Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 30. května 2018
  • Milan Macura

Pohár Středoškolské mládeže 2018

Pohár Středoškolské mládeže 2018

O víkendu 26.-27. května se do Prahy sjelo 40 studentů středních škol, aby srovnali síly s ostatními studenty v bridži a v mini-bridži.

VE dnech 26.-27. května 2018 se v BKP konal Pohár středoškolské mládeže v bridži. Zúčastnilo 40 studentů z Gymnázia v Havířově, Uherského Hradiště, Elišky Krásnohorské a Mensy z Prahy a jeden pár ze Slovenska. V kategorii bridžistů se sjelo celkem 15 párů, v kategorii mini-bridž se hrál individuál a zúčastnilo se 10 hráčů.

V kategorii mini-bridž se hrály 3 kola po 5 rozdáních. Nejlepších 5 hráčů postoupilo do Finále A, zbylých 5 hráčů hrálo finále B. V každém finále se hrály 2 kola po 5 rozdáních. Tento turnaj byl v ČR pořádán poprvé a měl mezi mládeží velký úspěch. Je to unikátní příležitost jak změřit síly i mezi hráči, kteří s bridžem teprve začínají.

V základní části se objevilo hned několik swingových partií, které rozhodly o postupujících. Nejlépe si vedla Laura Brodilová se 34 IMPy a hned v těsném závěsu s 33 IMPy jí šlapaly na paty Lucie Roskovská a Klára Futejová. 

Ve Finále A hráli všichni hráči velice opatrně a k žádnému velkému swingu nedošlo. Vítězství si tak udržela Laura Brodilová, na 2. místě se umístila Lucie Roskovská (obě z Gymnázia Elišky Krásnohorské v Michli) a na 3. místě Klára Futejová (Mensa Gymnázium).

Ve Finále B byl průběh zajímavější a hráči se na předních pozicích střídaly. Nakonec zvítězila Veronika Roskovská, v těsném závěsu Lenka Honzáková obě z Gymnázia Elišky Krásnohorské v Michli) a na 3. místě Richard Dobíšek (Mensa Gymnázium).

Ve starší kategorii bridžistů se hrálo systémem kvalifikace, semifinále a finále. V každé fázy hráli hráči 3 zápasy po 8 rozdáních ve své skupině. Hráči byly do skupin rozlosování podle úspěchů z ostatních soutěží a dle zkušeností, aby si nakonec mohli změřit síly ve finále ti nejlepší, ale přitom aby měli šanci se do finále A probojovat i ti méně zkušení. 

Ze základních skupin postoupili všichni favoriti celkem bez problémů, semifinále již nabídlo dramatičtější skupiny. Nakonec se do finále A probojovali bratři Vávrové, Adam Pyszko s Petrem Volhejnem a Jan Riedl s Filipem Zdráhalem. Jako čtvrý pár je doplnil vítěz semifinále B Ondřej Pavelka s Tomášem Pavlíkem. Finále A tak mělo zastoupení všech klubů.

Na předních příčkách byly boje velmi vyrovnané a o vítězství rozhodovaly desetiny VP. Nakonec těmi nejšťastnějšími byly Jan Riedl s Filipem Zdáhalem z Uherského Hradiště. 2. místo obsadili David a Přemek Vávrovi a na 3. místě se umístil Adam Pyszko s Petrem Vojĺhejem, na kterých bylo vidět zklamání z nevydařeného posledního zápasu, který je připravil o zlato.

 

Ve finále B se nejlépe vedlo Lukáši Trechovi s Tomášem Zuzaňákem z Haviřova. Na 2. místě se umístili Milan Handlovič s Kristýnou Luxovou z GEKOMu a 3. místo obsadili Lenka Janíková z Julií Hrochovou z Uherského Hradiště. I v tomto finále tak měla zastoupení všechna gymnázia.

Ve finále C zvítězili Jakub Zatloukal se Štěpánem Urbanczykem před Filipem Blažkem a Kristiánem Kovalem. 3. místo obsadili Filip Chrobok s Vojtou Šokalou. Všichni hráči jsou z Havířova.

Turnaj řídil Milan Macura společně s Jardou Hájkem, který na hráče dohlížel i v průběhu nočních her.

Celkové výsledky

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner