Český bridžový svaz

  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 14. května 2023
  • Matyáš Lysek

Czech Bridge Tour Metuje 2023

Czech Bridge Tour Metuje 2023

Czech Bridge Tour se posunula do Metuje, kde se zadařilo Martinu Scháňkovi s Lucií Kohutovou, kteří se díky turnaji v Metuji dostali do čela série.

Czech Bridge Tour Metuje

Párový turnaj

Hlavní párový turnaj CBT Metuje, za účasti 29 párů, vyhrál Martin Scháňka s Lucií Kohutovou s celkovými 60,85 %, v prvním kole se umístili na druhém místě se 66,12 %, ve druhém získali pouze 55,13 %, ale i tento výsledek stačil na posun na 1. místo v sérii Czech Bridge Tour. První kolo vyhrál Překvapivý vítěz, Jan Škalda s Jiřím Balášem, až 18. nasazený pár s 68,43 %, bohužel jim nevyšlo druhé kolo a po zisku 37 a půl procenta obsadili 13. místo. Druhé místo s dvěma vyrovnanými výsledky okolo 60,5 % získal Petr Bahník s Evou Bahníkovou. Na třetím místě se také umístil mixový pár, který měl naopak velké zlepšení ve druhém kole, v prvním kole získali 52 %, v druhém 65,5 % a tak se s 59 % usadili na třetím místě. Nejlepším nemixovým párem byl Milan Macura a Vít Volhejn na čtvrtém místě s necelými 57 %. Nejlepším seniorským párem byl na 13. místě pár Hruška - Šklíba. Největší zlepšení 20 % získal manželský pár Täuberových na 26. místě. 

Týmový turnaj

Vedlejší týmový turnaj byl odehrán pouze za účasti čtyř týmů na 3 kola po 12 partiích. Výhru vybojoval tým Chodí Lucka okolo, s prvním zlatým velmistrem Otou Svobodou. Celé složení týmu Svoboda, Svobodová, Kupková L. a Diamant. Na druhém místě se umístil tým Plešaté pišťuchy ve složení Zajíček, Vozábal, Martynek, Pulkrab. Třetí místo po vzájemném souboji udržel tým Bohušky, Schulzová, Böhmová, Kyptová, Humpál. Čtvrté místo zbylo na tým Jih a sever, skládající se z manželského páru Täuberových a páru Horáček - Chotaš.

Série Czech Bridge Tour

Po třech odehraných turnajích ve vedení stojí Martin Scháňka a Lucie Kohutová se 29,914 SB a náskokem 1,2 SB na Petra Bahníka, na čtrvté místo se posunul Bohumír Zajíček. Páté místo drží Vít Volhejn a šesté místo loňský vítěz David Vozábal se ztrátou necelých 6,5 SB na první místo.

Odkazy na Výsledky

Hlavní Párový turnaj              Týmový turnaj              Žebříček CBT

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme našim partnerům za jejich podporu při propagaci bridže, organizaci soutěží a podpoře našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

I Vy se můžete stát našim partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner