Gerhardt Bubník, pražský bridžista, vydal knihu svých vzpomínek "Život mezi paragrafy"

Gerhardt pokřtil svou knihu 13. června 2017 v Galerii 17. listopadu na půdě České advokátní komory. Kniha totiž pojednává o Gerhardtově životě jako právníka, sportovce a sportovního funkcionáře, což bylo hlavní náplní jeho bohaté aktivní kariéry. V kapitole o svých zálibách věnoval odstavec také bridži, kterému se začal věnovat až po svých 70. narozeninách. Ve svých 81 letech je stále aktivním hráčem Bridžového klubu Praha.

• Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 16. července 2017
  • Zuzana Otradovcová, Lucie Kohutová

ME juniorských týmů Šamorín 2017

Letošní juniorské mistrovství Evropy ve dnech 8. - 15. 7. 2017 probíhalo ve slovenském Šamoríně. Mistrovské tituly vybojovaly týmy Švédska v kategoriích U26 a U21, Nizozemsko v kategorii U26W a Polsko v kategorii U16.
Čeští junioři nezklamali - 9. místo mezi hráči do 26 let je historicky nejlepším českým výsledkem v této kategorii. Dorostenci v kategorii U21 se umístili na 11. pozici ze 17 účastníků, dívky si odvezly osmé místo z 10 týmů, nejmladší v kategorii U16 skončili na 13. příčce ze 16 zúčastněných.

• Zveřejněno 5. července 2017

Letní juniorské showstředění 2017

Nejúspěšnějším hráčem kempu byl Martin Vodička, soutěž týmů ovládlo Králičí dunění.

• Zveřejněno 14. června 2017
  • Vladimír Nulíček

Otevřené ME v Montecatini

Vítězi nejprestižnější kategorie Open Pairs se stal turecký pár Nezih Kubac - Nafic Zorlu.

• Zveřejněno 13. června 2017
  • Zuzana Otradovcová

Malá cena Uherského Hradiště 2017

Malou cenu Uherského Hradiště 2017 vyhráli Honza Novotný s Martinem Scháňkou, druzí skončili V.Dolanská-M.Bahník a třetí místo obsadili E.Klemš-B.Štrbová

• Zveřejněno 6. června 2017

VC Sněžka 2017

V sobotu 3.června se konal již 34.ročník Velké ceny Trutnova "Sněžka 2017". Hrál se pouze párový turnaj, který vyhrál pár L.Vondráčková - Z.Pírek před dvojicí D.Hnátová - B.Medlínová a polským párem Ilczuk-Fechner.

• Zveřejněno 29. května 2017

Pohár středoškolské mládeže putoval do Uherského Hradiště a Pardubic

Vítězkami středoškolského poháru, který se konal o víkendu v Bridžovém klubu Praha, se staly Veronika Dolanská z Pardubic a Zuzana Otradovcová z Uherského Hradiště. Smíšeným dvojicím štěstí přálo, na 2. místě se umístil Petr Volhejn z Prahy a Marek Macho ze Slovenska. Třetí skončili zástupci Gymnázia Elišky Krásnohorské v Praze Robert Kvaček a Jan Kindl.

• Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 26. května 2017

VC Metuje 2017

Velkou cenu Metuje 2017 vyhrál nově sestavený mixový pár pro nadcházející otevřené ME v Itálii Soňa Hájková - Vít Volhejn. Na druhém místě skončili Petra Vlčková s Jakubem Šlemrem, třetí byl B.Zajíček-D.Vozábal

• Zveřejněno 2. května 2017

Slavonice ovládla mladá krev

28.4.-1.5. se ve Slavonicích konal již 10. mezinárodní turnaj. V soutěži družstev zvítězil tým CZ U21 ve složení Kopecká, Kopecký, Fridrich, Pyszko, Tomis, Otradovcová, Machát. Nejlepším párem hlavního turnaje byli Maxim Žmak a Patrik Bouřa.

• Zveřejněno 18. dubna 2017
  • Lucie Kohutová, Zuzana Otradovcová

Čeští dorostenci zvítězili ve Frankfurt Cupu 2017

Akce, která se každoročně v období velikonočních svátků těší oblibě u mnoha dorosteneckých bridžistů. Letos se uskutečnila o prodlouženém víkendu 14. – 16. dubna za účasti 13 družstev z 5 evropských zemí – České republiky, Francie, Německa, Nizozemska a Polska. ČR reprezentovaly dva týmy:

Czech Republic 1 ve složení Jan Kindl – Robert Kvaček, Přemysl Vávra – Petr Volhejn pod taktovkou předsedy Českého bridžového svazu Milana Macury
Czech Republic 2, za který nastoupili Adam Pyszko – Zdeněk Tomis, Zuzana Otradovcová – Lucie Kohutová pod velením Michala Kopeckého.

Děkujeme našim partnerům za jejich podporu při propagaci bridže, organizaci soutěží a podpoře našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

I Vy se můžete stát našim partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů.