Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 28. dubna 2022
  • Lucie Kohutová

CBT Havířov 2022

CBT Havířov 2022

Velkou cenu Havířova ovládl polský pár Róg Kazimierz - Wilkoszewski Maciej.

   


O akci

O víkendu 23.-24. 4. 2022 se v hotelu U Jelena konala po dvouleté covidové pauze mezinárodní Velká cena Havířova, druhý díl seriálu Czech Bridge Tour.


 

Účastníci

Na letošní velkou cenu se sjelo 24 párů původem z České republiky, Slovenska, Polska, Ukrajiny a Chorvatska. Raritou bylo rovněž věkové složení hráčů. Nejmladší hráčce turnaje, havířovské Pavle Slovákové, bylo 11 let. Nejstarší účastník Miecieslaw Ochwat z polského města Rybnik oslavil již 88 let.


 

Formát

V sobotu se odehrál dvoukolový párový turnaj na 46 rozdání. Nedělního turnaje družstev se zúčastnil úctyhodný počet 10 týmů. Odehrálo se 7 kol.


 

Výsledky

Sobotní hlavní párový turnaj ovládl polský pár Róg Kazimierz - Wilkoszewski Maciej. Druhé místo obsadil pražsko-havířovský pár Martin Scháňka - Zdeněk Tomis. Třetí skončil havířovský pár a trenérská dvojice Habry Soňa Hájková - Daniel Vachtarčík.

Turnaj se započítával do Dorosteneckého GrandSlamu. Za 8. místo získal soutěžní body nejlepší český dorostenecký pár Nikol Vachtarčíková - Matyáš Lysek, který se tak usadil v čele tohoto mládežnického žebříčku. Nejlepším žákovským párem se stali Lukáš Vachtarčík a Karolína Rečičárová.

V neděli suverénně vyhrál vedlejší týmovou soutěž polský tým Beskid Andrychow.

Na druhém místě skončilo havířovsko-pražské družstvo Soňa ve složení Soňa Hájková, Daniel Vachtarčík, Lucie Kupková a Jiří Emmer.

Z bronzu se raduje Barney moor, za který hráli Zdeněk Tomis, Martin Scháňka, Petr Volhejn a Vít Volhejn.

Velmi milým překvapením pro havířovské trenéry bylo 4. místo dorosteneckého týmu HABRA (R)UM ve složení Rečičárová, Drozd M., Pilát doplněného o slovenského kouče juniorů Jakuba Rumančíka.


Poděkování za řízení soutěže patří rozhodčímu Dušanu Šlachtovi a za pečlivou organizaci Danielu Vachtarčíkovi.

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner