Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 26. dubna 2022
  • Daniel Vachtarčík

Mládežnické soustředění ve Pstruží 2022

Mládežnické soustředění ve Pstruží 2022

O velikonočních prázdninách se uskutečnilo mládežnické bridžové soustředění ve Pstruží.

  
 

Soustředění Havířovské bridžové akademie ve Pstruží

O velikonočních prázdninách HABRA pořádala tradiční soustředění.

Letošní 19. ročník se konal opět na Turistické základně havířovského DDM Asterix ve Pstruží a celého soustředění se zúčastnilo 27 hráčů, z toho dva úplní nováčci, primánky Valerie Pyszková a Pavla Slováková, před kterými smekáme, jak celý náročný program v konkurenci starších a zkušenějších bridžistů zvládly.

Úvodní individuál na 30 rozdání vyhrál reprezentační trenér mládeže Milan Macura před vysokoškolským pražským hráčem Lucienem Šimou a třetí skončil havířovský trenér Daniel Vachtarčík.

Na hlavní párový turnaj na 22 rozdání přijelo dalších pět havířovských hráčů (vesměs absolventů Habry), takže se hrál na 8 stolech. Na 1. místě skončil trenérský pár Daniel Vachtarčík - Soňa Hájková před absolventy Habry Lucií Kohutovou s Lukášem Kolkem, třetí skončili Čeněk Romanowski a Mikuláš Krása.

Nejlepší družstvo hrající ve složení Soňa Hájková, Adam Pyszko, Matěj Drozd, Petr Daněk a Tomáš Kasza vyhrálo všechny zápasy.

Devítikolová skupinovka se stala jasnou kořistí Přemka Vávry, druhý byl Adam Pyszko a třetí Nikol Vachtarčíková.

Celkovým vítězem soustředění se stal Matěj Drozd těsně před stříbrnou Nikol Vachtarčíkovou a bronzovou trenérkou Soňou Hájkovou. Celé soustředění se započítávalo do havířovského středoškolského poháru.

    

Velké poděkování patří tradičně kuchařkám Dáši Mrázové a Marcele Pszczolkové, které významným způsobem přispěly k hladkému průběhu celé akce, protože nejen láska, ale i herní pohoda hráčů prochází žaludkem. Poděkování směřuje také do pekárny SEMAG a tradičním partnerům Bridžového spolku Havířov, a to Statutárnímu městu Havířov, Moravskoslezskému kraji a Národní sportovní agentuře za podporu naší činnosti.

"Jsem moc rád, že jsem jel! Hrát naživo je úplně jiné a má to dost do sebe. Je super, že jsem si hodně zahrál, možná bych uvítal nějaké skupinové sezení a analyzování nějakých her. Jsem rád za nové kontakty, s Přemkem jsme teď v bridžovém klubu vyhráli turnájek," řekl o akci Lucien Šíma, hráč z Prahy, který se s bridžem seznámil v rámci volitelného předmětu Matematicko-logické metody v bridži na MFF Univerzity Karlovy.

Fotogalerie z akce

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner