOR)

2. místo: Rune Brenderford ANDERSSEN (NOR) - Helge HANTVEIT (NOR)

3. místo: Vytautas VAINIKONIS (LTU) - Wojtek OLANSKI (LTU)

 

Výsledky

 

Soutěž ženských párů

25.-27. června

Poslední z paralelně konaných párových turnajů byla soutěž ženských dvojic. Kvalifikace se zúčastnilo úctyhodných 59 párů, zvítězily Veronique Bessis a Carole Puillet z Francie s 60,08 %. Semifinále A (32 párů) pak ovládly Francouzka Jovanka Smederevac a Angličanka Sarah Bell. V semifinále B (30 párů) se nejlépe vedlo Dánkám Susanne Thomsen a Signe Buus Thomsen. Do finále proklouzlo celkem 18 párů a odehrála se tři kola souběžně s finále seniorů.

 1. místo: Simonetta PAOLUZI (ITA) - Margherita CHAVARRIA (ITA)

2. místo: Martine ROSSARD (FRA) - Anne-Laure TARTARIN (FRA)

3. místo: Katarzyna DUFRAT (POL) - Justyna ZMUDA (POL)

 

Výsledky

 

Kromě těchto turnajů se uskutečnily ještě paralelní menší soutěže pro nezúčastněné či vypadnuvší páry a týmy.

BAM

17. a 24. června

Výsledky BAM I a BAM II

 

 

EBL Cup

20. a 21. června

Výsledky EBL Cup I a EBL Cup II

 

Jean-Paul Meyer Pairs

28. a 29. června

Výsledky Jean-Paul Meyer Pairs I a Jean-Paul Meyer Pairs II

 

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner