Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 26. června 2022
  • Lucie Kohutová

55th European Team Championships 2022

55th European Team Championships 2022

Nizozemsko získalo titul mistrů Evropy v kategorii OPEN. Stříbro zůstalo Švýcarům, bronzové medaile uhájili Norové. Česká republika skončila ve 30členném poli na 22. místě.


Web soutěže

O akci

Od 12. do 22. června 2022 se na portugalském ostrově Madeira uskutečnilo 55. mistrovství Evropy národních týmů společně s 11. mistrovství Evropy národních ženských párů a 9. mistrovství Evropy národních seniorských párů. Týmy z kategorie open a mix hrály v Casinu da Madeira, zatímco ženy a senioři pobývali v Savoy Palace Hotel


 

Účastníci

Seznam zúčastněných družstev je k nalezení na webu soutěže.

Open týmy: 30
Ženské týmy: 19
Seniorské týmy: 19
Mix týmy: 22
Ženské a seniorské páry: 54

Česká republika měla zastoupení pouze v kategorii open družstev, kde ji reprezentovali David Vozábal (kapitán), Erik Klemš, Michal Kopecký, Martin Melčák, Jakub Šlemr a Jakub Vojtík.


 

Formát

55. mistrovství Evropy národních týmů se účastnila družstva ve čtyřech kategoriích: open (11 dní), ženy (7 dní), senioři (7 dní) a mix (7 dní). Ve všech kategoriích se odehrál kompletní round robin, čili každý proti každému v zápase na 16 rozdání.

V párových soutěžích žen a seniorů se uskutečnila společná třídenní kvalifikace, po které proběhla již samostatná finále A a B. Do finále A se kvalifikovalo nejlepších 14 ženských, resp. seniorských párů, zbylé - pokud měly zájem - si zahrály finále B (ženských párů 8, seniorských 7).

  
 

Průběh soutěže

1. den

Češi zažili výborný vstup do turnaje, když výrazně porazili Skotsko s 19,07 VP. Fanoušci si tak mohli užít nezapomenutelný pohled na čelo tabulky s českou vlaječkou. Tato pozice našim bohužel dlouho nevydržela. Ve druhém zápase česká reprezentace uhrála pouze 3,12 VP proti Litvě, která nás předčila přesnější dražbou a splněním většího množství celoherních závazků. Po 1. dni Češi figurovali na 13. místě ze 30 účastníků s 22,19 VP.

Ve 2. zápase Litevci jako jeden ze tří párů vydražili v partii 19 závazek 3NT namísto 4H se srdcovým fitem 6-2.

Všechny tři páry obdržely výnos ze Západu v jedné z černých barev, po kterém neměli problém závazek splnit. Vypracovali si srdcovou barvu a eso kárové jim posloužilo jako vstup do ruky Severu, aby uhráli 5 srdcových, 2 pikové, 1 kárový a 1 trefový zdvih. Co kdyby ale přišel výnos kárový? Sever by musel získat v 1. nebo 2. kole káro esem a nyní si potřebuje vypracovat srdcovou barvu bez možnosti dalšího vstupu do ruky Severu. Přirozenou cestou se zdá být přechod pikem k Jihu a zahrání dámy srdcové. Kdyby však impas seděl, Západ by pokryl a Sever získal srdcový zdvih esem, měl by nyní barvu zablokovanou - jedinou nadějkou by bylo následné odehrání J srdcového s vidinou vypadnutí 9 srdcové (následně se 8 srdcová stává nejvyšší kartou ). Mimo šanci na dubl 9 srdcovou je možné K srdcového PROPUSTIT. V tu chvíli totiž stačí pouze jakékoliv dělení barvy 3-2 (bez nutnosti dubl 9), což představuje vyšší šanci. K uhrání 9 zdvihů hlavnímu hráči stačí pouze 5 srdcových zdvihů, nepotřebuje jich 6. Pokud hlavní hráč takovou linii sehrávky vymyslí na začátku partie, pak vidí, že může zahrát srdce k dámě rovnou po získání esa kárového. Třeba by následně lépe posoudil rozložení karet (dle obrany soupeřů) a přizpůsobil mu svou sehrávku.

Co když impas srdcový nesedí, jako je tomu v tomto případě? Hráč na Západě by měl být ve střehu a připraven Q srdcovou plynule propustit. Pokud by měl partner 4list, pak už stejně do ruky Severu není žádný další vstup na odehrání esa srdcového a hlavní hráč nebude mít dostatek zdvihů v ostatních barvách. Pokud ale drží dubl srdce, není pravděpodobné, že bude impas opakovat? Samozřejmě hrozí nebezpečí, že by hlavní hráč situaci rozpoznal a krále zbouchl ve druhém hraném kole srdcí. V tom případě by to ale obranu stálo pouhý IMP (a to ne v každém případě) oproti možnosti upadat závazek a stát se hvězdou bulletinové stránky.


2. den

Druhý hrací den zahájil český tým vyrovnaným matchem s Izraelem. Naneštěstí prohrál s 7,97 VP, rozdílovou partii představoval podlimitní slem bez dvou klíčových figur (KQ v trumfech), který Izraelci jako jedni z mála vydražili a splnili se ziskem 11 IMP. Ve druhém zápase s Lotyši Češi uhájili výhru o jediný IMP i přes skóre -17 IMP na poslední partii. Vzhledem k prozatímnímu průměrnému skóre Lotyšů však každé nezískané VP bude nejspíš představovat ztrátu na ostatní družstva. Dobrým výsledkem proti Španělům pak skončilo pondělní hraní. Nepříznivý start se Čechům podařilo zvrátit a nakonec si odnesli 15,92 VP, které je dostaly na 10. místo průběžného pořadí s 56,39 VP.

Proti Lotyšům jsme velký náskok ztratili kvůli poslední partii, kde na rozdíl od nás splnili srdcový slem:

Na první pohled se závazek zdá být úplně ložený a bezproblémový - trefový impas sedí, soupeřům odevzdáme nejvýše eso pikové (dokonce můžeme vypracovat károvou barvu a zahodit všechny piky). Proč tedy některé páry uhrály pouze 11 zdvihů, v čem je problém? Ve výnosu trefovém ze Severu. Ten totiž staví hlavního hráče před okamžité rozhodnutí. Pokud zahraje impas trefový, nebude mít se splněním závazku potíže. Co když ale impas trefový nesedí? Hlavní hráč nechce vše vsadit na jednu kartu, získá eso trefové a odblokuje kára odehráním esa. Přejde na stůl esem trumfovým a zahraje dvě kola kár, na která zahodí dva trefy. Tím se sice zbavil ztrátového zdvihu v trefech, kluk kárový však zatím nevypadl, takže nyní čelí hlavní hráč dalšímu rozhodnutí: buď zahraje další káro, čímž si vypracuje jeden odhoz a vsadí na eso pikové na Severu, tzn. expas pikový by se stal vstupem, nebo zahraje ihned pik s úmyslem si snapnout třetí kolo, což vypadá jako nadějnější pokus - nestojí na konkrétním umístění figury u soupeře. Jenže co se stane - Jih získá krále pikového esem a zahraje J kárového. Toho sice West snapne bezpečně figurou, což si může dovolit (ví, že se dělí nejhůře 3-1), ovšem Sever duchaplně zahodí svůj třetí pik. Když se nyní hlavní hráč po stáhnutí druhého kola srdcí (nedělí se) pokusí snapnout třetí pik, Sever předsnapne 10 srdcovou, na kterou dummy nemá odpověď. Tento druhý zdvih pro obranu znamená pád slemu.

  


3. den

Třetí den odstartoval basketbalovým zápasem s Irskem. Češi měli do zápasu lepší vstup, když po čtyřech partiích vedli 25:10 IMP a o pět partií později přidali po drobných ztrátách dalších 10 IMP. Bohužel v posledních čtyřech partiích se karta zcela obrátila, Irové skóre otočili a naši odešli s prohrou 5,2 VP. Neméně divoký byl zápas proti Islandu, ve kterém si ale Češi v první půli vypracovali takový náskok, že ani následné odpisy je o vítězství 12,8 VP nepřipravili. Poslední úterní zápas znamenal pro české barvy naprostou katastrofu, tím spíše v herním systému round robin. V zápase, kde se na mnohých stolech rozdělovalo skromné množství IMP (Izrael a Polsko si dokonce rozdělily pouhých 11 IMP) a na 9 stolech skončil téměř remízou, jsme utrpěli prohru 0,93 VP. Tento výsledek nás odpoutal od kontaktu s nejlepší desítkou celkového pořadí a ČR se propadla na průběžné 15. místo s 75,32 VP. Na Poláky na 10. místě ztrácela v té době přes 17 VP.

Proti Islandu se povedlo páru Jakub Vojtík - Martin Melčák uhrát beztrumfový slem, když na druhém stole soupeři spadli ze 6D. 

Po károvém výnosu ze Západu (na jiných stolech byl zaznamenán výnos srdcový, který hlavnímu hráči situaci značně zjednodušuje) Martin Melčák odblokoval pikovou barvu a pustil se do skvízovací jízdy. West si musí celkem 6x odhodit trefovou, respektive srdcovou barvu. Bezpečně zahodí 2 trefy a 3 srdce, na poslední kartu NS je však ve skvízu, zatímco hledí na AQ v srdcích a K trefového v dummyho listu. Buď zahodí J trefového, čímž si osingluje A trefové. Hlavní hráč následně zahraje tref a West musí přijít od svého K srdcového do AQ na stole. Druhou možností, která je obtížněji rozeznatelná pro hlavního hráče, je ponechat si AJ v trefech a osinglovat si krále srdcového. Naštěstí pro Martina Melčáka si soupeř osingloval eso trefové, takže Martin závěrečnou vpustku zvládl a v koncovce uhrál dva srdcové zdvihy.


4. den

Ve středu se hrála pouze dvě kola, takže program byl o něco volnější. Češi však zásadního úspěchu nedosáhli. První zápas proti Polsku bylo možné sledovat živě na BBO. Začátek udělal velkou radost komentátorovi a autorovi bulletinu, jelikož se nesl ve znamení splněných a poražených slemů. Po 6 rozdáních vedl český tým 32:13 IMP, nicméně hned v 7. partii Poláci napsali 16 IMP a kromě drobných nápisů přidali bohužel ještě dvakrát 10 IMP v posledních dvou partiích. Češi si tak odnesli pouze 5,2 VP. Posunu tabulkou se nedočkali ani po zápase proti Chorvatsku, který znamenal překvapivý debakl týmů v čele tabulky - Švýcaři ve hvězdné sestavě uhráli pouze 2,97 VP proti Irsku, Švédové dokonce skončili v záporném skóre kvůli trestným bodům -0,10 VP proti Nizozemcům. Český tým může hovořit o štěstí, že prohrál těsně s 8,52 VP, když Chorvaté spadli v jedné partii z loženého celoherního pikového závazku, což se žádnému jinému páru v sále nestalo. Po 10 kolech tak naši reprezentanti figurovali na 20. příčce s 89,04 VP.


5. den

Ve čtvrtek čekal na úvod Čechy zápas proti jednomu z favorizovaných týmů na vítězství celého mistrovství - Švýcarsku posílenému o špičkové hráče původem z Polska a Nizozemska. Český tým nepřekvapil a odešel poražen s 3,91 VP. Některé ztráty pramenily z agresivního přístupu především v dražbě, na druhou stranu část impů se takto Čechům podařilo získat zpět. Druhý a třetí zápas dne konečně přinesly českým reprezentantům radost z vítězství. Proti Bulharsku otočili velmi nepříznivý stav po 4 partiích a vyhráli s 13,52 VP. Následovala povinná výhra proti San Marinu 15,38 VP, které se nachází na úplném chvostu startovního pole. I když ani v tomto zápase se vše nepodařilo tak, jak by mělo, mohli jít čeští hráči i fanoušci spát s dobrým pocitem ze dvou vítězství v řadě, na která určitě chtěli navázat v dalších dnech.

Jednou z dražebně zajímavých byla partie č. 27 proti Bulharsku, která bohužel vyzněla pro Čechy nepříznivě:

Jih zahájí 4 srdce a po dvou pasech je nyní na řadě East, kterému se jeví přirozené zadražit pobídkové kontra. Nyní přechází rozhodnutí na West. Pravidelná rozloha a zdánlivě defenzivní hodnoty (partner ukázal piky, soupeři mají srdce, Západ drží hodnoty ve zbývajících barvách) nabízejí možnost pasu, což v tomto případě nevede k úspěchu. 4list pikový na druhou stranu může svádět k vydražení vlastního celoherního závazku, o což se pokusili bulharští soupeři. Po 4 pikách čelí rozhodování Sever. Vidí, že soupeři očividně došli do špatné manše. Se třemi jistými trumfovými zdvihy a jedním srdcovým (a to bez pomoci partnera) závazek nejspíše padne, ovšem nevyžene trestné kontra soupeře do lepšího závazku v levné barvě? Toho se obávala většina hráčů na Severu, tudíž se kontrovaný pikový závazek hrál na jednom jediném stole. V závazku 5 trefů obrana uhraje určitě 2 srdcové zdvihy, 1 kárový a 1 pikový, kromě toho je šance na další kárový zdvih a snap pikový (nicméně v jisté fázi bude nejspíš obránce na Jihu vpuštěn a bude muset přijít srdcem do dvojité šikény, nebo kárem do K10 Východu). Bez tří však závazek nejspíše skončí a +500 by bylo lepší získané skóre než +250 za 4 piky -5. Tím si však Sever během dražby není jistý.


6. den

V pátek nečekala český tým jednoduchá práce, rozpis jim totiž přisoudil hned dva z favorizovaných týmů po sobě, takže hlavním úkolem bylo minimalizovat ztráty, neprohrát vysokým rozdílem a třeba i favority překvapit a potrápit. V prvním zápase narazili naši na Švédy. Z tohoto zápasu si odnesli pouze 2,97 VP - především vinou dvou partií: vydraženého slemu bez dvou es a nesplněného celoherního závazku 3NT.

Do 3NT vynese Sever 5 pikovou, hlavní hráč získá 10 pikovou dámou a vypracuje si tref. Sever pokračuje pikem a hlavní hráč stojí před rozhodnutím, zda byl původní výnos od esa (v tom případě musí přiložit krále), nebo od J (tím pádem je třeba zahrát 9). Pokud se rozhodne správně, závazek splní - ať už se rozhodne v koncovce pro vypracování kárového, či srdcového zdvihu. Srdcový impas sice nesedí, ale do zdvihu se dostane bezpečný obránce, který nemůže stáhnout délkové zdvihy v pikách.

Další zápas čekali Čechy zatím suverenní Nizozemci, kteří s přehledem průběžně vedou tabulku. Proti nim se našim reprezentantům podařilo uhrát 6,48 VP, což rozhodně není špatný výsledek. Poslední zápas dne nastoupili proti Maďarům ze středu tabulky, bohužel je však nezaskočili a ani ve třetím zápase dne si výhru nepřipsali - odešli poraženi s 6,03 VP.


7. den

Sobota přinesla opět o něco volnější program, když se odehrály pouze dva zápasy. Češi se utkali s Belgií a Rumunskem. Belgii povolili naši napsat 24 IMP na prvních dvou partiích. V jedné z nich pouze dva páry v sále vydražily slem - český a srbský. Česká reprezentace bohužel zvolila beztrumfový, který byl bez šance na rozdíl od trefového.

Nicméně více se soupeři ani neškrtli. Mimo jiné díky dvěma dvanáctkám se podařilo zápas otočit a česká reprezentace si zapsala výhru 12,55 VP. Ve druhém zápase naši opět museli otáčet, i tentokrát ale úspěšně a ze zápasu s Rumunskem odešli s 10,61 VP. Každá výhra se počítá a tyto výsledky stačily na průběžné umístění na 22. místě. Na 23. Island měli náskok více než 10 VP, zato dopředu byl rozhodně potenciál se posunout.

Jednou ze ziskových partií proti Belgii byla i tato, kde pár Martin Melčák - Jakub Vojtík vytěžil z dvojbarevného zásahu polským 1NT ukazujícím dvojbarevný list na černých barvách a West se následně nebál okontrovat celoherní srdcový závazek soupeřů. To se Čechům podařilo jako jediným v sále a byli odměněni ziskem 6 IMP, když na druhém stole Michal Kopecký a Jakub Šlemr hráli pouze na 3. stupni a bez kontry.


8. den

Neděle začala pro české reprezentanty velmi úspěšně, když doslova deklasovali domácí portugalský tým s 18,84 VP. Jednalo se o skvělý výsledek s ohledem na to, že před tímto zápasem Portugalci figurovali na 12. místě, ale jen s velmi těsným odstupem na elitní devítku. Ve druhém zápase dne pokračovali Češi v úspěšném tažení a vysoko porazili také Dány s 16,42 VP, kteří byli před tímto zápasem v podobné pozici jako předtím Portugalci a dobývali se do nejlepší desítky. Bohužel na vítězné vlně jsme se neudrželi a den zakončili prohrou 2,15 VP proti favorizovaným Italům, kteří si díky nám významně upevnili průběžné 3. místo v tabulce. Česká republika se nacházela na 18. místě. Před sebou měla velmi překvapivě Švédsko, které se naprosto rozložilo a v několika z předchozích zápasů utrpělo vysoké prohry. Jedna z nich byla bohužel i proti Srbsku, které nám proto na 19. místě dýchalo na záda.

Česká republika porazila vysoko Dánsko mimo jiné díky této partii, kde Češi poklidně splnili 3NT, zatímco Dánové skončili po pokusu o slem na 5. stupni v pikovém závazku.

Opět se na první pohled zdá, že obránci uhrají pouze dva pikové zdvihy a že nad ostatními barvami má hlavní hráč kontrolu, navíc dlouhou trefovou barvu. Problém je ovšem s přechody, který je navíc umocněn výnosem károvým. Hlavní hráč (Sever) musí zdvih získat esem a zahrát expas pikový. Východ získá zdvih králem a pokračuje kárem, které Jih vezme králem. Odehraje Q pikovou, a i když hlavní hráč přejde trefem do ruky, aby stáhl eso pikové, nemá již další přechod do ruky Jihu k dlouhým trefům. Obrana tedy uhraje ještě další zdvihy, našim hráčům se dokonce podařilo počet získaných zdvihů hlavního hráče zredukovat na 8.


9. den

První zápas 9. hracího dne se českým barvám vůbec nevydařil. Turecko v té době figurovalo až na úplném chvostu startovního pole - 28. místě a 3,91 VP musí být pro naše reprezentanty velkým zklamáním. Největší zářezy představovaly dvě partie - v první obrana potřebovala ve 3NT stáhnout při jedné ze dvou příležitosti 6 zdvihů, ve druhé Češi jako jedni z mála nevydražili podlimitní manši se slabým jednobarevným listem proti silnému NT. Ve druhém zápase si Česká republika spravila chuť vítězstvím nad Srby 16,88 VP, kterým se včera překvapivě povedlo rozdrtit Švédy. Poslední zápas znamenal prohru s žebříčkovým favoritem Anglií, tentokrát naštěstí ne tak vysokou a 6,25 VP stačilo na udržení průběžného 18. místa.

V zápase proti Srbsku pomohla Čechům překvapivě pasivita v dražbě:

Zatímco proti Eriku Klemšovi a Davidu Vozábalovi se soupeři na EW trápili v závazku 2D, ze kterého spadli 5x za 500 do českého sloupečku, na druhém stole se v obraně mohli cítit spokojeně Michal Kopecký a Jakub Šlemr, proti kterým zůstali soupeři v závazku 1 srdce s výsledkem -2 za 100 do českého sloupečku. 12 IMP bylo na světě - a Čechům stačilo pouze pasovat a předvést se v obraně.


10. den

Předposlední hrací den zahájil český tým porážkou proti favorizovanému Norsku, které bojuje o bronzovou medaili. V průběhu zápasu si nevedl vůbec zle, splněnou trochu šťastnou agresivní manší ve 25. partii dokonce otočil skóre na svou stranu a ještě dvě partie před koncem udržoval výbornou remízu. Bohužel v předposlední partii Češi jako jedni z mála vydražili pouze celoherní závazek, zatímco soupeři velký slem, který následně i splnili. Tato partie za -14 IMP tedy určila rozdíl ve skóre a konečný výsledek pro ČR 6,25 VP.

Velký pikový slem není k vydražení vzhledem k chybějící dámě trumfové, ale tuhá trefová barva nabízí možnost v trefech. Norové se jí ujali a trumfový výnos poskytuje několik možností splnění: vytrumfovat, vypracovat pikovou barvu prosnapnutím jednoho kola a odhozením ztrátových kár na piky a srdce, nebo vytrumfování odložit, snapnout jedno káro a pik ponechat jako vstup k srdcím, kdy po jednom snapu už stačí pouze dva odhozy ztrátových kár na AQ v srdcích.

V zápasu proti Německu s hvězdným mix párem Auken - Welland podlimitní manši na 2 ze 3 fines pro změnu vydražili soupeři, a když k tomu přidali další nápisy za obranu, tak Češi už pouze korigovali výsledek dražbou velkého slemu pro zisk 11 IMP a odnesli si 5,82 VP. Přes slibný začátek nad Francií Češi nedotáhli k vítězství ani třetí zápas dne a podlehli s 5,61 VP, s těmito výsledky se propadli na průběžné 20. místo.

Zajímavý zvrat nastal v čele tabulky, kde si Nizozemci po druhém zápase dne udržovali náskok propastných více než 30 VP, i když prohráli s Izraelem. Ve vzájemném zápase je ale Švýcaři naprosto deklasovali a přiblížili se na rozdíl necelých 12 VP, takže středa slibovala, že bude ještě o co hrát. Do boje o bronz měli nejlepší startovní pozici Norové. Italové byli sice o 0,32 VP před nimi, ale ty čekaly v posledních dvou zápasech právě dva vedoucí týmy, zatímco Norové měli příznivější los v podobě Francie a Řecka.


11. den

Poslední den se Česká republika pokusila zabojovat o co nejlepší umístění. V prvním zápase se potkala s Řeckem, které se v tu chvíli nacházelo na 18. místě. Bohužel se našim nedařilo a uhráli pouze 3,91 VP. Tím pádem naděje na elitní dvacítku žila už pouze v podobě šance na 20. místo okupov

ané Walesem s náskokem 1,2 VP. Vzhledem k prohře i v druhém zápase proti Estonsku a zisku 5,4 VP se však namísto posunu konal propad. Estoncům se povedl zajímavý kousek v partii č. 23, když jako zcela jediní v celém open sále vydražili 6 trefů, které nebyly k poražení. Naproti tomu když Češi vydražili slem o tři partie později, nepřálo jim štěstí při dělbě trumfové barvy a náročný závazek se jim nepodařilo splnit za další velkou ztrátu. 

  

Klíčové ztrátové partie proti Estonsku. V partii č. 23 Estonci jako jediní v sále vydražili trefový slem, který následně také splnili. V partii č. 26 se Čechům nepodařilo splnit pikový slem. Soupeři hráli 3NT a za 12 zdvihů získali 13 IMP.

V čele tabulky se překvapivě odehrávalo drama až do samého konce. V prvním zápase sice Nizozemsko těsně zvítězilo nad Rumunskem, Švýcarsko však naprosto rozdrtilo Itálii, čímž jí téměř jistě vzalo naděje na bronz, a navíc se přiblížilo k vedoucím Nizozemcům na rozdíl pouhých 4 VP. Nizozemce čekali v posledním kole právě silní Italové, zatímco Švýcaři šli do žebříčkově jednodušší bitvy s Bulhary. Protože však oba zápasy skončily pouze těsnou výhrou favoritů, nedošlo nakonec na 1. pozici ke změně a titul mistrů Evropy získali Nizozemci. Stříbro patří Švýcarům a bronz díky pohodlnému náskoku uhájili Norové.

Český tým tým ve složení Erik Klemš, Michal Kopecký, Martin Melčák, Jakub Šlemr, Jakub Vojtík, David Vozábal skončil na 22. místě ze 30 týmů.


 

Výsledky

Open Teams


 

Women Teams


 

Senior Teams


 

Mixed Teams


 

Women Pairs


 

Senior pairs


 

Vyjádření účastníků

K turnaji se krátce vyjádřil nejmladší člen výpravy Martin Melčák, který je letos teprve prvním rokem mimo juniorskou kategorii:

"Pro mě šlo na Madeiře o první mistrovství Evropy národních týmů v kategorii open, a tudíž jsem neměl žádná konkrétní očekávání ani ohledně výsledku, ani průběhu turnaje samotného. Přestože nyní, pár dní po konci turnaje, cítím především zklamání z našich výkonů, tak jsem si celkově turnaj užil a musím uznat, že šlo o cennou a poučnou zkušenost."

...a Martin zmiňuje ještě jednu zajímavou partii svého týmu, která v reportáži dosud nebyla zmíněna:

"Jedna ze zajímavých partií byla tato ze zápasu proti Německu. Po dražbě:

...a následně všichni pasovali. 4C je GF s fitem a o trefech neříká nic. 6C je šikéna trefová. Pár Michal Kopecký - Jakub Šlemr vydražil závazek 7 piků, který z pohledu Východu může být lepší než 7 srdcí, protože nepotřebuje dámu károvou. Nakonec nebyl problém splnit ani 7H, ani 7S, ale hlavním problémem partie bylo hrát na 7. stupni."

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner