Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 13. dubna 2017
  • Erik Klemš

White House Junior Internationals 2017

White House Junior Internationals 2017

Reprezentace ve složení Adam Janas, Michael, Botur, Martin Melčák a Erik Klemš se v týdnu od 26.3 do 1.4. zúčastnila tradičního juniorského turnaje v Amsterdamu.

Po překvapivě rychlé a příjemné cestě jsme dorazili do Amsterdamu ještě v podvečer, zbytek večera jsme strávili přípravou na nadcházející turnaj, vzhledem k tomu, že nás čekalo 60 rozdání denně ve čtyřclenné sestavě.
 
Den 1:
První den jsme střídali horší výsledky s lepšími, věděli jsme, že je potřeba si vybudovat co nejlepší pozici pro případné předfinále A, kde bychom se špatným přenosem témeř neměli šanci na postup. Nakonec jsme finišovali na 6. místě se smíšenými pocity, výkon mohl být rozhodně lepší, ale bylo potřeba zapomenout a soustředit se na další den.
 
Den 2:
Druhý den jsme bohužel výsledkově příliš nezvládli, zejména po prohrách se Slovenskem a Anglií jsme již věděli, že by pro nás bylo z taktického hlediska lepší prohrát v posledním zápase s beznadějně posledním Německem abychom mohli zabojovat v předfinále B o postupové místo. Narozdíl od Polského týmu, který se k tomuto způsobu jednoznačně upnul, u nás zvítězil morální přístup a vysoká výhra nás poslala do předfinále A. Tam jsme si bohužel přenesli jen 22 VP (11. Slovensko 38VP, postupovalo 7 týmů). Smolný byl pro nás i postup týmu Izraele o 1IMP, což znamenalo, že místo 19VP proti Netherlands orange jsme přenesli jen 5VP proti Israel U20.
 
Den 3:
Před předfinále jsme stáli před téměř neřešitelným úkolem, předběhnout 5 týmů, když na předposlední jsme ztráceli propastných 16 VP, zároveň nám to poskytlo možnost jít do zápasu s klidnou hlavou a motivací ukázat se. Po prvním zápase a prohře 1:19 s Norskem už se postup stal teorií. Ovšem výborným výkonem ve zbývajících zápasech jsme se dokázali probojovat až na 9.místo a na 7. nám chybělo pouhých 7VP, jaká škoda prvního prohraného zápasu...
 
Den 4:
Poslední den jsme již rozdělení do skupin po 4 týmech bojovali o konečné umístění. Rozdělení do skupin proběhlo na základě celkového zisku VP, který jsme měli z nepostupujících týmů největší. Zde jsme začali výhrou s Holandskem, ale prohry s Belgií a Německem U20 nám přisoudili konečné 11. místo.
V pátek jsme si ještě dopřáli prohlídku Amsterdamu, abychom nasáli atmosféru města i jinak než od bridžového stolu
Závěrem bych chtěl poděkovat fondu mládeže a jeho tvůrcům, za příspěvek na kterým nám byl poskytnut na dopravu. Jako každý rok byl turnaj výbornou zkušeností a přípravou na letní Mistrovství Evropy.
 
Erik Klemš

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner