Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 18. října 2019
  • Lucie Kohutová

Vilnius Cup 2019

Vilnius Cup 2019

Česká republika byla zastoupena bridžisty Erikem Klemšem, Michalem Kopeckým a Milanem Macurou hrajícím s norským partnerem Larsem Arthurem Johansenem.

O akci

Vilnius Cup 2019 proběhl ve dnech 11.-15. října především jako Velká cena Polska v párové i týmové soutěži.

Účastníci

Týmové Velké ceny Polska se zúčastnilo 52 družstev z velké části evropských zemí. Párový turnaj si zahrálo 152 dvojic. Do večerního individuálu se přihlásilo 18 bridžistů. Do vedlejšího IMP páráku nastoupilo 110 dvojic a mezi zvané týmy se zařadilo 18 účastníků včetně českého družstva.

Formát soutěže

Vilnius Cup sestával z již výše zmíněných soutěží. V pátek 11. října se odehrála kvalifikace týmů Velké ceny. Sobota patřila hlavní párové soutěži, neděle pak finále družstev a souběžně hranému otevřenému párovému IMP turnaji. V pondělí a úterý se dohrála soutěž pro zvané týmy.

Průběh soutěže a výsledky

V pátek zaznamenaly české barvy úspěch, když se z 2. místa probojovaly do osmičlenného finále hlavní týmové soutěže. 

V sobotní párové Velké ceně Polska viditelnějšího úspěchu nedosáhly, když Erik Klemš a Michal Kopecký obsadili ve 152členném startovním poli 36. místo s 54,24 % a Milan Macura se svým zahraničním partnerem skončili 65. s 51,05 %.

 

Vítězi se stali Vołodymyr Dragan a Vołodymyr Porkhun následováni páry Andrew Arlovich - Alexandr Karbanovic a Marek Urbański - Tadeusz Gardacik.

V neděli se odehrálo osmičlenné finále týmové soutěže formátem každý s každým na šest partií. V něm už se našim nedařilo, s pouhými dvěma výhrami skončili poslední. Vítězi se stali polští hráči z týmu Olczyk: 

V pondělí a úterý si čeští bridžisté zahráli turnaj pro zvané, kterého se zúčastnilo 18 družstev. V kvalifikaci skončili až na 15. místě z 18., ale ve výsledku to nehrálo žádnou roli, jelikož do finále postupovaly pouhé dva týmy. Ostatní si zahráli Švýcara o konečné umístění v 16členném poli. A v něm už naši konečně uspěli a skončili na 2. místě! Vítězi se stali hráči BridgeScanners: Andrei Arlovich, Andrzej Knap, Ron Pachtman, Erikas Vainikonis, Artur Wasik a Piotr Zatorski.

Odkaz na výsledky všech turnajů ZDE.

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner