Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 29. srpna 2021
  • Lucie Kohutová

Bridžový týden pro mladé bez omezení věku 2021

Bridžový týden pro mladé bez omezení věku 2021

Poslední prázdninový týden byl tradičně věnován Bridžovému týdnu pro mladé.


O akci

Bridžový týden pro mladé bez omezení věku letos navázal na reprezentační trénink mládeže, který se uskutečnil od čtvrtka do soboty v téže lokalitě. Také letošní přihlašovací listina slibovala velmi neformální průběh akce s velkým množstvím zájemců již odrostlých juniorské kategorii a rodinnou pohodovou atmosféru.


Účastníci

Během letošního bridžového týdne se v soutěžích vystřídalo přes 50 bridžistů, což je úctyhodný počet dokazující oblibu poslední prázdninové bridžové akce. Také letos dorazilo pár polských hráčů, kteří obohatili českou, respektive slovenskou účast.


Formát soutěží

Harmonogram se nesl v tradičním duchu: dopoledne se odehrávala celotýdenní skupinová soutěž, odpoledne patřila týmovému turnaji a večery párovým turnajům. Samozřejmě nechyběl ani doprovodný volnočasový program pro zájemce a večerní zábava s kytarou a společenskými hrami.


 

Průběh bridžového týdne

První večer byl odehrán úvodní párový turnaj - Memoriál Dětřicha z Kunovic. Zúčastnilo se jej 23 párů a z vítězství se radovala dvojice František Králík a Kristýna Schulzová.

Výsledky Memoriálu


V neděli dopoledne proběhlo první kolo skupinové soutěže, po obědě byla zahájena týmová soutěž. Večer se odehrálo 1. kolo hlavního párového turnaje opět za účasti 23 párů. Tentokrát se nejlepším párem stali Erik Klemš a Kamil Žylka.

Výsledky 1. kola hlavního párového turnaje

  


Pondělní scénář kopíroval neděli - dopoledne skupinovka a odpoledne týmy. Večerní IMPový párový turnaj vyhráli za účasti 21 párů Nikol a Daniel Vachtarčíkovi.

Výsledky IMP turnaje

  


V úterý dopoledne se odehrálo 3. kolo skupinové soutěže, následované dalším kolem týmů. Večer proběhlo 2. kolo hlavního párového turnaje, jehož vítězi se stali František Králík a Jan Kunc.

Výsledky 2. kola hlavního párového turnaje


Také středa byla zahájena skupinovkou a pokračovala odpoledními týmy, když byla dohrána základní část.

Výsledky základní části soutěže družstev

Večer byl věnován individuálu, kterého se zúčastnilo 32 hráčů. Zvítězil hráč ze Slovenska Juraj Kvoček.

Výsledky individuálu


Ve čtvrtek byl dohrán zápas družstev, když proběhly zápasy play-off. Celkové vítězství patřilo týmu ve složení Erik Klemš, Karolína Kopecká, Michal Kopecký, Matyáš Lysek, Dominika Ocylok, Ivo Walach.

Výsledky soutěže družstev

Ve večerním 3. kole hlavního párového turnaje zvítězili mezi 25 páry Jakub Vojtík a Michal Kopecký.

Výsledky 3. kola hlavního párového turnaje

  

Vítězem celotýdenní skupinové soutěže se stal člen mládežnické reprezentace Petr Karlík.


Poslední večer se ještě uskutečnil závěrečný turnaj, jehož se zúčastnilo 11 párů a ovládli jej polští hráči Edmund Gabryś a Piotr Drag.

Výsledky závěrečného turnaje

Tím oficiální program letošního Bridžového týdne pro mladé bez omezení věku skončil a účastníci se mohou těšit na společné setkání opět příští rok.


Výsledky

Veškeré výsledky jsou k dispozici na novém webu BK Uherské Hradiště.


Na základě rozhodnutí výboru ČBS ze dne 28. 7. 2021 byla podpořena účast mladých hráčů na Bridžovém týdnu pro mladé. Všichni účastníci spadající do kategorie U21 a mladší, kteří jsou zároveň členy ČBS se zaplaceným členstvím, byli podpořeni částkou 1000 Kč na osobu. 

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner