Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 6. května 2024
  • Matyáš Lysek

O pohár města Slavonice 2024

O pohár města Slavonice 2024

Slavonickou týmovou soutěž vyhrál tým P.S. Hlavní párový turnaj ovládli Vít Volhejn a Aleš Medlín.

Hlavní týmový turnaj

Stejně jako loni se i letos přijelo o Pohár města Slavonice utkat 14 týmů a celkově 65 hráčů.

Soutěž družstev začala kvalifikací švýcarským systémem a pokračovala finálovými skupinami po 4 týmech. Po prvním dni se do čela dostal tým P.S. ve složení Bahník O., Pulkrab, Šlemr, Martynek J. ml.Vozábal, Žylka. Druhý den se v dalších kolech kvalifikace rozhodovalo, které týmy postoupí do finále A, B a C. Do posledního zápasu si větší náskok vytvořil pouze tým P.S., zbylé týmy nejlepší desítky byly seřazené v rozmezí 14 VP a nebylo jasné, kdo se kvalifikuje do které skupiny. P.S. ukázalo dominanci i v posledním zápase, kde vysokým vítězstvím poslalo P(L)yszkoalici do finále C. POMM lehce prohrálo se Soňou, a tak oba týmy udržely své pozice, tým Golfistů větším rozdílem vyhrál nad Jasphisem, který tak zůstal hrát ve finále B, a Bohušky vysoce porazily Horu a zajistily si poslední pozici ve finále A. 

Finále C

Ve finále C hrálo 6 týmů s plným přenosem z kvalifikace, ve třech zápasech švýcarským systémem se nejvíce dařilo P(L)yszkoalici, která vyhrála všechny tři zápasy.

Finále B

Prostřední finále bylo bez přenosu a o poznání vyrovnanější, po prvních dvou zápasech se do vedení dostal tým 6 Keltských tygrů. Ve třetím kole ale prohrál s týmem Zbyněk forever with us. Na druhém stole Jasphis, do té doby bez výhry, vysoce porazil Soňu, a tak Zbyněk forever with us ve složení Erdeová, Hnátová, Raboch a Spálovský vyhrál skupinu B. 

Finále A

Do finále A postoupily 4 nejlepší týmy z kvalifikace a bylo o co hrát, za pozice na pódiu se udělovaly krásné ručně malované hrnečky od místní umělkyně a stříbrné body. V prvním zápase tým P.S. pokračoval ve svém vítězném tažení a rozdrtil Bohušky 20:0, POMM mírně porazilo Golfisty. V druhém kole P.S. porazilo POMM a na druhém stole utrpěly Bohušky druhou porážku. P. S. si hravě poradilo i se třetím soupeřem a zvítězilo. Druhé místo obsadil tým POMM skládající se z manželských párů Svobodových a Macurových. Třetí místo si vybojovali Golfisti hrající ve složení Bahníková, Bahník P., Kupková L. a Holý.

1. místo: P. S. (Jan Martynek ml., Petr Pulkrab, David Vozábal, Kamil Žylka, Ondřej Bahník, Bohumír Zajíček, Jakub Šlemr)

2. místo: POMM (Milan Macura, Michaela Macurová, Pavla Svobodová, Otakar Svoboda)

3. místo: Golfisti (Petr Bahník, Lucie Kupková, Eva Bahníková, Jaroslav Holý)

Vedlejší párové turnaje

Vedlejší párové turnaje se hrály v dopoledních hodinách, dohromady byly odehrány 4 soutěže. V prvním (čtvrtečním) vedlejším turnaji se mezi 12 páry od začátku skvěle dařilo Vítu Volhejnovi s Alešem Medlínem a Michaeli Humpálovi s Honzou Králíkem, oba tyto páry byly po více než polovině turnaje na 70 %. Dvě kola před koncem se do boje o vítězství zapojila ještě Karolína Rečičárová s Pavlou Slovákovou a všechny tři páry se téměř srovnaly na 64 %, nakonec se podařilo Aleši Medlínovi, Vítu Volhejnovi a Honzovi Králíkovi s Michaelem Humpálem ještě od holek odtrhnout a skončili s dělenými 64,64 % první. 

Páteční vedlejší párový turnaj byl s 18 účastnícími se páry největší, vstup do turnaje nejlépe vyšel Lukáši Vachtarčíkovi a Jonáši Drozdovi, ti ale pár kol před koncem začali klesat. Nakonec první místo skončilo v rukou Adama Pyszka a Karolíny Rečičárové, druhé místo získal Michael Humpál s Monikou Kyptovou a třetí Vít Volhejn s Alešem Medlínem.

Sobotní turnaj se odehrál na čtyřech stolech. Turnaj vyhrál slovenský reprezentant Richard Gabriel hrající s Barborou Kupkovou. Na děleném druhém místě skončil Michal Králík s Jiřím Maškem a Jiří Kopřiva s Janem Pivničkou. 

Poslední nedělní turnaj ovládly Pavla Slováková s Karolínou Rečičárovou, které s průběžným skóre ani jednou neklesly pod 60 %. Na druhém místě skončili Jiří Kopřiva a Jan Pivnička. Třetí místo obsadili Zdeněk Laštovička a Jana Erdeová. 

Hlavní párový turnaj

V sobotu se konal hlavní párový turnaj, ve kterém se utkalo 26 párů na 40 partií. V prvním kole se nejvíce dařilo Vítu Volhejnovi s Alešem Medlínem, s těsným náskokem na Jana Pivničku s Jiřím Kopřivou a Davida Vozábala s Kristýnou Schulzovou. První místo se po druhém kole podařilo udržet s 2% náskokem Aleši Medlínovi s Vítem Volhejnem. Druzí skončili Adam Pyszko a Richard Gabriel. Na třetím místě se umístil Jan Pivnička s Jiřím Kopřivou.

1. místo: Aleš Medlín - Vít Volhejn

2. místo: Adam Pyzsko - Richard Gabriel

3. místo: Jan Pivnička - Jiří Kopřiva


Velké poděkování patří Zdeňku Tomisovi za řízení turnaje.

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner