Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Různé zajímavosti
  • Zveřejněno 30. ledna 2022
  • Lucie Kohutová

Mezinárodní soutěže v roce 2022

Mezinárodní soutěže v roce 2022

Vladimír Nulíček vytvořil přehled mezinárodních soutěží, které by se dle aktuálních informací na webech EBL a WBF měly konat v roce 2022.

Po dvou letech 2020-21, kdy byla většina mezinárodních bridžových soutěží kvůli koronavirové pandemii zrušena nebo přenesena do online prostředí, WBF i EBL v roce 2022 doufají, že budou moci zorganizovat většinu mezinárodních soutěží již opravdu „live“. Předběžně jsou v termínovníku WBF, resp. EBL tyto plánované mezinárodní události:

 


 

27. 3. – 9. 4. 2022: 45th World 2021 Bridge Team Championships

Jedná se   v podstatě   o   týmové   mistrovství   světa v kategoriích Open (Bermuda Bowl), Women (Venice Cup) a Seniors (D’Orsi Trophy). Tato událost se měla konat v létě 2021 v italském lázeňském městě Salsomaggiore Terme, kvůli pandemické situaci byla ale odložena na letošní jarní termín, konat by se měla tamtéž. Kvalifikací na tuto událost jsou obvykle kontinentální týmové šampionáty, ev. speciální kvalifikační turnaje, které se ale loni nekonaly, proto jednotlivé kontinentální organizace (např. EBL) uspořádaly online kvalifikace. Bohužel český tým se této kvalifikace nezúčastnil.

Výsledky kvalifikace EBL
 

19.-26. 7. 2022: 28th European Youth Bridge Team Championships

Evropský týmový šampionát mládeže by se měl uskutečnit v létě v holandském Veldhovenu. Zahrnovat by měl kategorie Under 16, Under 21, Under 26, Under 26 ženy a Under 31. Poslední kategorie je letos novinkou, jedná se o snahu EBL rozšířit možnosti mladých hráčů zúčastnit se tohoto mistrovství Evropy i ve starším věku (obdobně jako je tomu např. na universiádě). ČBS a trenéři juniorské kategorie doufají, že se české týmy alespoň v některých vypsaných kategoriích této události zúčastní.
 

(srpen 2022): The 7th World Youth Transnational Bridge Championships

Tato událost by se měla konat v srpnu v italském Salsomaggiore Terme, termín bude ještě upřesněn. Jedná se o týmové i párové turnaje v několika mládežnických kategoriích, kde týmy i páry mohou být z různých zemí.
 

19. 8. – 3. 9. 2022: The 16th World Bridge Series

Jedná se o tyto soutěže: Rosenblum Cup, McConnell Cup, Rand Cup, Mixed Teams & Open. Women, Seniors, Mixed Pairs. Soutěží se mohou zúčastnit týmy i páry z různých zemí (i transnationals), účast je otevřena všem, kteří zaplatí startovné a budou přihlášeni svými národními federacemi. Letošní ročník by měl proběhnout v polské Wroclawi.

Výsledky 15. ročníku (Orlando 2018)


WBF i EBL doufají, že se letos konečně vrátí situace do normálu a plánované soutěže se podaří uspořádat. Zatím není rozhodnuto o dalších šampionátech – např. týmovém mistrovství Evropy, které by se podle původního harmonogramu rovněž mělo v tomto roce uskutečnit.

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner