Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 19. února 2024
  • Lucie Kohutová

CBT Perníkový tref 2024

CBT Perníkový tref 2024

Vítězem první VC roku 2024 se stal pár Daniela Hnátová a Saša Erde.

Výsledky

 

O akci

V sobotu 17. února se uskutečnila první letošní velká cena - 54. ročník turnaje VC Perníkový tref v centru Kosatec. Zúčastnil se úctyhodný počet 36 párů, jeden pár nás poctil návštěvou z Polska. Armin Wlad (hrající se svým otcem Alexanderem) byl zároveň ve věku 10 let nejmladším účastníkem turnaje.

Tato velká cena je pro rok 2024 zařazena do série Czech Bridge Tour společně s pěti dalšími turnaji. Celkem tak hráči budou mít možnost se zúčastnit šesti soutěží, pět nejlepších výsledků se jim pak započítá do závěrečného pořadí seriálu.

Průběh

V 1. kole se hned pět párů dostalo přes hranici 60 %. Nejvíce nahráli Pavla Svobodová a Luboš Spálovský (64,82 %), průběžně 2. byli Andrij Bulyk - Milan Franz (61,99 %) a na 3. místě figurovali Lucie Kupková a Jan Diamant.

Ve 2. kole nejvíce % získali Daniela Hnátová a Alexander Erde (66,52 %). Druzí Jiřina Böhmová a Mašek Jiří měli 63,24 % a třetí Bohumír Zajíček a Kamil Žylka 60,29 %. 

Dodatečně byly upraveny konečné výsledky (vyhlášené na místě), Petr Bahník z pozice organizátora připojil komentář s omluvou:

"Během druhého kola došlo k chybnému zápisu výsledku v partii číslo 2 (Bahník - Svoboda vs. Kupková - Diamant), který ovlivnil celkové pořadí turnaje. Pro nedostatek času na reklamace (organizátor zkrátil čas na reklamace vzhledem k odjezdu vlaku do Havířova) využil organizátor turnaje spolu s vedoucím turnaje možnost dodatečné opravy výsledku, pokud se na uvedené skutečnosti shodnou oba páry, které toto rozdáni sehrály. Všichni zúčastnění se shodli, že výsledek byl zapsán chybně (mělo být 4S = a nikoliv +1). Organizátor turnaje se za tuto skutečnost omlouvá."

Ceny byly účastníkům ponechány tak, jak byly vyhlášeny na místě. Upraveno bylo pořadí kvůli přídělu soutěžních bodů.

Partie

Jedna ukázková partie z Perníkového trefu ukazuje rozdíl mezi strategií v párovém a týmovém turnaji. Jedná se o partii číslo 3 druhého kola.

Linka NS má body na slem. Po ukázání silného listu s 5listem trefovým pro Sever vypadá jako bezpečný velký slem v trefech, který skýtá možnost snapnutí dvou piků Jihu. Hráči však mají i dobrý srdcový fit. Kombinace dvou fitů, esa a králové ve zbylých barvách činí závazek 7NT neporazitelným. Hráči, kteří dokázali své rozlohy dobře vyzkoumat, doptat se na kvalitu barev a rozhodnout se pro NT, získali zasloužených 91 %. Velký slem v trefové barvě přinesl vydražitelům lehký nadprůměr, zatímco za 6NT získali hráči 35 %. To je rozdíl mezi párovou a týmovou soutěží, kde volba barvy nečiní rozdíly mezi závazky tak zásadními, zatímco rozdíly mezi stupni ano.

Výsledky

1. místo: Daniela Hnátová - Saša Erde

2. místo: František Hruška - Milan Šklíba

3. místo: Pavla Svobodová - Luboš Spálovský

Poděkování

Poděkování za organizaci akce patří Petru Bahníkovi a za řízení soutěže Zdeňku Frabšovi.

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner