Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 3. června 2019
  • Lucie Kohutová

VC Sněžka 2019

VC Sněžka 2019

Vítězem Velké ceny Trutnova (Sněžka 2019) se stal polský pár Andrzej Kaźmierczak - Slawomir Zimniak

O akci

Letošní VC Sněžka se odehrála již tradičně v Trutnově během soboty 1. 6. 2019. Jakožto hrací místnost posloužil podobně jako v předchozích letech hostinec v městské části Voletiny. Tento turnaj je charakteristický familiární atmosférou a příjemným prostředím ať už z hlediska samotného hraní, tak přírodního okolí. Výsledky a prezentaci z turnaje naleznete kliknutím zde.

 

 

Účastníci 

Do Trutnova zavítalo celkem 23 párů. Kromě tradičních účastníků přivítali pořadatelé také čtyři polské páry.

 

Formát soutěže

Formát soutěže byl ustanoven jakožto dvoukolový. V prvním kole bylo odehráno 9 sestav po třech partiích, v druhém pak 12 sestav po dvou partiích.

Průběh soutěže

1. kolo zcela opanoval pár Michal Kopecký - David Vozábal, když dosáhl úctyhodných 71,46 %. S odstupem více než 8 % následovali Jana Erdeová Vladimír Nulíček s 63,33 % a na 3. místě se nacházeli havířovští Jaroslav Hájek Ondřej Pavelka s 57,59 %. 

Vítězům 1. kola výrazně napomohl fakt, že získali pouze 5 výsledků z 24 pod 50 %, přičemž tři z nich byly dokonce pod hranicí 20 % (15, 10, 0).

Přitom - jak je vidno - kdyby došlo k poražení závazku 3Sx proti páru Ertnerová - Ertner, tak by si namísto čisté nuly připsali dělený nejlepší výsledek.

V druhém kole však průběžně vedoucí pár nedosáhl ani zdaleka takového úspěchu, když nahrál pouze 46,04 %. Zato se však dařilo polskému páru Andrzej Kaźmierczak - Slawomir Zimniak, který zvítězil se 62,71 % následován MartynkovýmiHubenými.

Vítězové druhého kola podobně jako většina dalších párů projevili přehnané ambice v partii číslo 23:

Až překvapivých 6 párů z 11 se dodražilo do slemového závazku v srdcích i s chybějícími hodnotami v podobě esa kárového a dámy srdcové. Bez chybějících 9 a 8 srdcové nebyla šance ke splnění. Jeden pár se o slem pokusil a po zjištění absenčních figur zůstal na 5. stupni, přesto však závazek nesplnil:

Výsledky

Vítězem letošního turnaje Sněžky se po započtení výsledků obou kol stal polský pár Andrzej Kaźmierczak - Slawomir Zimniak následovaný Janou Erdeovou s Vladimírem Nulíčkem a vítězi 1. kola Michalem Kopeckým s Davidem Vozábalem.

Nejlepší MIX pár: Jana Hubený - Petr Hubený: 7. místo, 52,65 %

Nejlepší seniorský pár: Karel Kubišta - Jiří Sedral: 10. místo, 50,61 %

Raketa: Jiří Täuber - Zdeňka Täuberová: 12. místo, 49,17 %

Poděkování za vedení turnaje patří rozhodčímu Zdeňku Frabšovi.

 

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner