Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 3. prosince 2018
  • Zuzana Otradovcová

Totální bridž "C" ovládl MČR juniorských družstev

Totální bridž "C" ovládl MČR juniorských družstev

Mistrem ČR v kategiorii juniorů se stalo družstvo Totální bridž "C" rezerva (Botur, Klemš, Kolek, Vojtík). Na druhém místě skončili No double November (Němčík, Pavelka O., Tomis, Volhejn P.), bronz si odnáší Blázni (Kaštovský, Pyszko, Romanowski, Walach V.).

29.11.-2.12.2018 se konal již XIX. ročník MČR juniorských týmů v Hluku. Letos jsme se bohužel obešli bez účasti zahraničních družstev z Polska, Rakouska, Maďarska, Anglie či ryze slovenského týmu a o titul bojovalo pouze 8 týmů. Kvůli organizačním komplikacím se hrálo v menším sále než obvykle a turnaj se odehrál bez zástěn. Hrálo se systémem každý s každým na 14 partií v základní části, poté semifinále a finále pro první 4 týmy a opět každý s každým ve skupině o 5. místo.

Průběh semifinále byl jednoznačný - Totální bridž "C" porazil Blázny v poměru 20:0, No double November tým Losice a rozinka v poměru 16,99:3,01. Finále, resp zápas o 3. místo dopadl rovněž naprosto zřejmě - Totální bridž "C" uhrál opět maximální možné skóre - 20 VP, Blázni získali 19,01 VP.  Skupinu o 5. místo vyhrálo družstvo [InsertNameHere].

Celkovými vítězi se stali juniorští reprezentanti Michael Botur, Erik Klemš, Lukáš Kolek, Jakub Vojtík (Totální bridž "C"), stříbrnou medaili (resp zlatou dorosteneckou) získalo družstvo No double November (Zdeněk Tomis, Daniel Němčík, Ondřej Pavelka, Petr Volhejn), bronz (resp dorostenecké stříbro) patří týmu Blázni (Adam Pyszko, Ondřej Kaštovský, Čeněk Romanowski, Vít Walach) a dorostenecký bronz vybojoval tým [InsertNameHere] (Lenka Janíková, Julie Hrochová, Filip Zdráhal, Jan Riedl)

Turnaj se i přes určité komplikace vydařil, poděkování patří rozhodčímu Adamu Kubicovi a organizátoru Michalu Králíkovi.

Celkové výsledky zde

Někteří medailisté připojují své dojmy:

Každoroční turnaj v Hluku byl i přes stísněné podmínky vydařený, i když zahrát si i proti jiným než českým týmům by bylo lepší. Hrálo se mi proti všem příjemně a vše proběhlo hladce. Výsledek nás taky úplně nemrzel, ale ani úplně nenadchnul. Celkově bych celou akci zhodnotil pozitivně (a to i díky Českým dráhám, které pro jednou dojely na čas).

Adam Pyszko, 3. místo

Na turnaji byla jako vždy příjemná atmosféra, a i když jsme hráli v poměrně stísněném prostoru, hrálo se mi velmi dobře. Jídlo bylo dobré, hra mého partnera také a výsledek snad nemohl být lepší. Celkově jsem s turnajem spokojen a těším se na příští ročník. Rád bych poděkoval Adamovi za bezproblémový průběh turnaje a Michalovi za to, že i přes zřejmé potíže mistrovství v Hluku vůbec zorganizoval. 

Zdeněk Tomis, 2. místo

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner