Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 13. dubna 2016
  • Erik Klemš

White House Amsterdam 2016

White House Amsterdam 2016

Reprezentace ve složení Jan Králík, Michael, Botur, Martin Melčák a Erik Klemš se v týdnu od 20.3 do 25.3, zúčastnila tradičního juniorského turnaje v Amsterdamu.

 

 

 

 

 

Po přípravách jsme ráno 20.3. v plné sestavě vyrazili z Prahy směrem k Německým hranicím. Cesta proběhla v pořádku, takže večeři už jsme si mohli užít v prostoru našeho pipowagenu.

Den 1:
Turnaj v příjemném prostředí Amsterdamského White Housu jsme začali docela dobře postupnými vítězstvími nad Germany red, Netherlands Orange, Netherlands purple a Finland. Bohužel v posledním jsme nezvládli, jak dílem smůly, tak dílem vlastní chyb, zápas s favorizovanými Švédy (3,03).
 
Den 2:
Druhého dne jsme měli v plánu postup do tzv. Předfinále A, nezačali jsme dobře, ale naše výkony se celý den postupně zhoršovaly, finišovali jsme až na 7., tedy prvním nepostupovém místě, to znamenalo Předfinále B. Zde byl postup do čtvrtfinále vyhrazen pouze pro vítěze. Již odehrané zápasy ze skupiny se přenášely, což pro nás znamenalo výhodu proti ostatním, díky pěti přeneseným výhrám.
 
Den 3:
Po nadějném začátku jsme se už viděli ve zmíněném čtvrfinále. Bohužel ve třetím kole přišel naprostý výbuch s týmem Dánska a prohra 0:20. Stále ovšem bylo o co hrát, v té chvíli bohužel již zhruba na stejné úrovni s týmem Německa. Úkolem bylo uhrát v posledních třech kolech co nejvíce a doufat v zaváhání Německa. Jak proti Belgii, tak proti druhému týmu Německa se nám to podařilo. Bohužel v posledním kole, kdy jsme potřebovali nahrát co největší rozdíl, Izraelci neudělali téměř žádnou chybu a náš zápas skončil 5:6 na impy. Zároveň Německo porazilo Dány vysokým rozdílem a odsunulo nás do tzv. Final A, kde se hrálo o 9. místo.
 
 
Den 4:

Poslední hrací den jsme zlepšeným výkonem zabojovali. Třemi vítězstvími nad týmy Izraele, Belgie a zvláště vysokým nad týmem Anglie, jsme si zajistili první místo v této skupině.

Odměnou za celkové 9. místo z 24 týmů nám byly zlaté medaile a sladká pozornost. Poté jsme vyrazili na krátkou prohlídku Amsterdamu a večer zpět do našeho milovaného pipowagenu, který nám byl týden domovem. Další den ráno jsme už vyrazili co nejrychleji směrem k domovině. Mě a Martina ještě čekal víkendový turnaj ve Frankfurtu, kde nás Honza s Michaelem na půli cesty domů vysadili.

Závěrem bych chtěl poděkovat fondu mládeže, jeho tvůrcům a přispivatelům, že nám poskytli příspěvek na dopravu a ubytování. Myslím, že turnaj byl cennou zkušeností před perným bridžovým létem, které mě s Martinem čeká.

 
Erik Klemš

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner