Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 20. září 2021
  • Lucie Kohutová

Czech Bridge Tour Znojmo 2021

Czech Bridge Tour Znojmo 2021

Letošní ročník Velké ceny Znojma ovládl pár Milan Macura - Matea Grgurić

Výsledky VC Znojma


O akci

Letošní ročník Velké ceny Znojma, která je součástí českého bridžového seriálu Czech Bridge Tour, proběhl o prodlouženém víkendu 17.-19. září v kulturním domě v Hlubokých Mašůvkách. Kulturní dům pro tento rok nahradil tradiční štukové sály Louckého kláštera a bridžoví hráči nejen z České republiky se do něj sjeli na pozvání společnosti Znojemsport ve spolupráci s BK Praha. VC Znojma je po pozdním zahájení sezóny 2021 v pořadí prvním turnajem Czech Bridge Tour, řadí se k oblíbeným bridžovým podnikům. Vzhledem k tomu, že z turnajů CBT proběhne letos již pouze VC Prahy, celkové pořadí seriálu nebude vyhlašováno.


Účastníci

Úvodního pátečního turnaje se zúčastnilo 25 párů. Do hlavního sobotního turnaje se přihlásilo 32 párů. Nedělní soutěž týmů odehrálo 8 družstev.


 

Formát soutěže

V rámci sobotní Velké ceny bylo odehráno 52 rozdání ve dvou kolech. V rámci nedělních družstev se hrálo 7 zápasů po 4 partiích každý s každým.
 

Průběh soutěže

V pátek se bridžisté sjeli do Hlubokých Mašůvek, aby zahájili tuto zastávku Czech Bridge Tour vedlejším párovým turnajem. Vítězové Otakar Svoboda a Pavla Svobodová se radovali z více než 7% náskoku před druhým párem.

První kolo hlavního párového turnaje v sobotu zastihlo v nejlepší formě Milana Macuru a Mateu Grgurić, kteří dosáhli 65,51 %. Následovali Jan Fučík a Bohumír Zajíček s 61,28 %. Třetí pár se již nacházel pod hranicí 60 % - jednalo se o Janu Erdeovou a Vladimíra Nulíčka s 59,74 %. 

Druhé kolo ovládli Ondřej Bahník a Lukáš Barnet s 65,26 %, druhé místo zopakovali Jan Fučík a Bohumír Zajíček s 60,64 % a třetí byli Svobodovi s 58,46 %.

Neděle již patřila týmovému turnaji. Vzhledem k účasti 8 družstev bylo možné si zahrát proti všem zbývajícím týmům. Jeden zápas čítal 4 rozdání. Z vítězství se radoval tým Steam Roller ve složení M. Šklíba, F. Hruška, M. Hozda a J. Škalda, který s konečnými 102,58 VP neprohrál jediný zápas.


Výsledky

Vítězi vedlejšího turnaje dvojic se stali Pavla Svobodová a Otakar Svoboda před páry Jiří Emmer - Luboš Spálovský a Erik Klemš - Dominika Ocylok.

Výsledky vedlejšího párového turnaje

 

Vítězem letošního ročníku CBT Znojmo se stal pár Milan Macura - Matea Grgurić.

 

2. místo v hlavní soutěži obsadili Jan Fučík a Bohumír Zajíček.

 

Na 3. místě v hlavním párovém turnaji skončili Ondřej Bahník a Lukáš Barnet.

Výsledky Velké ceny Znojma

 

Vedlejší turnaj družstev ovládl tým Steam Roller ve složení M. Šklíba, F. Hruška, M. Hozda a J. Škalda. Na 2. místě skončily Weinperky (M. Humpál, M. Kyptová, V. Schulzová, P. Raboch) a na 3. Chodí Luboš okolo (O. Svoboda, P. Svobodová, J. Emmer, L. Spálovský).

Výsledky vedlejšího týmového turnaje


Havířovská reprezentace ve Znojmě

Celkem 21 hráčů z celkového počtu 64 účastníků hlavního párového turnaje bylo spojeno s Havířovskou bridžovou akademií. Ve vedlejším párovém turnaji nejlépe reprezentovali Havířov absolventi Habry, když Erik Klemš obsadil 3. místo a Martin Melčák 4. místo. V první desítce skončili také aktuální frekventanti Habry Matyáš Lysek a Ivo Walach

V hlavním párovém turnaji pronikl na bronzový stupínek absolvent Habry Lukáš Barnet, Erik Klemš skončil na 5. místě a největším milým překvapením bylo 8. místo havířovské žačky Karolíny Rečičárové hrající s trenérem Danielem Vachtarčíkem

Právě jeho jsme požádali o vyjádření k výjezdu velké havířovské výpravy na akci do Znojma:

"Z Havířova chtěli jet do Znojma právě ti mladí, kteří se účastnili Bridžového týdne pro mladé v Čeložnici finančně podpořeného Českým bridžovým svazem. Za sebe tedy mohu říct, že tato podpora mládeže a reprezentantů rozhodně pomohla rozšířit havířovské řady účastníků ve Znojmě.

Je vidět také kontrast mezi hraním online a naživo. Zatímco zájem našich mladých o online turnaje klesl, jejich docházka do kroužku a účast na živých akcích nás příjemně překvapily. 

Chtěl bych vyzdvihnout také výkon Káji (pozn. red.: Karolíny Rečičárové - bridžové partnerky Daniela Vachtarčíka na VC Znojma), pro kterou to byla asi teprve druhá velká cena, které se účastnila. I když ke konci už byla znát únava, naše 8. místo je opravdu super výsledek a snad ji to namotivuje i do budoucna."

Komentář přidává také další havířovská trenérka Soňa Hájková:

"Je skvělé, že máme tolik mladých havířovských nadějí. Škoda, že zatím nejsou větší měrou podpořeny také jinými městy. Našim velmi pomohla účast na Bridžovém týdnu pro mladé a myslím, že tam byl potenciál motivovat i ostatní mimohavířovské, což v tuto chvíli vypadá, že se úplně nepodařilo. 

Každopádně my jsme rádi, že se mládežnický bridž v Havířově po Covidu udržel a že se celá naše struktura nerozpadla s návratem k živému hraní. V tomto ohledu držím palce Hradišti i dalším, aby úspěšně rozjeli své kroužky. 

Z hlediska organizace byla Velká cena Znojma skvělá jako vždy - včetně rozhodčího Dušana - i když jsme se tentokrát sešli v jiném prostředí."


Poděkování za vedení turnajů patří rozhodčímu Dušanu Šlachtovi.

Fotografie: Soňa Hájková, Daniel Vachtarčík, Jana Erdeová

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner