Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 14. března 2017
  • Milan Macura

Párovými mistry ČR v IMPovém hodnocení se stali Petr Bahník s Kamilem Žylkou

Párovými mistry ČR v IMPovém hodnocení se stali Petr Bahník s Kamilem Žylkou

O víkendu 11.-12. března 2017 se v Bridžovém Klubu Praha uskutečnilo Mistrovství ČR párů s IMP hodnocením. Mistry ČR se stal Petr Bahník s Kamilem Žylkou, na 2. místě se umístili Eva Bahníková s Davidem Vozábalem a bronz získaly Jana Erdeová s Danielou Hnátovou.

Na Mistrovství České Republiky s IMP hodnocením se sjel do Prahy rekordní počet 42 párů. Turnaj byl oproti minulým ročníků zajímavý svým formátem, který však přinesl smíšené pocity.

V sobotu se konala kvalifikace, která se hrála na 7 zápasů po 8 rozdáních. Systém nasazování byl švýcarský, čili dle aktuálního pořadí, do prvního kola se nasazovalo podle součtu získaných SB za poslední 2 ukončené sezony a doposud získané SB v aktuální sezoně. 

První zápasy naznačily, že by turnaj nemuseli vyhrát favorité, když mnoho párů ze spodní skupiny nasazených zdatně konkurovalo těm nejlepším párům. 7 zápasů je však dostatečné množství, aby se kvalita ukázala a již od poloviny kvalifikace se favorizované páry propracovávaly na přední pozice.

Po 6 kolech však měly postup do Finále A, do kterého postupovalo 12 párů, zajištěn jen Jana Erdeová s Danielou Hnátovou. Ostatní páry musely předvést kvalitní výkon v posledním zápase, aby si účast ve Finále A zajistily. Právě napětí v posledních kolech kvalifikace dává turnaji jiný rozměr než klasické párové turnaje a přibližuje atmosféru velkých mezinárodních turnajů, kde se soutěžní stres kumuluje právě ke konci jednolivých přechodů soutěže. Pořadí kolem postupových míst bývá obvykle to nejtěsnější. Před posledním kolem se o 7 postupových místech rozhodovalo mezi 13 páry.

Těmi šťastnějšími nakonec byly páry Klímová - Filip a Holý - Nulíček, které udržely velmi těsný náskok 0,4 VP před "smolaři" turnaje Martinem Melčákem a Erikem Klemšem. Dalšími nešťastníky byly páry Benák - Volhejn a Sikora - Teichmann, kterým utekl postup jen o 1 vítězný bod.Celkové pořadí kvalifikace včetně dokumentace

Jednou z rozhodujících partií bylo rozdání číslo 3 posledního kola kvalifikace. Většina párů sice hrála srdcový závazek a plnila 12 zdvihů, mnoho z nich ale skončilo ve slemu nebo v kontrovaných závazcích. Nejnižší IMPový nápis byl 5 IMPů, nejvyšší pak 16 IMP pro linku NS za poražené 4NT či kontrované a splněné 3T. Na lince EW si 11 IMPů připsali páry, které vydražili a splnili 6S. Zde je nutno podotknout, že zádný z obránců nepřišel na porážející kárový výnos a všichni se shodli na výnosu klukem trefovým.

Celé rozdání vypadalo takto:

Celé rozdání s výsledky

Finále A i Finále B se konalo v neděli o 10 hodin. Finále A se hrálo na 11x3 rozdání systémem každý s každým a hrálo se zástěnami. Finále B se hrálo dálo švýcarským systémem na 4x6 rozdání.

Obě Finále se bohužel potýkala s technickými obtížemi, které měly neblahý vliv na náladu hráčů. Ve Finále B museli rozhodčí nakonec přistoupit k nasazování do jednotlivých kol ručně a začátek druhého zápasu se tak zpozdil o 20 minut. Do Finále A se nepodařilo připravit střídací systém tak, aby umožňoval plynulý přechod mezi jednotlými zápasy a tak se každé kolo k nelibosti hráčů o pár minut zpozdilo. Za organizátory turnaje se všem hráčům omlouváme a do dalších ročníků upravíme formát Finále tak, aby byl nedělní program plynulý a přitom zajímavý a napínavý. Své komentáře a dojmy můžete sdílet pod článkem, přidat můžete také své návrhy. 

Finále A ovládly od začátku do konce 3 páry, které se v průběhu na medailových pozicích střídaly. V závěru se radovali z vítězství Petr Bahník s Kamilem Žylkou, kteří vyhráli také kvalifikaci a zaslouženě tak získali titul Mistra ČR párů v IMP hodnocení. Stříbrnou příčku obsadili Eva Bahníková s Davidem Vozábalem a s bronzem se musely spokojit Jana Erdeová s Danielou Hnátovou.

Nejlepším MIX párem mimo medailové pozice byla Hanka Klímová s Toli Filipem na 6. místě.
Nejlepšími seniory byli Saša Erde s Jirkou Kopřivou a 7. místě.
Nejlepším párem třídy Regoinální mistr se stali Lucka Kupková s Jirkou Emmerem na 8. místě.

Ostaní vedlejší ceny se udělovali ve Finále B:

Vítězem Finále B se stali s velkým náskokem manželé Svobodovi.
Nejlepšími juniory se stali Adam Janas s Martinem Vodičkou na 4. místě ve Finále B.
Nejlepším párem třídy Klubový mistr se stali Jarda Benák s Petrem Volhejnem na 5. místě ve Finále B.
Nejlepšími dorostenci byli Tomáš Fridrich s Adamem Procházkou  na 6. místě ve Finále B.
Nejlepším dámským párem se nakonec staly Lucka Kohutová se Zuzkou Otradovcovou na 9. místě ve Finále B.

Celkové výsledky Finále A

Celkové výsledky Finále B

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner