Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 26. dubna 2021
  • Lucie Kohutová

Funbridge Challenge Cup: 2. série

Funbridge Challenge Cup: 2. série

Vítězem druhého běhu mládežnické online soutěže Funbridge Challenge Cup se stal Jan Kindl.

O akci

Funbridge Challenge Cup, který vznikl z iniciativy trenérské skupiny primárně jako soutěž pro mládežnické hráče České republiky, pokračoval druhou sérií, která skončila 25. dubna. Mladí bridžisté se opět porovnávali mezi sebou. Hrálo se na platformě Funbridge, takže hráči nebyli limitováni časem ani partnerem či protihráči. 
 

Účastníci

Do soutěže se přihlásilo 26 hráčů mládežnických kategorií z České republiky. Předplatné v aplikaci Funbridge pro mládež sponzoruje Český bridžový svaz, pro který je tak tento turnaj viditelným výstupem jejího využití.
 

Formát soutěže

Základní část sestávala ze 6 kol, v níž soupeřily mezi sebou stanovené dvojice (nasazené dle aktuálního umístění, čili švýcarským způsobem). Cílem bylo dosáhnout 2 vítězných výzev, popř. za stavu 1,5:1,5 byl stav zápasu označen jako remízový. Následovalo play-off, kdy se startovní pole rozdělilo do 4členných skupin a odehrálo se semifinále a finále. Zde došlo k obměně počtu výzev, kdy bylo nutností dosáhnout 3 vítězných výzev. Pro větší dynamičnost však v případě remízových výzev stačilo získat skóre 2,5:0,5, resp. 2,5:1,5 pro uznání vítězství.
 

Průběh soutěže

V základní části zvítězil Zdeněk Tomis s jedinou prohrou během 6 kvalifikačních kol. Do finále A jej doprovodili Ivo Walach, Jan Kindl a Martin Melčák. V semifinále se utkali Zdeněk Tomis a Martin Melčák, druhý jmenovaný postoupil do finále. Ve druhém semifinále porazil Jan Kindl dorostence Iva Walacha a nasazení pro finále tak bylo zjevné.


 

Výsledky

Boje o konečné umístění proběhly následovně: Zdeněk Tomis napravil prohru v semifinále výsledkem 3:0 proti Ivu Walachovi a získal tak pomyslnou bronzovou medaili. Ve finále překvapil méně zkušený junior Jan Kindl, který zvítězil poměrem 3:1 nad Martinem Melčákem a ovládl tak 2. sérii soutěže Funbridge Challenge Cup.

Vítězové ostatních finále:

B – Robert Kvaček
C – Lucie Kohutová
D – Vojtěch Klhůfek
E – Mikuláš Krása
F – Lenka Honzáková
G – Adam Olmer


 

Poděkování

Poděkování za organizaci soutěže patří Vladimíru Nulíčkovi a za podporu juniorů poskytnutím předplatných na platformu Funbridge Českému bridžovému svazu.
 

Pokračování

Funbridge Challenge Cup na nějakou dobu zmizí z bridžového kalendáře a s největší pravděpodobností se v podobném formátu objeví zase na podzim.


Pozitivní ohlasy účastníků na soutěž

"Challenge Cup je opravdu pecka. S jeho organizací i formou jsem hodně spokojen, toho se budu vždy účastnit."

"Líbí se mi to, je to pravidelný turnaj, který mi drží bridž v hlavě."

"Líbí se mi, je to fajn si takhle zahrát výzvu proti různým lidem."

"Challenge Cup je super, mám šanci se porovnat se svými vrstevníky."

"Challenge Cupu se účastním, připadá mi zajímavý a nemám moc co mu vytknout."

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner