Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 9. září 2023
  • Nikol Vachtarčíková

Letní bridžové soustředění 2023

Letní bridžové soustředění 2023

V Rekreačním středisku Relaxx Čeložnice se 26. 8. - 2. 9. konalo každoroční soustředění bridžistů pořádané Michalem Králíkem.

O akci

Poslední týden prázdnin, který zasahoval i do zářijových dnů, se konalo bridžové soustředění bez omezení věku. V průběhu týdne od soboty do pátku se odehrálo několik párových turnajů, týmový turnaj, individuál a ranní skupinovky.

Účastníci

Během celého týdne se na bridžovém soustředění ukázalo 38 hráčů včetně rodin. Za takto hojnou účast mohou hlavně junioři, kteří si přijeli užít poslední týden volna s přáteli a načerpat bridžových zkušeností.

Průběh turnajů

Sobotní večer se odehrál tzv. Memoriál Dětřicha z Kunovic. Po odehrání 26 rozdání v konkurenci 17 párů zvítězil pár Adam Pyszko - Pavla Slováková s 61,73 %.

V neděli ráno začala skupinovka a odpoledne se rozehrála soutěž družstev. Obě tyto soutěže se hrály po celou dobu soustředění.  V neděli večer se odehrálo 1. kolo hlavního párového turnaje. Vítězství se dočkal polský pár Edmund Gabrys - Piotr Drag s 64,44 % opět v konkurenci 17 párů.

Pondělní večerní párový turnaj byl odlišný v tom, že se počítal na IMPy. Zde si prvenství odnesl pár Nikol Vachtarčíková - Šimon Kentoš s 12,77 IMPy na krabici tentokrát v konkurenci 18 párů.

2. kola hlavního párového turnaje, které se odehrálo v úterý večer, se zúčastnilo 17 párů. Zvítězil opět polský pár Edmund Gabrys - Piotr Drag s 62,20 %.

Středeční večer byl věnován individuálu. Tohoto turnaje se zúčastnilo 28 hráčů a nejlepším z nich se stal František Kubát se 67,06 %.

Poslední kolo hlavního párového turnaje vyhrál pár Jakub Rumančík - Šimon Kentoš se 65,14 % v konkurenci 18 párů.

Celkové pořadí skupinovky po šesti kolech najdete zde. Vítězi se stali Edmund Gabrys a Piotr Drag, kteří odehráli všechna kola spolu. Na třetím místě se ztrátou 4 VP se umístila Nikol Vachtarčíková.

Týmový turnaj byl rozdělen na dvě části po pěti kolech. V celkovém součtu prvního a druhého kola vyhrál dospělácký tým s názvem (G)oldies ve složení Michaela Macurová, Milan Macura, Daniel Vachtarčík, Lucie Kohutová, Edmund Gabrys a Piotr Drag.

V pátek večer byl pro hráče připraven týmový turnaj klubů, kdy hrály proti sobě 2 týmy o mnoha členech a porovnávaly se na 7 stolech. Všichni si to moc užili a bylo to krásné zakončení celého bridžového týdne.

Přednášky

V  odpoledních klidech se juniorští bridžisté mohli dozvědět spoustu zajímavostí ohledně sehrávky, obrany či pravděpodobností v přednáškách od zkušenějších bridžistů, kterými byli Milan Macura, David Vozábal a Lucie Kohutová. Děkujeme všem přednášejícím za obohacení našich bridžových znalostí!

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner