Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 8. března 2018
  • Erik Klemš

Mistrovství ČR IMP vyhráli Saša Edre s Jirkou Kopřivou

Mistrovství ČR IMP vyhráli Saša Edre s Jirkou Kopřivou

Ve finále IMP mistrovství ČR hraném o víkendu 3.-4.3. zvítězila stylem start-cíl dvojice Erde - Kopřiva. Druhé místo obsadili Martynek jun. - Šlemr a třetí Bouřa - Králík F.

Letošní IMP přebor republiky byl složen ze dvou částí, v lednové kvalifikaci změřilo síly 27 párů na 88 rozdání švýcarským způsobem, 12 nejlepších se mohlo těšit na finále, které proběhlo o prvním březnovém víkendu v pražském bridžovém klubu.

Finále nabídlo stejný počet rozdání jako základní část, tedy 88, rozdílem byl hrací systém, menší počet páru umožnil, aby se utkal každý s každým na 8 rozdání. Páry si do finále přenášely z kvalifikace polovinu získaných VP.

V kvalifikaci byl nejúspěšnější pár Martynek jun. - Šlemr, který díky tomu začínal finále s mírným náskokem před pronásledovateli. Hned po druhém kole finále se do vedení dostal pár Erde - Kopřiva a po sérii přesvědčivých vítězství si zajistil titul mistrů republiky už před závěřečným zápasem. Větší boj probíhal o druhé a třetí místo. Nejlépe z něj nakonec vyšli vítězové kvalifikace Martynek jun. - Šlemr, kteří vybojovali druhé místo, na třetím místě skončili F.Králík - Bouřa. Jen "bramborová" medaile zbyla na pár O.Bahník - Žylka.

Bylo rozdáno také několik speciálních cen, nejlepšími juniory se stali Klemš - Melčák na 5.místě, nejlepším smíšeným párem na 7. místě Fořtová - Baláš, nejlepším seniorským párem na 8. místě Haman - Pivnička a nejlepším párem se třídou regionální mistr na 10. místě Kupková L. - Krása O. Nejlepším hráčem třídy Klubový mistr se stala Michaela Macurová, která ve finále těsně porazila dalšího adepta na tuto cenu Pavla Teňaka. Pro oba byl velký úspěch již účast ve finále.

Celkové výsledky jsou dostupné na stránkách Adama Kubici.

Foto: Jana Erdeová

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner