- Výsledky soutěží
- Zveřejněno 19. července 2021
- Lucie Kohutová
Czech Open Pardubice 2021
Vítězi Velké ceny Czech Open 2021 se stali Erik Klemš a Michal Kopecký.

O akci
Turnaj Czech Open se konal jako součást tradičního festivalu šachu a her v pardubickém Kongresovém centru IDEON v termínu 16.-18. července. Jeho součástí byl hlavní párový turnaj a soutěž družstev. Hlavní párový turnaj patří do série Velkých cen ČR v bridži. Letošní mezinárodní bridžový festival dosáhl již jubilejního 20. ročníku.

Účastníci
Hlavního párového turnaje se zúčastnilo 22 párů, česká soutěž byla obohacena německou a ruskou účastí.


Formát soutěže
V pátek a v neděli proběhl vedlejší turnaj družstev. Zúčastnilo se pouze pět družstev, která sehrála vzájemné zápasy na 12 rozdání. Sobotní hlavní párový turnaj proběhl v dvoukolovém formátu. V prvním kole se hrálo 11 kol po 2 partiích, ve druhém kole pak 15 kol po 2 partiích.

Průběh soutěže
První kolo sobotní Velké ceny ovládl pár Erik Klemš - Michal Kopecký s rovnými 70 %. Následovali Jan Martynek a Petr Pulkrab s 63 %, na děleném 3. místě se průběžně drželi Jan Škalda - Miloš Hozda a Vít Walach - Jaroslav Hájek.

Ve druhém kole si nejlépe počínali Jan Martynek a Petr Pulkrab s 60,5 %. V celkovém pořadí pomohlo 2. místo 2. kola páru Vít Volhejn - Aleš Medlín. 3. místo bylo opět dělené - tentokrát mezi Erika Klemše s Michalem Kopeckým a Martina Scháňku s Mateou Grgurič.


Výsledky
1. místo: P. S.
(J. Šlemr, D. Vozábal, J. Martynek, P. Pulkrab)
2. místo: Soňa
(S. Hájková, D. Vachtarčík, M. Macura, L. Teichmann)
3. místo: Trutnov-Leipzig
(J. Horáček, J. Ertner, J. Deutsch, R. Schaefer)
1. místo: Michal Kopecký - Erik Klemš
2. místo: Jan Martynek - Petr Pulkrab
3. místo: Milan Šklíba - František Hruška

Vzhledem k blížící se olympiádě byly některým českým bridžovým reprezentantům symbolicky rozdány reprezentační dresy.

Poděkování patří rozhodčímu soutěže Dušanu Šlachtovi.