Český bridžový svaz

 • Email: ucbs@seznam.cz
 • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
 • IČO: 00443000
 • Výsledky soutěží
 • Zveřejněno 19. dubna 2021
 • Lucie Kohutová

Mezinárodní mládežnický turnaj družstev na RealBridge

Mezinárodní mládežnický turnaj družstev na RealBridge

Čeští junioři vybojovali na mezinárodním mládežnickém online turnaji 2. místo.


O platformě RealBridge

RealBridge posouvá online bridž na další úroveň, když využívá přímo prostřednictvím platformy obraz (video) i zvuk. Umožňuje tak hru, při které se hráči navzájem vidí a mohou spolu komunikovat.

Jaké jsou výhody této platformy?

 • Hráči se mohou vidět a mohou komunikovat se svým soupeřem (na stejné straně zástěny) stejně jako při bridži naživo.
 • Moderní a intuitivně zvládnutelné rozhraní umožňuje snadnou dražbu i hru.
 • U stolu je možné se spojit se všemi hráči, nebo hrát se "zástěnami".
 • Hráči nastaví vyhovující funkce z hlediska hodnocení, alertování, vysvětlování hlášek v dražbě a další.
 • Diváci mají příležitost se připojit ke stolu, nově lze sledovat i přenosy na Vugraph.
 • K odehraným rozdáním se hráči mohou po skončení hry vrátit a věnovat se rozborům dražby i hry kartu po kartě.
 • Není třeba komplikovaná instalace platformy, stačí využít odkazu, usadit se na místo a začít hrát.
 • RealBridge spolupracuje s kluby, vyučujícími a pořadateli soutěží, aby byla do budoucna zajištěna i příjemná online bridžová zkušenost.


O akci

V neděli 18. 4. se uskutečnil přátelský mládežnický mezinárodní turnaj v kategoriích U16, U21, U26 a U31, jehož organizace se ujala Shireen Mohandes z Velké Británie. Turnaj se hrál na platformě RealBridge, která umožnila hráčům se navzájem vidět a komunikovat mezi sebou.


 

Účastníci

Celkově se turnaje zúčastnilo 43 družstev, z toho 4 v kategorii U31, 12 v kategorii U26, 12 v kategorii U21 a 15 v kategorii U16. Za Českou republiku nastoupily týmy v následujícím složení:

U26: Veronika Dolanská - Zdeněk Tomis, Ondřej Kaštovský - Adam Pyszko
U21: Ivo Walach - Matyáš Lysek, Čeněk Romanowski - Mikuláš Krása
U16: Petr Karlík - Adam Olmer, Karolína Rečičárová - Dan Otradovec


 

Formát soutěže

Formát se v jednotlivých kategoriích lišil časovou dotací i počtem rozdání na kolo, přehled je uveden v tabulce. Zajímavým zpestřením byl návrat hráčů stejného týmu v přestávkách mezi koly k jednomu stolu, takže mohli prostřednictvím videí komunikovat, sdělovat si dojmy z odehraných partií a povzbuzovat se do dalších zápasů.


Výsledky

    

Nejlépe se dařilo českému týmu v kategorii U26, který obsadil 2. místo. Také týmu do 16 let se nevedlo vůbec zle, když v improvizované sestavě skončil na pěkném 6. místě. Třetí český tým získával v kategorii U21 zkušenosti a po konci turnaje mu patřilo 9. místo.


Vyjádření účastníků

"Hraní na RealBridge bylo psychicky mnohem náročnější nežli na BBO. Nehrálo se mi moc komfortně a připadal jsem si docela ve stresu, z čehož plynulo několik chyb. Délka byla taktéž náročná, protože jsme zvyklí hrát maximálně 20 krabic, a ještě s těmi kamerami to celkově bylo dost těžké."

Matyáš Lysek

"Na RealBridge se mi hrálo pěkně - byla příjemná změna vidět soupeře zase jako "reálné lidi" a nejen "počítač", který odklikává karty. Také mi přišlo dobré, že jsme na konci kola mohli prodiskutovat jednotlivé partie s partnerem a spoluhráči z týmu. Jediná věc, která mi trochu vadila, bylo naopak to, že někteří soupeři vůbec nekomunikovali. Přišlo mi škoda, že toho někteří nevyužili, když už hrajeme přes toto prostředí."

Dan Otradovec

"RealBridge byl pro mě příjemnou změnou. Líbí se mi hlavně systém zástěn (např. to, že člověk neví, kdo z těch dvou za zástěnou přemýšlel). Na kameře jsem byl ale trochu nervózní, a navíc to bylo po dlouhé době, co jsem hrál 30 krabic v kuse, takže jsem už ke konci byl velmi vyčerpaný."

Ivo Walach

"Samotná aplikace byla dobře udělaná, plynulá, pěkně rozložená, super v tom, že obsahovala všechny statistiky, které člověka zajímaly. Vše jsem si mohl zpětně přehrát. Moc se mi líbilo, že jsme se po každém kole vraceli k jednomu stolu se spoluhráči, se kterými jsme se mohli pobavit o proběhlém kole. Také po každé krabici bylo asi 10 sekund, kdy jsme se viděli všichni z obou stran zástěny, takže jsem se mohl s partnerem pobavit. Poznali jsme se s lidmi v zásadě z poloviny světa, je super, že to nakonec pořadatelé udělali tak, aby se prostřídaly skoro všechny týmy."

Ondřej Kaštovský

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner