Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 30. listopadu 2019
  • Lucie Kohutová

3. Liga 2019

3. Liga 2019

Postup do 2. Celostátní ligy pro rok 2020 si vybojovaly týmy Infernetto, Černá růže a SBK Teplice.

O akci

3. Liga byla nově přesunuta do podzimní části sezóny. Týmy, které sestoupily v jarních měsících z 2. Celostátní ligy, tak mají příležitost vybojovat si své místo zpět již pro následující ročník. Tímto organizačním krokem se podařilo alespoň částečně eliminovat výkonnostní výkyvy, ke kterým v případě níže umístěných družstev ve 2. Celostátní lize docházelo.

Letošní ročník 3. ligy se lišil od předchozích. Vzhledem k nízkému počtu přihlášených týmů se neuskutečnila tradiční regionální kola, ale hrálo se přímo finále v Praze, a to konkrétně během víkendu 16.-17. listopadu v Bridžovém klubu Praha.

Odkaz na konečné výsledky naleznete po kliknutí ZDE.
 

Účastníci

Turnaje se zúčastnilo 8 družstev tvořených hráči bridžových klubů Jizera Bridge MB, BS Havířov, BK Chaos Bridge, BK Trutnov z.s., BK Praha, BK Máj České Budějovice, BK Vysokých škol a Severočeský BK.

Formát soutěže

Během víkendu se uskutečnilo 7 kol, každý se utkal s každým v zápase na 2x8 rozdání. Nejlepší tři týmy získaly právo účasti v ročníku 2020 2. Celostátní ligy.

Průběh soutěže

V prvním kole skončil pouze jeden ze čtyř zápasů relativně vyrovnaně, v ostatních prohrály poražené týmy vysokým rozdílem. Zisk čistých 20 VP si však připsala pouze havířovská Černá růže proti jinému havířovskému celku Zóna A, a usadila se tak v čelé průběžné tabulky.

V druhém kole si však nejvyšší výhrou v sále spravila chuť právě Zóna A, která porazila Rybičky s 19,16 VP, čímž vylepšila své dosavadní skóre. 

Ve třetím kole zazářili opět mladí Havířováci z týmu Černá růže, když porazili Rybičky nejvyšším možným rozdílem 20:0 VP.

Ve 4. kole podlehly Rybičky týmu Infernetto, které zvítězilo s 19,07 VP.

V pátém kole zaznamenal nejvyšší výhru tým SBK Teplice, který porazil mladé havířovské naděje z celku Žmmmm a žuch poměrem 20:0 VP.

Předposlední kolo celého víkendového klání přineslo nejvyšší možný bodový zisk 20 VP Trutnovu, který porazil Rybičky.

A na řadu přišly závěrečné zápasy, které rozhodly o konečném pořadí týmů a samozřejmě také o postupujících do 2. Celostátní ligy. Největší výhru zaznamenali hráči SBK Teplice proti Rybičkám, když nahráli plných 20 VP. Zajímavý souboj však sliboval i zápas mezi výsledkově nejvýraznějšími týmy 3. ligy Infernettem a Černou růží, který vyzněl ve prospěch druhého jmenovaného týmu.

Výsledky

Konečná tabulka výsledků vypadá následovně:

Do 2. celostátní ligy postupují týmy Infernetto ve složení Z. Pírek, A. Černá, M. Janeček, H. Maršíková, M. Sigmund, O. Leitermann, P. Pěkný a L. Vondráčková, Černá růže ve složení A. Pyszko, O. Kaštovský, J. Hájek, Č. Romanowski, D. Němčík a V. Walach a SBK Teplice ve složení J. Netuka, L. Kubšovský, P. Jabornický, J. Kulišanová, J. Kulišan, J. Jiránek.

Zde můžete také zhlédnout Butlerové hodnocení TOP 20 hráčů 3. celostátní ligy:

Poděkování za řízení soutěže patří Adamu Kubicovi.

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner