Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 9. května 2019
  • Adam Janas

O pohár města Slavonic 2019

O pohár města Slavonic 2019

Letošní ročník tradičního turnaje ovládlo družstvo TRUMF (Pěkný, Pivnička, Kopřiva, Zajíček).

Ve dnech 1.-5. května se v renesančním sále hotelu Besídka ve Slavonicích konal turnaj O pohár města Slavonic. Do městečka ležícího v moravské části Jihočeského kraje asi kilometr od hranic s Rakouskem letos dorazilo 12 týmů. Zvítězilo družstvo TRUMF (Pěkný, Pivnička, Kopřiva, Zajíček), na druhém místě skončil tým NYÚL VIHAR (Bouřa, Králík F,. Martynek ml., Pulkrab, Šlemr, Vozábal, Žylka), třetí místo obsadilo družstvo ACOL (Diamant, Svoboda, Svobodová P., Textor).

Hrací systém se skládal ze dvou kvalifikačních skupin po šesti týmech, ve kterých se týmy rozdělily na také šestičlenné semifinále A a B. První čtyři týmy ze semifinále A poté postoupily do finále A, pátý a šestý tým hrál finále B společně s prvními dvěma týmy ze semifinále B a zbylé čtyři týmy si zahráli finále C.

Do finále A vstoupily lépe týmy TRUMF a ACOL, které se i díky plnému přenosu z kvalifikačních zápasů utkaly v posledním kole o vítězství. Bez šance nebyli ani NYÚL VIHÁR, který potřeboval kromě vysoké výhry nad EVA MI NEVA také remízový výsledek v zápase dvou výše zmínených týmů. TRUMF však začínal s přenosem +13 IMP a náskok nad ACOLem dokázal ještě navýšit. Rozhodla o tom také tato partie, kde se v divoké soutěžní dražbě mnoho párů pokoušelo o štěstí v malém srdcovém slemu. Protilinka má však po uhodnutí trumfové barvy 11 zdvihů v pikovém závazku, a tak není překvapení, že některé páry padaly ze šesti či pěti piků. Hráči týmu ACOL spadli v tomto rozdání na obou linkách, a to znamenalo zisk 8 IMP pro jejich soupeře.

Ve finále B triumfoval tým QUEEN (Kupková L., Mašek Jan, Volhejn P., Volhejn V.), finále C ovládl tým BOHUŠKY (Böhmová, Humpál, Kyptová, Schulzová V.). V doprovodné hlavní párové soutěži na 10 stolů se nejlépe vedlo páru Bahníková - Pavlík, druzí byli Kopřiva - Pivnička a třetí manželé Svobodovi. Čtvrteční vedlejší IMPový párák hraný pouze na 3,5 stolu vyhrála dvojice Kyptová - Humpál.

Kompletní výsledky:

Hlavní týmový turnaj
Hlavní párový turnaj
Vedlejší párový turnaj


Webová stránka soutěže

Foto: Jana Erdeová

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner