Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 12. listopadu 2019
  • Lucie Kohutová

Čeští bridžisté na otevřeném turnaji v Linci

Čeští bridžisté na otevřeném turnaji v Linci

Šestice českých bridžistů se zúčastnila turnaje v rakouském Linci. Nejvýraznějšího výsledku dosáhli Adam Janas a Zdeněk Tomis 2. místem v hlavní párové soutěži.


O akci

Turnaj v Linci si naši bridžisté oblíbili a téměř každoročně najdeme ve výsledkové listině české vlaječky. Letos se víkendová akce uskutečnila ve dnech 25.-27. října. Odkaz na stránku s výsledky naleznete ZDE.

Účastníci 

V minulých letech se soutěže často zúčastňovaly páry z Francie, Lotyšska a dalších zemí, letos však zahraniční zastoupení zajistila místním právě Česká republika, která vyslala šest zástupců: Evu a Petra Bahníkovy, Adama Janase, Zdeňka Tomise a Víta a Petra Volhejnovy.

Formát soutěže

V pátek 25. října se uskutečnil úvodní párový turnaj, jehož se zúčastnilo celkem 27 párů. V sobotu 26. října byl odehrán týmový turnaj zastoupený 18 družstvy. V neděli zakončil program hlavní párový turnaj, který si zahrálo 36 dvojic.

Průběh soutěže a výsledky

Pátečního zahajovacího turnaje se zúčastnily všechny tři české páry, žádný z nich ale nedosáhl viditelnějšího výsledku. Nejlépe se umístili manželé Bahníkovi - konkrétně na 8. místě s 52,87 %. První desítku uzavřeli Vít a Petr Volhejnovi s 52,798 %. Adam Janas a Zdeněk Tomis figurovali až na 20. příčce s 47,862 %.

Čtyřčlenný tým utvořily v sobotu páry Adam Janas - Zdeněk Tomis a Vít Volhejn - Petr Volhejn. S 58,95 VP obsadili čeští bridžisté 11. místo z celkových 18 účastníků.

V nedělním hlavním páráku nalezneme opět tři české páry a zde se výsledkově nejvýrazněji projevili Adam Janas a Zdeněk Tomis, když vybojovali 2. místo! Eva a Petr Bahníkovi opět skončili v první desítce, tentokrát na 9. místě s 54,161 %. Volhejnovi nahráli 53,467 %, což jim stačilo na 12. místo.

Adamovi se Zdeňkem blahopřejeme k viditelnému výsledku a doufáme, že příjemná tradice české účasti v Linci zůstane zachována i v následujících ročnících soutěže.

 

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner