Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 15. února 2022
  • Lucie Kohutová

Školní mládež na počátku roku 2022

Školní mládež na počátku roku 2022

Na počátku roku 2022 se uskutečnily dvě významnější online akce pro českou bridžovou školní mládež.

  

 

Turnaje Czech Juniors na Funbridge

V úvodním lednovém týdnu byl zahájen zkušební běh exkluzivních turnajů na Funbridge určených pro české mládežnické bridžisty a jejich trenéry. Od 10. ledna se pak soutěž rozběhla naplno. Je tvořena dvěma turnaji po 10 rozdáních, jeden s IMP a jeden s TOP hodnocením. Všichni hrají stejné partie a srovnávají se pouze mezi sebou.

Turnajů s každým typem hodnocení se v měsíci lednu odehrálo celkem pět. Nejhorší výsledek se hráčům škrtl, ze zbylých čtyř byl vygenerován průměr, na základě kterého se stanovilo konečné pořadí. 

Nejlepšími hráči v jednotlivých kategoriích se stali:

Czech juniors MP

U26
1. Veronika Dolanská 63,2 %
2. Ondřej Kaštovský 60,5 %
3. Robert Kvaček 58,0 %

U21
1. Lenka Honzáková 57,9 %
2. Matyáš Lysek 54,0 %
3. Barbora Vašíčková 53,0 %

U16
1. Petr Karlík 51,8 %
2. Nikol Vachtarčíková 49,0 %
3. Karolína Rečičárová 46,9 %

Kompletní výsledky

Czech juniors IMP

U26
1. Jan Kindl +85 IMP
2. Robert Kvaček +79 IMP
3. Ondřej Kaštovský +58 IMP

U21
1. Matyáš Lysek +74 IMP
2. Barbora Vašíčková +12 IMP
3. Lenka Honzáková +10 IMP

U16
1. Petr Karlík +62 IMP
2. Nikol Vachtarčíková +28 IMP
3. Karolína Rečičárová +13 IMP

Kompletní výsledky

Uznání zaslouží zejména hráčky bez dlouholeté herní praxe a větších zkušeností z národních a mezinárodních turnajů, jmenovitě Lenka Barbora. První takové srovnávací turnaje zažívají mnozí nováčci z Prahy i Havířova.
 

Školní liga mládeže v bridži

Nový projekt odstartoval vzhledem k nepříznivé covidové situaci online na BBO a navázal na velmi úspěšnou mládežnickou akci z podzimních měsíců, kdy se v Havířově uskutečnil Středoškolský pohár.

Obou víkendových turnajů se zúčastnilo 32 školáků. Sobotní párový turnaj s TOP hodnocením suverénně ovládla pražský sesterská dvojice Lenka Honzáková a Nela Honzáková před havířovským překvapením Jonáš Drozd - Petr Daněk. Největší aspiranti na vítězství Filip Chrobok a Ivo Walach skončili na 3. místě. Pro mnohé nováčky to byl úplně první bridžový turnaj, takže mohli načerpat nové zkušenosti.

Celkové výsledky z turnaje s TOP hodnocením

Během nedělního dopoledne se odehrál párový turnaj s IMP hodnocením. Tentokrát zvítězil havířovský pár Karolína Rečičárová - Matěj Drozd před havířovsko-pražským párem Matyáš Lysek - Adam Olmer. Na krásném děleném třetím místě skončily páry Jonáš Perkner - Štěpán Pittner a košičtí Michal Vodička - Boris Köröš.

Celkové výsledky z turnaje s IMP hodnocením

Velké poděkování patří trenérům z Prahy a Havířova za přípravu dětí na tuto mládežnickou akci, Danieli Vachtarčíkovi pak za řízení obou víkendových turnajů na BBO.


Velkým přínosem těchto turnajů je spojení mladých hráčů z různých koutů ČR, jelikož vzdálenost je online platformami překonána. Zároveň se pro děti vytváří motivační konkurenční prostředí, ve kterém se mohou navzájem porovnávat. Navíc mohou zlepšovat také své výkonnostní třídy v rámci Českého bridžového svazu, protože za svá umístění získávají KB (za předpokladu splněné podmínky účasti v minimálně třech turnajích). Doufáme, že se našim nejmladším bridžovým nadějím bude dařit i nadále a my budeme s radostí prezentovat jejich úspěchy nejen na mládežnickém, ale i národním (či dokonce mezinárodním) poli.

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner