Český bridžový svaz

  • Email: ucbs@seznam.cz
  • Číslo účtu ČBS: 51-0689240257/0100
  • IČO: 00443000
  • Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 1. července 2022
  • Lucie Kohutová, Nikol Vachtarčíková, Matyáš Lysek

Středoškolský pohár - červen 2022

Středoškolský pohár - červen 2022

Necelé dvě desítky bridžových párů ze základních a středních škol poměřily síly v Praze na Středoškolském poháru.

O akci

Středoškolský pohár se za podpory Českého bridžového svazu uskutečnil na samém sklonku školního roku o víkendu 25.-26. 6. 2022 v Bridžovém klubu Praha, Italská 209/17. Akce se mohli zúčastnit hráči středních a základních škol (včetně maturantů 2022) s podmínkou zaplaceného minimálně rekreačního členství v Českém bridžovém svazu. Zahrát si přijeli hráči všech výkonnostních úrovní, jelikož myšlenkou této soutěže je spojit bridžisty ze všech koutů republiky a utužit mládežnickou komunitu.

 

Účastníci

Sobotního turnaje se zúčastnilo 18 párů z BS Havířov, BK Vysokých Škol a Severočeského BK. V nedělní soutěži pokračovalo 15 párů.

Formát

V sobotu se odehrál hlavní párový turnaj s TOP hodnocením se začátkem po 11. hodině, který byl přizpůsoben příjezdu mimopražských hráčů. Hráči absolvovali celkem 36 rozdání. Ve večerních hodinách poměřil síly Havířov proti Praze v týmovém zápase. V neděli se začínalo v dřívějších ranních hodinách opět s přihlédnutím k mimopražské účasti a proběhl párový turnaj s IMP hodnocením na 22 partií. Nejlepší páry obou soutěží si odnesly medaile a poháry.

Výsledky

V sobotním hlavním párovém turnaji s TOP hodnocením si umístění na stupních vítězů spravedlivě rozdělili hráči BS Havířov a BK VŠ. Celkovými vítězi se s 63,72 % stali havířovští Karolína Rečičárová a Matěj Drozd. Na děleném 2. místě skončil havířovský absolvent Habry Vojtěch Klhůfek hrající s pražským partnerem Adamem Olmerem a pražský pár Štěpán Pittner - František Kubát.

  

Společně s vítězi turnaje si medaile odvezli nejmladší účastníci, kteří bridž hrají nejdéle rok. V této kategorii zvítězil pražský pár Jakub Plíva - Filip Vaculík, stříbrnou medaili si odnesl rovněž pražský pár Antonín Moškoř - Lukáš Suchánek a bronzová medaile putovala do Havířova zásluhou páru Ema Navrátilová - Pavla Slováková.

  

Oceněný byl i nejlepší pár z Středočeského BK Lucie Tesaříková - Bára Medková.

Celkové výsledky turnaje s TOP hodnocením  

Týmový turnaj na osm rozdání ovládl Havířovský tým (Nikol Vachtarčíková, Matyáš Lysek, Karolína Rečičárová, Matěj Drozd, Petr Daněk a Jonáš Drozd) na všech třech stolech 16:11, 27:20 a 29:20 IMP. V součtu tak Pražský tým (Milan Macura, Adam Olmer, František Kubát, Antonín Moškoř, Lukáš Suchánek a Jakub Plíva) zaostal o 21 IMPů.

Nedělní párový turnaj s IMP hodnocením ovládl havířovský pár Nikol Vachtarčíková - Matyáš Lysek před dvěma pražskými páry: Vojtěch Otáhalík - Tomáš Topka na 2. místě a Adam Olmer - Barbora Vašíčková na 3. místě.

  

Celkové výsledky turnaje s IMP hodnocením


Poděkování

Poděkování za vedení soutěže patří Milanu Macurovi a Zdeňku Frabšovi. Rovněž děkujeme všem dospělým, kteří své mladé svěřence doprovodili na tuto mládežnickou akci.

Vyjádření účastníků

"Byla to zábava, užili jsme si to. Všechna rozdání jsme tak nějak zvládli. Rádi jsme poznali nové hráče z Rumburku a z Havířova a těšíme se na další turnaje."

Štěpán Pittner a František Kubát, 2. místo v TOPovém turnaji

"Turnaj byl úžasný, hodně začátečníků přijelo a byla docela sranda jim ukázat, jak se hraje bridž na turnajích a jak se zapisuje do bridgematů. Sám jsem u toho zavzpomínal, jak jsem hrál svůj první turnaj. Je vidět, že podpora juniorského bridže je čím dál větší, což českému bridži rozhodně pomáhá. Děkuji svazu, Milanovi Macurovi a Zdeňkovi Frabšovi za organizaci a všem nováčkům za účast."

Adam Olmer, 2x bronz

"Víkend v Praze jsem si moc užila. Za sobotní turnaj chci pochválit všechny nováčky, jak od nás z Havířova, tak z Rumburku, za rychlou hru a pevně věřím, že si s sebou odvezli spoustu zkušeností, zážitků a taky nových kamarádů. Nedělní turnaj jsem si užila a jsem ráda, že se nám s Matym podařilo zvítězit. Děkuji moc Milanovi i Zdeňkovi za rozhodcování, organizaci a pomoc při turnaji a Jardovi za doprovod celé naší delegace do Prahy a zase zpět. Moc se těším na další takové turnaje se spoustou mladých natěšených bridžistů, zábavy a zážitků, které si nepochybně, ne jenom já, odvážím i z tohoto turnaje."

Nikol Vachtarčíková, 1. místo v IMPovém turnaji

"Z mého pohledu proběhl turnaj ve velmi přátelské a klidné atmosféře, s mým partnerem se mi hrálo příjemně a moc jsme si to užili. Už se těšíme na další akci podobného typu."

Filip Rečičár, 10. místo v TOPovém turnaji

"Středoškolský pohár byla úžasná akce, protože jsem měl možnost poznat spoustu bridžistů, kteří jsou v mé věkové kategorie. Výkonnostně mě absolutně překvapili havířovští nováčci, kteří nás během prvního dne turnaje dlouho poráželi a nebáli se hrát velice agresivně. Nakonec bych moc rád poděkoval organizátorům a doufám, že příští rok proběhne více turnajů, kde se budou moct předvést i ti nejmladší." 

Matěj Drozd, 1. místo v TOPovém turnaji

"Hra mě moc bavila, rozdání byla opravdu zajímavá a pro mě i občas dost těžká. Jsem rád, že jsem měl možnost zahrát si oba dny se staršími, jelikož mi každou chybu vysvětlili a hodně jsem se toho naučil."

Jan Daniel Rychlík, 9. místo v TOPovém turnaji

"Jsem ráda, že jsem svůj první turnaj, mohla hrát se svoji sestrou, protože se na mě nezlobila kvůli začátečnickým chybám, ba naopak mi všechno vysvětlila, abych propříště věděla. Byla jsem ráda, že jsem na turnaji nebyla jediným nováčkem. Chtěla bych moc poděkovat Milanovi za organizaci a Zdeňkovi za hodného rozhodčího. Doufám, že takových turnajů bude více."

Nela Honzáková, 4. místo v IMPovém turnaji

"Určitě to bylo fajn, všichni bridžisté byli příjemní a společenští. Nejdříve jsem měla trochu strach z času, protože ti starší hrají rychleji než my nováčci, zjistila jsem ale, že to bylo to poslední, čeho bych se mohla bát. Hrálo se moc dobře. Nejvíce jsem si asi užila nedělní IMPový turnaj."

Pavla Slováková, 5. místo v IMPovém turnaji

"Bylo to super. Přijeli jsme a začalo pršet, tak jsme zmokli. Přišli jsme do klubu a začalo se hrát. Večer jsme šli na Petřín a Karlův most. Další ráno jsme opět začali hrát. Jakmile se vyhlásily výsledky, utíkali jsme na vlak."

Valerie Pyszková, 4.místo v TOPovém turnaji

"V našem výběžku jde již o druhou vlnu nováčků, tu první přerušily covidové roky. Bridžová komunita u nás teprve vzniká a každá konfrontace s hráči z jiných bridžových bašt je pro nás velkým přínosem. U tohoto setkávání jde především o to, aby každý z nováčků nasál tu báječnou atmosféru, která provází hraní bridže. A to se dokonale povedlo, všichni hráči po každém odehraném rozdání pozorně sledovali pohyb v tabulce a při každém následujícím rozdání byli odhodláni hrát tak, aby se jejich postavení zlepšilo. Soutěžení patří k základním potřebám mladých hráčů, ale v našem případě šlo zejména o získávání zkušeností. Konfrontace mezi hráči z různých měst je trochu obtížná, poněvadž nováčci mají rozdílné znalosti a dovednosti o této hře, nicméně právě tohle setkání má být motivací pro důkladnější poznání tajemství této hry. Hráči, kteří v Praze byli, jsou těmi nejlepšími agitátory pro podzimní nábor nových hráčů a o to jistě nám, Praze a Havířovu jde především. Vítězům gratulujeme a slibujeme odvetu."

Vladimír Tesařík, trenér ze severu

Galerie

Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie
Obrázek galerie

Děkujeme partnerům za podporu propagace bridže, organizace soutěží a účasti našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

Staňte se i Vy naším partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner