Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 8. září 2019
  • Lucie Kohutová

Letní juniorské soustředění 2019

Letní juniorské soustředění 2019

Jako tradičně se v průběhu posledního prázdninového týdne uskutečnil juniorský kemp v Čeložnicích. Nejlepším hráčem se stal Jan Kindl.

Letos se opět pod taktovkou Michala Králíka z Uherského Hradiště uskutečnil letní juniorský kemp v malé obci Čeložnice u Kyjova, tentokrát ve dnech 24.-31. srpna. V jednotlivých turnajích se během celého týdne vystřídalo 40 bridžistů z České republiky a ze Slovenska.

Jako obvykle si mohli mladí hráči užít poslední týden před nástupem do školy se svými kamarády u bridžových stolů. Bridžový program byl však zpestřen i o jiné aktivity, kterých se zájemci mohli zúčastnit. 

V sobotu se v průběhu předchozích let hrával párový turnaj jakožto Mistrovství České republiky juniorských a dorosteneckých párů. Letos však došlo ke změně, zmíněné mistrovství se uskuteční v rámci 1. ročníku Mládežnického mistrovství střední Evropy 29. listopadu - 1. prosince v Praze. Vítězi úvodního párového turnaje kempu se stali Adam Kubica a František Králík s 61,36 %. Takovéhle turnaje se odehrály ještě dva: pondělní ovládli František Králík a Tomáš Růžička s 66,25 %, čtvrteční pak Adam Kubica a Kristýna Schulzová s 59,73 %.

Po vyhodnocení procentuálních výsledků ze všech tří párových turnajů si diplomy pro nejlepší hráče odnesli Adam Kubica za 1. místo, Kristýna Schulzová za 2. místo a Jakub Vojtík za 3. místo.

V neděli večer se uskutečnil párový turnaj s IMP hodnocením, v němž si nejlépe počínal havířovský pár Adam Pyszko - Zdeněk Tomis, když zvítězil s +2,273 IMP na partii.

V úterý byl na programu blesk družstev. Nejlepšího výsledku dosáhl tým 2pairs1blesk ve složení Daniel Němčík, Čeněk Romanowski, Zdeněk Tomis, Ivo Walach.

Středečního individuálu se zúčastnilo 20 hráčů a zvítězil Jakub Vojtík.

Ve čtvrtek odpoledne se uskutečnil BAM turnaj. Nejlepším týmem se staly Špičaté kuličky ve složení Lenka Janíková, Mikuláš Krása, Adam Pyszko, Vít Walach.

V průběhu celého týdne probíhaly také dlouhodobé soutěže. Tou první byla skupinovka, nejlepším hráčem se stal Jan Kindl.

Druhou pak byla hlavní týmová soutěž. Jejím vítězem se stalo družstvo Us And Them ve složení Jan Kindl, Robert Kvaček, Ivo Walach, Vít Walach.

Kromě samotného hraní si mohli účastníci rozšířit své bridžové znalosti při přednáškách Vladimíra Nulíčka nebo mohli zabojovat v dražební soutěži. Nejstarší hráči si připravili i tradiční bojovku, letos na téma Večerníčky. Jeden z párových turnajů se odehrál v retro kostýmech.

Nejlepším hráčem celého týdne byl Jan Kindl, nejlepší dívkou Veronika Dolanská a nejlepším hráčem do 18 let Ivo Walach.

  

Poděkování patří Michalu Králíkovi za organizaci kempu a Adamu Kubicovi za řízení jednotlivých turnajů. Napřesrok se na můžete těšit na Bridžový týden pro mladé bez omezení věku 22.-29. srpna 2020.

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner