Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 22. listopadu 2021
  • Lucie Kohutová

Středoškolský pohár 2021

Středoškolský pohár 2021

Vítězi Středoškolského poháru 2021 v bridži se stali Matyáš Lysek a Ivo Walach. Párovou soutěž Hool ovládli Jan Daniel Rychlik a Hynek Pavera.

 

Veškeré příspěvky vznikly téměř autentickým přepisem mluveného vyjádření účastníků a organizátorů k akci.

O akci

Jak vůbec vznikl nápad na obnovení Středoškolského poháru v dnešní době, navíc v novém speciálním formátu pro začátečníky a mírně pokročilé hráče?

"Uspořádat takovouto akci není nikdy jednoduché," odpovídá Daniel Vachtarčík, "složitější je to zvlášť, pokud je to cílené na dětskou populaci. Ještě náročnější to bylo v dnešní covidové době. První kroky a plány, jak uspořádat obnovený Středoškolský přebor ČR, vznikly na soustředění v Čeložnici, kde jsme si s Milanem potvrdili, že je třeba, aby se tato generace setkala, a měl to být hlavně restart živého hraní po covidové pauze pro tuto věkovou kategorii. Nebylo jednoduché ani najít termín pro tuto akci, protože myšlenka byla, aby se akce zúčastnili také začátečníci a hráči z Prahy, kteří ještě nehrají bridž a hrají pouze Hool. Když už jsme cílili i na tuto skupinu, šli jsme v Havířově do experimentu, kdy jsme si řekli, že zkusíme během září a října vychovat novou generaci bridžistů, kteří zkusí jít cestou této deskové hry."

Letos to nebylo jednoduché ani kvůli situaci související s nemocí COVID-19:

"Co se týče samotných covidových opatření, byla dodržena všechna mimořádná opatření vydaná vládou k danému termínu a nad rámec jsme doporučili i očkovaným hráčům, aby se před turnajem otestovali, zvláště když měli tu možnost mít testy zdarma. Mnoho hráčů tuto možnost využilo, ty, kteří ne, jsme na místě otestovali zakoupenými antigenními testy."

A jak byl volen termín turnaje?

"Nakonec se povedlo najít termín v půlce listopadu, kdy byl volný jak víkend v rámci bridžového kalendáře, tak v Hotelu u Jelena. Termín byl výborný jak z pohledu možnosti děti něco za dva měsíce naučit, tak z pohledu termínu před MSE, kam se měla většina účastníků také podívat."


Co dodává k organizaci Milan Macura?

"Organizace juniorského turnaje vyžaduje úplně jiné věci než standardní turnaj. V prvé řadě ještě před turnajem je potřeba vše domluvit s rodiči, nechat je vypsat formuláře, vyplnit všechny informace o hráčích, zapsat je do matriky, vybrat příspěvky a předat všechny informace ohledně cesty, bydlení, jídla i hraní."

Co obnášela předturnajová organizace pro pražskou skupinu?

"Z pohledu organizátora přímo na škole je organizace poměrně vysilující, začít organizovat musíte už několik měsíců před začátkem, upomínat hráče každý týden, aby informace předali doma, zveřejňovat a vytvořit podrobné informace k cestě, ubytování, jídlu, domluvit počty a nakonec nejhorší jsou změny na poslední chvíli."

A jak to vypadá během turnaje?

"Přímo na místě - pokud se člověk nestará pouze jako vedoucí výpravy, ale také organizuje soutěž - je to dřina od rána až do pozdních večerních hodin, jelikož děti se velice rychle regenerují a karty se hrály až do 11 večer v různých podobách a člověk se snaží hráčům neustále vysvětlovat různé strategie a jak je možné se zlepšovat, učit nové karetní hry, ale zejména se seznamovat nejen v rámci vlastní skupiny a vlastního města, ale i mezi městy."


Účastníci

Složení účastníků víkendové akce komentuje Daniel Vachtarčík:

"Ještě dva týdny před konáním akce to vypadalo, že se v Havířově sejde osm stolů bridžistů a pět stolů hoolistů, ale zhoršující se covidová situace postupně zvyšovala počet omluvenek jak v domácích řadách, tak v pražských a hradišťských, takže se nakonec hrál na 6,5 stolech bridž a na třech stolech Hool."


Komentář doplňuje také Milan Macura:

"V kroužku na Gymnáziu Elišky Krásnohorské mám šest bridžistů, dále dvanáct hoolistů, čili úplných začátečníků, kteří s bridžem začínají, a dále jsem organizoval dalších asi šest hráčů z Prahy i UH. Celkem tedy byla šance jet do Havířova s 25 hráči, nakonec se ale ta čísla měnila každý den a do Havířova jsem vyjel sám s 15 dětmi, resp. studenty vzhledem k tomu, že Lucka Kohutová také onemocněla a na poslední chvíli svou účast zrušila."


Začátečníci a Hool

Milan Macura hovoří o organizaci soutěže Hool pro začátečníky:

"Turnaj ve hře Hool jsme organizovali poprvé v takovéhle míře a měli jsme tři stoly, čili 12 hráčů, hráli jsme dva různé turnaje - individuál a párový turnaj - a všechna organizace musela v zásadě být flexibilní a probíhala podle časových možností a toho, jak hráči budou rychle hrát na všech třech stolech, protože s tím nebyla dopředu žádná větší zkušenosti a vše se různě protahuje, nebo naopak zrychluje. Vzhledem k ručním výpočtům výsledků to nebylo tak snadné."

A jak to bylo s emocemi takto mladých hráčů?

"Bylo krásné sledovat, jak hoolisté už při prvních hrách projevovali nadšení ze splněného závazku, nebo naopak z poraženého závazku, i když jsme jim několikrát opakovali, že vyhrajou až v tom případě, že porazí hráče na jiných stolech, kteří drží stejné karty Stejně pro ně ale splnění nebo vydražení závazku bylo dobrou první metou."


O významu soutěže pro začátečníky hovoří také zástupci z řad zkušenějších bridžistů, jejich starších kamarádů:

"Systém mi přišel dobrý, bylo fajn, že mohli hrát i úplní začátečníci, takže si zkusili svůj první turnaj," říká Dan Otradovec. "Na druhou stranu pro trochu zkušenější hráče to mohlo být někdy nepříjemné, protože se museli přizpůsobit tempu a zkreslovalo to i výsledky. Ale to se asi nedá úplně odhadnout a zařídit tak, aby to vyhovovalo všem stranám, takže co se týče formy turnaje, tak se mi dost líbila."


"Jsem moc ráda, že se tahle akce mohla konat, protože naše primánky z Havířova to velmi baví. Moc se jim to líbilo a věřím, že s takovými zkušenostmi a zážitky u bridže déle zůstanou," přidává se Nikol Vachtarčíková. "Společenský večer v sobotu jsme si zazpívali, zatančili, zahráli, ale hlavně jsme se smáli. A to bylo důležité, protože si to všichni užili. Každý po své ose, ale všichni se dobře bavili. A to na tom bylo to nejlepší."


"Jedna z věcí, která udělala tento turnaj výjimečným, bylo to, že jsme se tam setkali s Pražáky a Hradišťáky, takže jsme se zase mohli utkat jak se starými, tak s novými lidmi a mohli jsme se dobře seznámit - jak navzájem napříč městy, tak s našimi primány, kteří díky tomu mohli odehrát svůj první turnaj a my jsme se s nimi seznámili," hodnotí společenskou stránku turnaje také Ivo Walach. "Tomu mimo jiné dopomohl jak páteční individuál, tak i například sobotní společenský večer. Doufám, že akce nadchla všechny budoucí bridžové naděje, které tam odstartovaly svou bridžovou kariéru."


Formát 

S formátem celé akce podrobně seznamuje Daniel Vachtarčík, pro kterého organizace vyhlášením výsledků rozhodně neskončila. Práce s webovými stránkami, vyúčtováním a dalšími záležitostmi pokračovala i pár dní poté:

"V samotném průběhu turnaje se povedlo dodržet harmonogram, který jsme si dopředu stanovili. V pátek se utkali pouze bridžisté v individuálu a všichni to zvládli na jedničku. V sobotu jsme zvolili optimální hrací systém, kdy se v kvalifikaci utkal každý s každým na tři rozdání, což dostatečně zajistilo rozřazení hráčů do finále A a finále B. Nováčci hráli každý s každým 4 rozdání, takže se také jednalo o spravedlivý turnaj. Byli jsme připraveni po 20 rozdáních podle aktuální situace rozhodnout, zda ještě budou hrát a zahájí individuál v sobotu, ale ukázalo se, že počet krabic byl tak akorát. Ke konci už u nováčků docházelo ke ztrátě pozornosti a rozptylování, takže jsme pro ně raději zvolili odpočinek, aby byli čerství na nedělní individuál. Díky tomu jsme v sobotu měli večeři o něco dříve a mohl začít doprovodný kulturní program, který dal prostor dětem se vzájemně více poznat. I tato část je u mládežnických turnajů hrozně důležitá. Hráči se potřebují spolu sžít i jinak než jen u karet a naši Voničkáři - Vachtarčíci, Rečičáři a Danek Otradovec z Hradiště - se postarali o kulturní program, na který nalákali i další zájemce. Ostatní v sále buď hráli Hool, nebo nějaké jiné karetní společenské hry, večer určitě splnil očekávání. My dospělí jsme se věnovali rodičům, kteří si postupně přicházeli pro své děti, zasvětili jsme je do komunity a věřím, že s nimi bude snadnější spolupráce do budoucna. Navíc večer došlo i k repre tréninkům, kdy se Soňa s Milanem věnovali Ivovi s Matyášem, kteří si v konkurenci moc kvalitního bridže na své úrovni asi nezahráli. V neděli se nejlepším párům nachystal klasický turnaj na 30 rozdání, kde se potkal každý s každým. Finále B mělo zjednodušený systém na 3,5 stolu, stačilo jen 21 rozdání, alespoň nebyli pod žádným časovým tlakem. Vše vyšlo téměř na minuty, všechny skupiny včetně Hoolistů dohrály v podobný čas. Po obědě jsme udělali hromadné fotky a během vyhlašování výsledků byl prostor každému předat věcné ceny, zatleskat a v 15 hodin akce skončila. V 15:10 odcházeli Pražáci na autobus, domácí uklidili sál a v 16 hodin odcházeli poslední hráči domů."

Hrací systém shrnuje ve svém příspěvku také hlavní rozhodčí turnaje Zdeněk Tomis:

"Po příjezdu do Havířova se hráči v pátek rozehráli v uvítacím individuálním turnaji na 16 rozdání. Samotný pohár se pak skládal z kvalifikace a finále, které bylo rozděleno do části A pro šest nejlepších párů a části B pro zbylých sedm párů. V sobotní kvalifikaci se spolu potkal každý pár s každým u třech rozdání, celkem se odehrálo 39 rozdání s jednou sestavou pauzy. V neděli se hrála samotná finále, v obou částech formou každý s každým. Zkušenější hráči ve finále A už zvládli hrát rychleji a mohli proto hrát v každé sestavě 6 partií, celkem tedy 30 partií. Ve finále B se hrálo na tři partie, s jedním párem navíc oproti finále A doplněným o jednu pauzu v kole, tedy celkem 21 partií. Celkový výsledek párů ve finále byl spočítán s polovičním přenosem ze sobotní kvalifikace, půlku konečného výsledku tvořila procenta nahraná v sobotu, druhou půlku sice na méně partiích, už ale v jiném poli hráčů tvořil výsledek z neděle."


Výsledky

Celkové výsledky - úvodní individuál

1. Karolína Rečičárová & Nikol Vachtarčíková
3. Jakub Humpál


Celkové výsledky - párový turnaj Hool

1. Jan Daniel Rychlik - Hynek Pavera
2. Valerie Pyszková - Klára Buršová
3. Václav Gajda - Marián Koval


Celkové výsledky - hlavní párový turnaj

1. Matyáš Lysek - Ivo Walach
2. Nikol Vachtarčíková - Filip Chrobok
3. Karolína Rečičárová - Lukáš Vachtarčík


Celkové výsledky - individuál Hool

1. Marián Koval
2. Jakub Plíva
3. Valerie Pyszková


Důležitější než výsledky byla ale celková atmosféra akce, stejně jako bridžový příslib do budoucna:

"Já jsem hlavně ráda, že se ta akce uskutečnila, že jsme to ještě stihli, protože si myslím, že pro ty mimohavířovské to mohla být úžasná příležitost, jak se zase více dostat do kontaktu s bridžovou komunitou, jak zase najít nějakou motivaci pro hraní," říká Soňa Hájková. "Je naprosto skvělé, že mohli přijet z Českých Budějovic, jen je mi možná trochu líto, že nemohlo přijet víc lidí z Uherského Hradiště, ale tak snad se najde nějaká jiná příležitost, při které bychom se mohli vidět všichni společně. Atmosféra byla celou dobu skvělá, rozhodčí a vůbec organizace jako taková - všechno to bylo úžasně připravené, všechno klapalo, fungovalo tak, jak mělo, samozřejmě nějaké drobné nedostatky by se našly, ale všechno jsme zvládli vyřešit na místě, nepotřebovali jsme žádnou velkou pomoc zvenčí. Já doufám, že si to všichni užili, každý si odnesl nějakou drobnou památku, myslím, že i ostatní ceny, třeba pro vítěze, byly nějakým způsobem zajímavé, a jak říkám, to nejhlavnější a nejdůležitější je, že jsme měli tu možnost se po delší době setkávání pouze online především s těmi havířovskými potkat osobně, s některými dokonce poprvé v životě nebo po mnoha letech. Jsem ráda, že se to uskutečnilo, a doufám, že to není naposledy."


"Akce probíhala celkově v poklidu, ale bylo vidět, že po začátku, kde panovala jistá nervozita a hráči nevěděli, co je čeká, tak v průběhu už se osmělili, začínali větší diskuse a větší ruch, a tím pádem také menší soustředěnost na celou hru," přidává komentář také Milan Macura.

"Do budoucna bychom tyto akce chtěli organizovat mnohem častěji, ideálně každé čtvrtletí, čili alespoň 3x během školního roku, nejlépe i 4x s nějakým finálovým turnajem, jelikož hráči byli motivováni hned po soutěži se dále zlepšovat, například mých šest bridžistů, kteří už chodí do kroužku více než dva roky - i když s přerušením - tak odehrají standardně čtyři rozdání za týden, o víkendu jich odehráli okolo šedesáti a hned v pondělí a v úterý začali hrát na Funbridge, kde odehráli někteří dokonce přes sto rozdání. Právě tohle ty bridžisty může vést ke zlepšení, ale hlavně k chuti se zúčastnit dalších soutěží, a můžeme tak zužitkovat veškerou snahu, která je na základních a středních školách vyvíjena každý týden."


Co dalšího o turnaji řekli jeho účastníci?

"Tahle akce se mi velmi líbila a moc jsem si ji užil. Po celou dobu se tam udržovala dobrá nálada, potkal jsem spoustu dalších juniorských bridžistů a byla zábava hrát proti stejné věkové kategorii."

Filip Chrobok


"Turnaj v Havířově se mi moc líbil a líbilo se mi to, že jsme se potkali všichni z celé republiky. Mrzelo mě, že jsem byl jediný z Hradiště - účast přislíbili i jiní, ale nakonec se to nepovedlo. Co se týče turnaje jako takového - nejsem úplně spokojený s výsledkem... A ohledně organizace kolem celého turnaje - turnaj jsem si hodně užil, seznámil jsem se s novými lidmi - hlavně z Prahy - a potkal jsem se s kamarády z Havířova. Takže jsem hodně spokojen, bylo dobré také to, že jsme si spolu mohli zazpívat a zahrát po turnaji."

Dan Otradovec


"Musím říct, že ten víkend byl fakt super, bylo skvělé, že tam nebyla jen jedna soutěž přes dva dny, ale že na každý den byl jeden turnaj, takže paráda. Těším se na další turnaj, protože vím, že to bude zase minimálně tak dobré jako tentokrát."

Jan Daniel Rychlik


"V pátek jsme výbornou večeří zahájili celovíkendový Středoškolský pohár, na který jsme se všichni moc těšili, a jsme rádi, že vůbec mohl proběhnout. V pátek v podvečer k nám přijeli kamarádi jak z Hradiště a Českých Budějovic, tak hlavně z Prahy. V pátek večer proběhl seznamovací individuál, při kterém jsme se všichni lépe poznali a byli jsme připraveni na sobotní velký párák. V sobotu ráno jsme den začali výbornou snídaní, kterou pro nás připravili, a odehráli první kolo kvalifikace. Po obědě pokračovala druhá část kvalifikace a mezitím malí bridžisti hráli takový minibridž - Hool... V neděli už nás čekalo pouze finále, ve kterém se rozhodlo o stupních vítězů. Jelikož už jsme všichni hráli ve své výkonnostní kategorii, tak jsme si to dost užili a určitě jsme se bridžově posunuli. Celkový víkend hodnotím velice kladně a věřím, že se bude moci ještě konat Mistrovství střední Evropy, kterému tato akce měla předcházet."

Nikol Vachtarčíková


"Středoškolský pohár jsem si velice užil z mnoha důvodů, jedním z nich je samozřejmě to, že se to konalo v Havířově, i to samotné místo konání bylo velice příjemné... Další z věcí je celková cena, díky dotacím byla velmi nízká na to, kolik jsme tam dostali jídla. Určitě byl tento turnaj velmi zdařilý."

Ivo Walach


"Akce se mi celkově líbila. Výsledky jsme sice neměli nejlepší, ale myslím, že je to hlavně tím, že jsme spolu hráli poprvé. Ale jinak atmosféra byla super, mimobridžových aktivit jsem se sice moc neúčastnil, ale na tu chvíli, kdy jsem tam byl, se mi to hodně líbilo, byli tam fajn lidi, a pokud se příští rok bude opakovat, tak pravděpodobně pojedu zase. "

Petr Karlík


Poděkování

Poděkování Daniela Vachtarčíka

"Chtěl bych poděkovat celému personálu Hotelu u Jelena, protože se mi povedlo vyjednat velmi výhodné finanční podmínky pro všechny účastníky, také během celého víkendu nám vyšli ve všem vstříc a my jsme se mohli plně soustředit na hru. Ta byla proložena výborným jídlem včetně dobrých snídaní a také ubytovaní hráči a doprovod si chválili připravené pokoje. Úbytek hráčů v době předcházející turnaji způsoboval problémy v udržení ceny za pobyt, protože majitel hotelu nebyl nadšený, že neobsadíme původně zamýšlený celý hotel, také ceny nasmlouvané s předstihem byly pro něj v tuto chvíli těžko akceptovatelné. Díky osobnímu jednání se však podařilo ceny i nadále udržet a nehýbat s nimi. Je třeba si ale uvědomit, že další akce budou nákladnější. O to více chci poděkovat ČBS, že hráčům přispěl 50 % nákladů, které na akci museli vynaložit.

Milan se úspěšně zhostil řízení turnaje v Hoolu a všech 12 účastníků tohoto turnaje odjíždělo z Havířova naprosto nadšených s tím, že se těší na další akce, které pro ně snad budeme moci uspořádat.

Je třeba zmínit poděkování Zdeňku Tomisovi, který se vypořádal se všemi nástrahami jak individuálu, tak párového turnaje. Chvílemi nás trochu zlobily B+M, autoři ještě nemají software plně vyladěný, Zdeněk paralelně s řízením turnaje komunikoval s výrobci a některé vady, které jsme objevili, už na základě našich podnětů odstranili."


Co konkrétně bylo na využívání zařízení B+M tak náročné? Nabízíme pohled samotného hlavního rozhodčího turnaje Zdeňka Tomise:

"Celý turnaj se odehrál na zařízeních Bridge+More, která nahrazují roli míchačky i BridgeMate. Velká část hráču už přístroje znala z lekcí nebo z klubu a ti, kteří černou skříňku na stole viděli poprvé, si na ni díky uživatelské přívětivosti jistě rychle zvykli. Jakožto vedoucí jsem využití Bridge+More v některých ohledech ocenil, například jsem nemusel jsem míchat krabice a připravovat databázi BridgeMate, na druhou stranu se ale vyskytla řada komplikací, které bych za použití obvyklé výbavy řešit nemusel. Ve skutečnosti jsem pak většinu času, kdy turnaj probíhal, pobíhal po sále ne proto, abych řešil nepřiznání barvy a jiné nesrovnalosti, nýbrž proto, abych napravoval nestandardní chování samotných dealerů. K nepřiznání barvy sice na turnaji několikrát došlo, byla to asi nejvíce se opakující nesrovnalost, daleko častěji se ale stalo například to, že tablet neodeslal výsledek zadaný hráči u stolu, respektive odeslal jen jeho část. Ze začátku mi přišlo bizarní, když jsem v administraci viděl pouze počet odehraných zdvihů, ale už ne závazek či linku vydražitele, později jsem si na to však již zvykl a vždy šel celý výsledek vyzvídat od hráčů. Vzhledem k věku hráčů v turnaji jsem se taky vůbec nedivil, když si někdy výsledek nepamatovali ani samotní hráči. Další situací, která se sice příliš neopakovala, ale u které se pozastavuji vůbec nad tím, že mohla nastat byť jednou, byly situace, kdy dealer rozdal karty k následujícímu rozdání, ale na displeji ukazoval stav her, číslo partie a pozici dealera z partie předcházející. Opět podotknu, že vzhledem k tomu, že nováčči byli dostatečně zaměstnáni vlastními listy a dražbou, nemuseli si této chyby všimnout. K mému vědomí se takto stalo dvakrát, hra pokračovala s chybnými informacemi. Jako vedoucímu mi nezbylo než situace, kterých jsem si sám všiml, individuálně posoudit, v obou případech jsem je nechal bez nápravy, taky je třeba brát v potaz případnou obtížnost jakékoliv nápravy. Později jsem pak dealery musel pečlivě kontrolovat, taky proto, že v tomto stavu dealer přestal rozdávat také k partiím následujícím. V turnaji nastaly i některé další menší technické komplikace, žádné ale výrazně nezabránily postupu turnaje. Jednalo se o jeden z prvních větších turnajů, na kterém jsme zařízení používali, a v tomto jde o obohacující zkušenost. Získané poznatky budu jistě sdílet s vývojáři Bridge+More, se kterými v průběhu implementace technologie v klubu čile komunikujeme. Kromě komplikací technických, kterých bylo vskutku hojně, proběhl víkend hladce. Všichni hráči zvládli odehrát turnaj obstojně, a to i přesto, že museli hrát v tempu, které bylo pro některé velkým zrychlením. Prostředí sálu restaurace U Jelena bylo ideální a spolu s dobrou stravou a pěkným počasím zprostředkovalo jistě příjemný zážitek pro všechny."


Poděkování Milana Macury

"Děkujeme svazu za podporu této akce a za možnost novým hráčům se zúčastnit svého prvního turnaje."


Poděkování Lucie Kohutové

"Jak již zmiňoval Milan v jednom ze svých příspěvků, měla jsem se mládežnické víkendové akce v Havířově účastnit také. Bylo v plánu, že se připojím k pražské výpravě a mimo jiné pomohu jako dozor při přepravě vlakem a autobusem. To nakonec nevyšlo kvůli mé zdravotní kondici, kterou zejména v dnešní době není radno poceňovat. Nakonec tedy můj podíl zůstal u propagačních a materiálních příprav - vytvoření pozvánky a sepsání hlavních organizačních bodů, nachystání diplomů pro vítěze.

Je mi líto, že jsem nemohla být nápomocna přímo na místě, o to více však chci vyjádřit svůj obdiv organizační skupině, která to celé spáchala i v redukovaném počtu. Milane, je skvělé, že se podařilo navázat meziměstské vztahy mezi mládeží i prostřednictvím Hoolu - nové hry na bázi minibridže. Zdeňku, velký respekt, že jsi zvládl odřídit vlastně historicky první větší turnaj v ČR s novými zařízeními Bridge+More. Poděkování patří také havířovské skupině a dalším dospělým, zejména těm, kteří dopravili bridžisty na akci. Omlouvám se všem, které nezmíním jmény. Na závěr největší dík si podle mého názoru zaslouží Dan, protože té neskutečné práce, co kolem toho bylo...a reálně ještě stále je - to je něco neuvěřitelného. Mimo podporu ČBS se právě Danovi podařilo vyjednat skvělé podmínky, které přilákaly spoustu mladých. A i když to příště třeba nepůjde tak levně, doufám, že spolupráce s ČBS bude pokračovat a umožní stmelování českých bridžových nadějí."


Fotogalerie z akce

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner