Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Různé zajímavosti
  • Zveřejněno 27. srpna 2019
  • Jiří Křivánek

Severočeský bridž

Severočeský bridž

Krátké shrnutí situace v severních Čechách očima předsedy SBK.

V době prvního velkého rozvoje bridže byly severní Čechy významnou enklávou s velkým počtem hráčů a klubů. To se v průběhu let postupně měnilo, ubývalo jak hráčů, tak klubů až zůstalo pár jednotlivců.
 
V poslední době se tento trend naštěstí podařilo otočit. V současnosti hrajeme pravidelné pondělní turnaje v Ústí nad Labem, většinou na 3-4 stoly, s účastí hráčů z Teplic a Děčína. Čtvrtletně pořádáme větší turnaje v Ústí nad Labem, kde už bývá 5 a více stolů a občas vložíme i větší turnaj v Dolní Poustevně, kde máme místní bridžovou skupinu. Posledního takového turnaje už se zúčastnili i absolventi prvního kursu na základní škole v Mikulášovicích, takže jsme zaznamenali trochu neobvyklý rekord, když věkový rozdíl mezi nejstarším a nejmladším účastníkem turnaje byl 77 let.

Momentálně připravujeme Velkou cenu Ústí nad Labem 7. září, opět v příjemném prostředí restaurace Tivoli ve Velkém Březně.

Jiří Křivánek

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner