Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 23. května 2024
  • Lucie Kohutová

CBT Metuje 2024

CBT Metuje 2024

Vítězi CBT Metuje 2024 se stali Martin Scháňka a Lucie Kohutová před páry Kamil Žylka - Milan Macura a Luboš Spálovský - Andrij Bulyk.

Výsledky

O akci

BK Trutnov uspořádal 3. turnaj Czech Bridge Tour 2024 VC Metuje. Turnaj se uskutečnil o víkendu 18.-19. května v Nahořanech u Nového Města nad Metují.

Sobota patřila hlavnímu párovému turnaji. Odehrála se dvě kola. Každá sestava čítala tři partie (celkem 2x27, čili 54 partií), s ohledem na počet 23 párů většina účastníků pauzovala. 

Nedělního turnaje družstev se zúčastnilo 5 týmů. Každý s každým se utkal v zápase na 7 rozdání.

Průběh

Tři páry překonaly v prvním kole párového turnaje hranici 60 %: Daniela Hnátová - Pavel Raboch, Lucie Kohutová - Martin Scháňka, Milan Macura - Kamil Žylka. Druhé kolo ovládli Andrij Bulyk - Luboš Spálovský před Lucií Kohutovou - Martinem Scháňkou a dělenými třetími Janou Erdeovou - Jiřím Emmerem a Janem Martynkem - Petrem Pulkrabem. V celkovém součtu pak nahraná procenta stačila k umístění na stupních vítězů párům Lucii Kohutové - Martinu Scháňkovi, Milanu Macurovi - Kamilu Žylkovi, Andriji Bulykovi - Luboši Spálovskému.


Z otevřených karet

2. kolo, partie č. 18

V partii se hrály částečné závazky většinou v trefové barvě. Dle analýzy je k uhrání 10 zdvihů v beztrumfovém závazku, ale pouze z ruky severu. Proč?

Východ vynáší tref ze svého sedmilistu. Tím hlavní hráč získává důležité tempo a 3 trefové zdvihy. S ohledem na dva pikové vstupy východu však nesmí dopustit další zisk zdvihu hráče na východě.

Musel by tedy vypracovat kárové zdvihy tak, že obehraje A kárové, do něhož spadne singl dáma. To mu umožní vypracovat kárový zdvih navíc. Společně se třemi trefy, dvěma káry a třemi srdci má již 8 zdvihů. Vzhledem k příznivému rozložení pikové barvy soupeřů pak po odevzdání A a Q v pikách Východu má vypracované karty 9 a 7, aniž by East stihl vypracovat svou dlouhou barvu. 

Ke splnění 9 zdvihů stačí zvolit k vypracování pikovou barvu namísto kárové, zahrání je pak přirozenější (impas pikový J, posléze expas K, vypadne 108 v pikách). Pokud by East nevynesl ihned tref a zvolil by pasivní výnos, který v partii na první pohled nezadá zdvih, zbyl by pak dokonce čas na vypracování extra kárového zdvihu zahráním impasu k AJ10.


2. kolo, partie č. 22

V této partii dva páry vydražily 6 trefů, které nejsou k poražení. Dle analýzy lze ale slem splnit i v závazku bez trumfů. Jak na to po výnosu K károvým?

Po stažení 4 trefových a 4 pikových zdvihů (společně s esem károvým) nastává následující pozice. Na 10 pikovou nyní Západ odhodí srdce nebo káro. Sever buď osingluje K srdcového, nebo zahodí jedno ze svých vysokých kár. Hlavní hráč pak odejde kárem a Sever zadá od K10 v srdcích do vidle Westu.

Sever by se mohl pokusit předvídat situaci a zavčasu se odblokovat v kárové barvě. To by však nepomohlo, hlavní hráč by v tu chvíli snadno vypracoval kárový zdvih navíc.


Výsledky

Soutěž párů

1. místo
Lucie Kohutová - Martin Scháňka

2. místo
Kamil Žylka - Milan Macura

3. místo
Andrij Bulyk - Luboš Spálovský

Soutěž družstev

1. místo
Petr Pulkrab, David Vozábal, Bohumír Zajíček, Jan Martynek ml.

Prezentace výsledků


Poděkování za vedení soutěže patří Dušanu Šlachtovi.

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner