Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 25. března 2018
  • Lucie Kohutová

5. ročník obnovené Velké ceny Havířova ovládl pár Lucie Kohutová - Martin Scháňka

5. ročník obnovené Velké ceny Havířova ovládl pár Lucie Kohutová - Martin Scháňka

Při úvodním turnaji letošní série Czech Bridge Tour se nejlépe vedlo páru Lucie Kohutová - Martin Scháňka, na děleném druhém místě skončili Kamil Žylka - Petr Pulkrab a Petr Bahník - Jerzy Skwark.

Ve dnech 24.-25. března se v Havířově uskutečnil první turnaj letošní série Czech Bridge Tour - Velká cena Havířova. Vzhledem k nešťastné termínové kolizi této soutěže s polskými a slovenskými bridžovými akcemi se tohoto podniku nezúčastnilo tradiční hojné množství kvalitních párů ze sousedních zemí, i tak do Restaurace a hotelu U Jelena zavítal úctyhodný počet 31 párů, mezi kterými bylo značné zastoupení zejména hráčů žákovské a dorostenecké kategorie z Havířova, pro které je toto skvělou příležitostí, jak si zahrát proti nejlepším českým bridžistům ze všech koutů republiky.

Sobota byla vyhrazena pro dvoukolový párový turnaj. První kolo ovládl pár Kamil Žylka - Petr Pulkrab s více než 66%, následovaný v těsném závěsu Soňou Hájkovou s Otou Svobodou s 65,66%. Lucie Kohutová a Martin Scháňka na 3. místě již 60% hranici nepřekročili a zaostávali za vedoucí dvojicí téměř o 7%.

Druhé kolo se neslo v režii Evy Bahníkové a Ondřeje Bahníka, kteří jej vyhráli s téměř 64,5 procenty. Výsledku přes 60% dosáhly celkem 4 páry, kromě již výše zmíněného také Adam Janas se Zdeňkem Tomisem, Lucie Kohutová s Martinem Scháňkou a Petr Bahník s Jerzy Skwarkem.

Součet výsledků z obou kol přihrál největší množství bodů Lucce Kohutové a Martinu Scháňkovi, kteří se tak stali vítězi tohoto ročníku velké ceny s 60,85%. Rovných 60% dosáhly hned dva páry současně, a to Kamil Žylka s Petrem Pulkrabem a Petr Bahník s Jerzy Skwarkem. S touto variantou se obvykle při zařizování cen nepočítá, jedna sada cen za 2. místo tedy bude dodatečně dodána Kamilovi s Petrem (jelikož dodávka do Polska by byla organizačně náročnější).

Jako vždy byly vyhlášeny také dvojice mimo pódiová umístění zastupující určité bridžové kategorie.

Nejlepším mixovým párem mimo ceny byli na 8. místě Kateřina Tichá a Zdeněk Laštovička.

Nejlepším havířovským párem byli na 7. místě Zdeněk Tomis a Adam Janas.

Nejlepším dorosteneckým párem byli na 19. místě Daniel Němčík a Ondřej Kaštovský.

Nejlepším juniorským párem byli na 15. místě Zuzana Otradovcová a Martin Melčák.

V neděli se uskutečnil turnaj družstev na 3x9 připravených partií. Vítězem se stal tým Silver Bullet Cats ve složení Lucie Kupková - Jiří Emmer a Lucie Kohutová - Martin Scháňka. Na 2. místě skončil tým Hermína domácí, za kterou nastoupili Soňa Hájková - Otakar Svoboda a Pavla Svobodová - Jiří Kopřiva a na 3. příčce Lunetic se členy Michaelem Boturem, Janem Králíkem, Janem Novotným a Františkem Králíkem.

Výsledky turnaje párů k vidění zde.

Výsledky turnaje družstev k vidění zde.

Fotogalerie z akce.

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner