Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 24. března 2023
  • Nikol Vachtarčíková

Celostátní liga 2023

Celostátní liga 2023

Vítězem 1. Celostátní ligy 2023 se stal tým JaS ve složení Volhejn, Macura, Medlín, Medlín, Seker a Barb

Prezentace

O akci

V 1. celostátní lize se utkalo 10 týmů ve třech víkendech. Všechny týmy si proti sobě zahrály 2 segmenty po 16 rozdáních.

Ve 2. celostátní lize se utkalo 9 týmů, tudíž každý tým jednou pauzoval. Každý tým odehrál 2 segmenty po 16 rozdáních proti každému týmu. Za pauzu bylo přiděleno 12 VP.

Průběh 2. celostátní ligy

V 2. celostátní lize přímý postup do 1. celostátní ligy vybojoval tým Trumf, který vyhrál 7 z 8 zápasů se ziskem 133,77 VP z maximálních 172. Postup do baráže vybojovaly týmy Chaos a SUKL se 125,54 a 116,74 VP. Sestupu se na poslední chvíli vyhnul tým Habra U21 a sestoupily týmy NMM a Trutnov. V butleru si nejlépe vedl Jiří Kopřiva z Trumfu se ziskem 1,16 impu na partii. Druhý nejlepší byl Maxim Žmak, který měl příděl 1,11 impu na partii, za tým Chaos. Třetím nejlepším byl Petr Stupka, z týmu SUKL, s impem na partii.

Průběh 1. celostátní ligy

V 1. celostátní lize se do poslední chvíle bojovalo o postup do play-off. Play-off si vybojovaly týmy JaS se 127,33 VP z maximálních 180, P.S. se 122,37 VP a Baník Havířov VV se 111,94 VP. O čtvrté postupové místo se bojovalo do poslední krabice mezi týmy Fuko Schmelg a Logik Havířov. Play-off si jako čtvrtí nakonec zahrají hráči z týmu Fuko Schmelg, kteří nahráli celkem 97,01 VP. Tým Pernštejn se neudržel v první lize a v baráži o udržení budou bojovat týmy Star a Callimero. Prvním hráčem v butleru se stal Jiří Medlín, z týmu JaS, s 0,82 impy na partii, poté na dělené druhé příčce s 0,79 impy figurovali hráči z týmu P. S. Michal Kopecký a Jakub Šlemr.

Baráž o 1. ligu

Baráže se zúčastnily čtyři týmy - Star, Chaos, Callimero a SUKL. Zahrály si každý s každým a jako vítěz s postupem do 1. ligy odchází Chaos. Druhá pozice patří týmu Callimero, který si tímto udržel pozici v 1. lize. Tým SUKL zůstane v druhé lize a posledním týmem se stal Star, který bohužel opustil první ligu a v přístím roce si zahraje ligu druhou.

Play-off

V semifinále se utkal tým JaS s týmem Fuko Schmelg a Baník Havířov VV si zahrál proti P. S. Semifinále bylo rozděleno na tři segemnty po 16 krabicích. Vítězem prvního zápasu se stal tým JaS, který se o titul pral s týmem P.S., a o třetí místo si zahrál Baník Havířov VV proti Fuko Schmelg. Po prvním segmentu se vůbec nedal odhadnout výsledek zápasu, rozdíl impů byl minimální. V druhém i třetím segmentu JaS nad P.S. vyhrál a stal se vítězem 1. celostátní ligy 2023. Boj o třetí místo vypadal dokonce 2 segmenty na vítězství týmu Fuko Schmelg, rozdíl impů zatím ale nebyl tak vysoký a ve třetím segmentu se týmu Baník Havířov VV podařilo získat bronzovou příčku.

Výsledky 1. Celostátní ligy

1. místo: JaS (Volhejn, Medlín Medlín, Macura, Seker, Barb)

2. místo: P.S. (Martynek, Pulkrab, Šlemr, Bahník, Žylka, Kopecký, Zajíček)

3. místo: Baník Havířov VV (Vozábal, Botur, Scháňka, Klemš, Vojtík, Melčák, Kohutová)

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner