• Výsledky soutěží
  • Zveřejněno 16. října 2017
  • Zuzana Otradovcová

VC Prahy 2017 ovládl pár Petr Bahník - Jerzy Skwark

O víkendu 14.-15.10. proběhla v BKP VC Prahy. Vítězi se stali Petr Bahník a Jerzy Skwark před páry Jan Martynek jr. - Jakub Šlemr a Daniela Hnátová - Bohumír Zajíček. Soutěž týmů vyhrál MoPr ve složení Jan Pivnička, Aleš Haman, Alexandr Erde, Jiří Kopřiva).

• Reportáže z akcí
  • Zveřejněno 27. září 2017
  • Erik Klemš

Akademické ME 2017

Česká juniorská reprezentace ve složení Michael Botur, Erik Klemš, Lukáš Kolek, Martin Melčák, Jakub Vojtík na AME ve španělské Fuengirole obsadila 2. místo.

• Zveřejněno 25. září 2017

VC Znojma 2017

22.9.-24.9. proběhl ve Znojmě již 10. ročník Velké ceny. V hlavním párovém turnaji zvítězili Vladimír Bušek a Jan Králík.

• Zveřejněno 24. září 2017
  • Adam Janas

ČR měla na MS juniorů v Lyonu zástupce ve finále díky páru Janas - Tomis

Ve dnech 15-18.8.2017 se ve francouzském Lyonu zároveň s týmovým Mistrovstvím světa dospělých konalo i otevřené párové a týmové MS juniorů. Z českých zástupců se jej zůčastnila jen dvojice
Adam Janas – Zdeněk Tomis v párové soutěži kategorie U26 open. Mezi 35 páry zde soutěžily dvojice z tradičních evropských bridžových zemí, ale také například hráči z Kolumbie, Uruguay, Indie či Jihoafrické republiky. Mezitím se hrálo i v kategoriích U21, U16 a U26 Women.

• Pravidla a předpisy
  • Zveřejněno 3. září 2017
  • Adam Kubica

Pravidla soutěžního bridže 2017

Světová bridžová federace po deseti letech vydala nová mezinárodní Pravidla soutěžního bridže. Cílem tohoto článku je v první části přiblížit okolnosti vzniku této novely pravidel a jejího českého překladu a ve druhé části stručně představit změny oproti Pravidlům 2007.

• Zveřejněno 27. srpna 2017

MS v Lyonu

V Lyonu proběhl v srpnu 43.ročník týmových mistrovství světa. V hlavní kategorii (Bermuda Bowl) si titul vybojoval tým USA2 (Martel, Moss, Grue, Pszczola, Rosenberg, Fleisher) před týmy Francie a Bulharska. Venice Cup (ženské týmy) vyhrál tým Číny před Anglií a Švédskem, D'Orsi Trophy pro seniorské týmy si odveze tým USA2 před Itálií a Švédskem. Transnational Teams vyhrál polský tým v sestavě Mazurkiewicz, Jassem, Gawrys, Klukowski.
V Lyonu se hrál rovněž 11.ročník otevřených MS juniorů, kde se v párovém turnaji úspěšně prezentoval i havířovský pár Janas-Tomis, který postoupil do finále A, kde nakonec obsadil dvanácté místo.
Web MS
Web MSJ

• Různé zajímovosti
  • Zveřejněno 16. srpna 2017
  • Milan Macura

Gerhardt Bubník, pražský bridžista, vydal knihu svých vzpomínek "Život mezi paragrafy"

Gerhardt pokřtil svou knihu 13. června 2017 v Galerii 17. listopadu na půdě České advokátní komory. Kniha totiž pojednává o Gerhardtově životě jako právníka, sportovce a sportovního funkcionáře, což bylo hlavní náplní jeho bohaté aktivní kariéry. V kapitole o svých zálibách věnoval odstavec také bridži, kterému se začal věnovat až po svých 70. narozeninách. Ve svých 82 letech je stále aktivním hráčem Bridžového klubu Praha.
Více o křtu knihu a kde ji sehnat naleznete v tomto článku.

• Zveřejněno 16. července 2017
  • Zuzana Otradovcová, Lucie Kohutová

ME juniorských týmů Šamorín 2017

Letošní juniorské mistrovství Evropy ve dnech 8. - 15. 7. 2017 probíhalo ve slovenském Šamoríně. Mistrovské tituly vybojovaly týmy Švédska v kategoriích U26 a U21, Nizozemsko v kategorii U26W a Polsko v kategorii U16.
Čeští junioři nezklamali - 9. místo mezi hráči do 26 let je historicky nejlepším českým výsledkem v této kategorii. Dorostenci v kategorii U21 se umístili na 11. pozici ze 17 účastníků, dívky si odvezly osmé místo z 10 týmů, nejmladší v kategorii U16 skončili na 13. příčce ze 16 zúčastněných.

• Zveřejněno 5. července 2017

Letní juniorské showstředění 2017

Nejúspěšnějším hráčem kempu byl Martin Vodička, soutěž týmů ovládlo Králičí dunění.

• Zveřejněno 14. června 2017
  • Vladimír Nulíček

Otevřené ME v Montecatini

Vítězi nejprestižnější kategorie Open Pairs se stal turecký pár Nezih Kubac - Nafic Zorlu.

Děkujeme našim partnerům za jejich podporu při propagaci bridže, organizaci soutěží a podpoře našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

I Vy se můžete stát našim partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů.