Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 20. srpna 2022
  • Matyáš Lysek, Nikol Vachtarčíková

7th World Youth Transnational Open Championship

7th World Youth Transnational Open Championship

Ve dnech 8.-14. 8. 2022 se v italském Salsomaggiore Terme uskutečnihlo 7. otevřené mistrovství světa, kde měla ČR zastoupení ve všech kategoriích.

O akci

Od 8. do 14. srpna se v italském městě Salsomaggiore Terme konalo 7. otevřené juniorské mistrovství světa. Hrálo se zde v pěti kategoriích: U16, U21, U26 women, U26 a U31. Týden byl rozdělen do několika turnajů: párový turnaj, turnaj družstev, turnaj družstev board a match a Individuál. 

 

 

Párový turnaj

Párový turnaj byl odehrán v prvních třech dnech akce, skládal se z kvalifikace a následného finále A/B. Kvalifikace měla vyhrazené dva dny, do finále A se podařilo kvalifikovat jen Františkovi Kubátovi společně s řeckým partnerem Benem Guiguiem Costou v kategorii U16. Ve finále A František Kubát obsadil 11. místo z 12 párů. Ve finále B kategorie U16 se podařilo probojovat na bednu páru Lukáš Vachtarčík - Karolína Rečičárová, obsadili 2. místo. Dále ve finále B kategorie U16 pár Marek Pilát - Jonáš Drozd obsadili 7. místo z 15 párů. Ve spojeném finále B kategorií U21, U26, U26W a U31 se podařilo vybojovat výhru Zdeňkovi Tomisovi s Veronikou Dolanskou (60,91 %), 6. místo obsadil Čeněk Romanowski s Mikulášem Krásou (58,65 %) po druhém segmentu dvaceti krabic, který uzavřeli se 73 %. Na 13. místě Adam Pyszko s Matyášem Lyskem (55,47 %), Nikol Vachtarčíková s Matějem Drozdem 31. z 56, Adam Olmer s Bárou Vašíčkovou 46. místo z 56. 

Turnaj družstev

Družstva byla odehrána ve třech dnech, první den kvalifikace, druhý den čtvrtfinále a semifinále paralelně s kvalifikací Board a match turnaje (kterého se účastnily do finále nekvalifikované týmy) a 3. den finále ve všech kategoriích. Českou republiku zastupovaly dva týmy v kategorii U21 Czech Republic A (Adam Pyszko, Matyáš Lysek, Mikuláš Krása, Čeněk Romanowski) a Czech Republic B (Nikol Vachtarčíková, Matěj Drozdz, Bára Vašíčková a Adam Olmer), v kategorii U16 jeden český tým Czech Republic U16 (Karolína Rečičárová, Lukáš Vachtarčík, Marek Pilát a Jonáš Drozd) a jeden mezinárodní s českým hráčem Františkem Kubátem.
 
První den se setkala dvě česká družstva v kvalifikaci U21 a týmu Czech Republic A se podařilo vyhrát 51:0 na impy. V kategorii U16 byl vzájemný souboj vyrovnanější a čistě český tým si odnesl výhru 20:19. Dlouhou dobu to vypadalo, že v obou finále budeme mít zastoupení, ale bohužel ani jednomu z týmů se udržet pozice v posledních zápasech nepodařilo. U týmu Tricky bridge s Františkem Kubátem nepostup doprovázelo spoustu kontroverzí ohledně rozhodnutí rozhodčích. Tým Czech Republic U16 se dlouho držel na postupových místech, ale v posledním kole spadl o necelé 2 VP pod postupové příčky. V kategorii U21 se po vzájemném zápase překvapivě umístil tým Czech Republic B na 13. místě, přičemž tým Czech Republic A byl až 17. z 21. týmů.
 
Druhý den turnaje družstev hrála kategorie U21 spolu s U26, U26W a U31 kvalifikaci do BAM turnaje. Dlouhou dobu to vypadalo, že se týmu Czech Republic A podaří v konkurenci 28 týmů postoupit, ale po posledním kole o 0,6 VP bohužel z postupových příček vypadli (14. místo z 13 postupových). Týmu Czech Republic B se bohužel v konkurenci se staršími týmy tolik nedařilo a skončil na 26. místě. V BAM finále kategorie U16 se po prvním dni do čela postavil tým Tricky bridž s Františkem Kubátem a první místo udržel i druhý den finále, tým Czech Republic se první den umístil na 2. místě a druhý den toto umístění udrželi po těžkém boji s Indií U16. Ve finále B BAM U21 se tým Czech Republic A umístil na druhém místě, Czech Republic B skončil 10. ze 14 týmů.

Individuál

V individuálu soutězilo 152 hráčů ve spojené kategorii U21, U26, U26W, U31, z nichž Česko mělo 4 zástupce a v kategorii U16 32 hráčů bez českého zastoupení. Nejlépe se umístil Matyáš Lysek na 27. místě (54,66%), za ním následoval Čeněk Romanowski na 39. místě (52,84%). 

Největší úspěchy 

Zdeněk Tomis - Veronika Dolanská 1. místo finále B párového turnaje ve spojené kategorii U21, U26, U26W, U31 z 56 párů

František Kubát - Ben Guigui Costa  11. místo ve finále A párového turnaje kategorie U16

Karolína Rečičárová - Lukáš Vachtarčík 2. místo ve finále B párového turnaje U16

Tricky bridge (František Kubát, Ben Guigui Costa, Austad Kristian Dalemark, Osen Einar) 1. místo finále BAM turnaje družstev U16

Czech Republic U16 (Marek Pilát, Jonáš Drozd, Karolína Rečičárová a Lukáš Vachtarčík) 2. místo finále BAM turnaje družstev U16

Czech Republic U21 A (Adam Pyszko, Matyáš Lysek, Mikuláš Krása a Čeněk Romanowski) 2. místo finále B BAM turnaje družstev spojené kategorie U21, U26, U26W a U31

Vyjádření účastníků

Karolína Rečičárová: Mistrovství v Itálii byla moje první šance zkusit si press skutečného bridže, poprvé jsem hrála týden vkuse na takové úrovni a určitě to byla dobrá zkušenost. Spřátelili jsme se s různými bridžisty z jiných zemí, třeba Slovenska, Polska, Řecka nebo Anglie. Procvičili si naši angličtinu a bridžové schopnosti. Po dohrání jsme společně šli na večeři a někdy u toho probírali krabice se všemi spoluhráči napříč kategoriemi. Týden jsem si moc užila a budu se těšit na další bridžové akce, ať už ME, MSE nebo jiné turnaje v ČR.

Nikol Vachtarčíková: Na Mistrovství světa jsem již musela hrát v kategorii U21. Byl to velký výkonostní skok, který šel při hře dost poznat. Jsem za tuto zkušenost moc ráda a věřím, že mi do dalších let přispěla velkým dílem.

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner