Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 1. srpna 2023
  • Nikol Vachtarčíková

Mládežnické mistrovství Evropy 2023

Mládežnické mistrovství Evropy 2023

Po týdenních bojích si z nizozemského Veldhovnu Česká republika odváží ZLATO!!! zásluhou Petra Karlíka a Františka Kubáta, kteří dokázali zvítězit v kategorii U16.

O akci

24. - 29. července se v holandském Veldhovnu odehrálo 15. párové mládežnické mistrovství Evropy. 25. - 26. se odehrávaly souběžně dvě soutěže: párový turnaj mixů a IMPový párový turnaj do 31 let. V následujících dnech se soutěžilo v kategoriích U16, U21, U26, U26W a U31.

Účastníci

Mixové soutěže se od úterý z českých reprezentantů zůčastnil pár Matěj Drozd - Nikol Vachtarčíková a Erik Klemš s polskou partnerkou Dominikou Ocylok. Oba tyto páry si zahrály proti dalším 48 párům z 22 států. V IMPové soutěži Česká republika neměla zastoupení, ale celkem tuto soutěž odehrálo 34 párů.

Od čtvrtka již nastoupila početnější česká reprezentace a zastoupení jsme měli v kategoriích U16 (Petr Karlík - František Kubát, Matouš Kraus - Lukáš Vachtarčík, Emma Konštacká - Valérie Pyszková), U21 (Jonáš Drozd - Marek Pilát, Matyáš Lysek - Ivo Walach, Nikol Vachtarčíková - Matěj Drozd), U26 (Adam Pyszko - ZdeněkTomis) a U26W (Karolína Rečičárová - Pavla Slováková).

Průběh soutěže

1. den - úterý

V deset hodin začínaly první dva turnaje celého šampionátu. Matěj s Nikol vstoupili do turnaje soubojem s Erikem a Dominikou, po prvním kole se tyto dva páry nacházely na 12. a 18. místě. Výsledky po druhém kole byly velmi pozvbudivé, když jsme mohli vidět naše reprezentanty hned za sebou na 4. a 5. místě. Ve třetím večerním kole se štěstí přiklonilo k páru Matěje s Nikol, kteří přenocovali na krásném 6. místě a Erik s Dominikou kousek za nimi na místě 10.

2. den - středa

Do druhého dne se lépe vyspal Erik s Dominikou a to se projevilo již po celkově čtvrtém kole, kdy se nacházeli na 7. místě a Nikol s Matějem na 13. V dalším kole nepřálo štěstí ani jednomu páru a po pátém kole figuroval Erik s Dominikou na 9. místě a Nikol s Matějem na místě 24. V posledním kole si oba páry zvládly udržet procentuální skóre a poskočit ještě o příčku výše. V konečném pořadí proto Erikovi s Dominikou gratulujeme za 8. místě a Nikol s Matějem za 23. místo, což je v podání 49 párů rozhodně pěkný výsledek.

3. den - čtvrtek

Ve čtvrtek začaly turnaje v pěti kategoriích. Česká republika měla zastoupení ve čtyřech z nich. V kategorii U16 střídání probíhalo po dvou partiích, ve vyšších kategoriích po třech. Za den odehrála kategorie U16 42 rozdání a kategorie vyšší si to rozdaly v 51 krabicích. V katgorii U16 se nejlépe dařilo Františkovi s Petrem, kteří po třech kolech základní části figurovali na 2. místě. V kategorii U21 měl nejlepší den Matěj s Nikol, kteří si rovněž po třech kolech drželi 7. místo. Karolína s Pavlou se po třech kolech v kategorii U26W držely na 11. místě a Adam se Zdeňkem si v kategorii U26 první den vybojovali 13. místo.

4. den - pátek

Druhý den hraní kvalifikační části a strachy o postup přinesly některým párům dost nemilé výsledky. V kategorii U16 se do finále A zvládl probojovat František s Petrem! V kategorii U21, U26 ani U26W jsme takové štěstí neměli. Do poslední chvilky jsme čekali na postup Matyáše s Ivem, ale bohužel párů postupovalo 18 a jejich 19. místo nás velmi mrzelo.

5. den - sobota

V sobotu se v jednotlivých kategoriích odehrávalo finále z vybraného počtu páru. Kategorie U16 měla finále A a finále B a nepostupující páry z vyšších kategorií byly spojeny a hrály jeden dvoukolový turnaj no 32 rozdání. Finále B v kategorii U16 se hrálo pouze na dvě kola stejně jako President´s cup. Ve finále B se české páry umístily hned za sebou - Emma s Valérií na 9. místě a Lukáš s Matoušem na 10. V konečném pořadí President´s cup se nejvýše z českých reprezentantů umístil Matyáš s Ivem na 15. místě, dále potom Nikol s Matějem na 23. místě, kousek za nimi Adam se Zdeňkem na 27. místě, Marek s Jonášem na 33. místě a děvčata Karolína a Pavla na 48. místě. 

Ve finále A v kategorii U16 se děly velké věci. Po konci druhého kola, když všichni ostatní již měli dohráno, Petr s Františkem vedli a všichni si moc přáli, aby to kluci udrželi ... Třetí kolo skončilo s velkou čekou radostí a historickým úspěchem kdy si Petr s Frantou zvládli své místo urdžet skoro s 3% náskokem a vybojovat pro Českou republiku ZLATOU medaili!!!!

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner