Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 22. ledna 2017
  • Milan Macura

Vítězi CBT Českých Budějovic se stal Michal Kopecký s Milanem Macurou

Vítězi CBT Českých Budějovic se stal Michal Kopecký s Milanem Macurou

Na CBT Českých Budějovic se sjelo 37 párů z celé ČR. Vítězi se stal Michal Kopecký s Milanem Macurou. 
Více v článku

Již po prvním kole se na čele startovního pole usadil Michal Kopecký s Milanem Macurou s 65,27%. Za nimi však bylo několik dalších párů, které si dělaly zálusk na vítězství ve třetím turnaji seriálu Czech Bridge Tour. Petr a Ondra Bahníkovi vedli téměř celé první kolo, konec se jim však nevydařil a ze 70% z poloviny prvního kola jim zůstalo "jen" 64,14% a 3. místo. Opačný průběh prvního kola měl David Vozábal s Kubou Šlemrem, jejichž výkon stoupal s každou partií a do druhého kola šli z druhého místa s 64,59%.

Druhé kolo bylo napínavé až do konce, tři kola před koncem turnaje se zastavily průběžné výsledky a na prvních pozicích zůstaly dva páry. S drobným náskokem vedl David s Kubou před Michalem s Milanem. Tyto páry se střetly těsně před koncem a ze vzájemného souboje vyšel vítězně David s Kubou se 170% ze dvou rozdání, když Michal s Milanem vydražili ambiciózní slem, který jde porazit jen po károvém výnosu, který David našel a závazek tak porazil.

Tři partie před koncem měl David s Kubou za druhé kolo dokonce přes 67%, zatímco Michal s Milanem jen 60%. Rozhodly však poslední tři partie kde D+K udělali 50, 47 a 12 procent, zatímco M+M získali 56, 100 a 91 procent, a druhé kolo tak završili téměř shodným skóre přes 63%. Díky lepšímu prvnímu kolu si tak poháry za první místo odnesl Michal s Milanem, zatímco na Davida s Kubou zbylo stříbro. 3. místo udrželi díky solidnímu výkonu ve druhém kole s 55,66% Petr a Ondra Bahníkovi.

Ve druhém kole se nejlépe vedlo Janě Erdeové s Michalem Humpálem s 66,33% před Bohoušem Zajíčkem a Pavlem Pěkným s 65,54%. Oba páry si však nesly z prvního kola jen průměrný výsledek, tak to nakonec stačilo "jen" na bramborovou pro Janu s Michalem a na 6. místo pro Bohouše s Pavlem. 

Nedělní soutěž družstev se hrála švýcarským systémem na 6 kol po 5 rozdáních. Boj o medailové pozice byl opět napínavý až do posledního kola. Nejlépe si nakonec vedl tým Trumf+2 ve složení Pěkná-Pěkný, Kopřiva-Machát, kteří v posledním kole porazili tým 4D, který doposud tabulku vedl a díky prohře v posledním kole na něj zbyly jen brambory. Na druhém místě skončil tým Soňa, který vyhrál poslední kolo vysokým rozdílem 27:5 na IMPY. Bronz si odvezl tým JAS výhrou 30:0 v posledním kole. 

Galerie

Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner