Český bridžový svaz

  • Oznámení
  • Zveřejněno 12. října 2020
  • Lucie Kohutová

BIC: Bridge International Championship 2020

BIC: Bridge International Championship 2020

Celosvětová online soutěž pro každého, která se uskuteční od 26. října do 1. listopadu.

Kompletní prezentace v AJ


Koncept

Toto mistrovství je významným milníkem pro převedení bridže do online světa a jeho zařazení k e-sportům, obdobně jako se daří dalším myšlenkovým sportům (např. šachy). 

Kdy se akce uskuteční? Mistrovství se odehraje od 26. října do 1. listopadu 2020. Očekávají se 4 dny kvalifikace a 2 dny finále.

Kdo může hrát? Mistrovství není určeno pouze pro profesionály, zúčastnit se může každý na světě na jakékoliv výkonnostní úrovni.

Platformy: Soutěž simultánně pořádají tři hlavní online bridžové platformy - Funbridge (Evropa), Bridge Base Online (Spojené státy americké) a China Bridge Online (Čína).


 

 

Klíčová čísla

...více než 50 milionů bridžistů hrajících bridž po celém světě...
...očekávána účast více než 10 000 hráčů z celého světa...
...nejlepší hráči zváni na 2 finálové dny...
...cenový fond $12 000 vyplacený prostřednictvím virtuálních měn, předplatných e-časopisů...

 

Kvalifikace

Kvalifikace, hrané od 26. do 29. října, se může zúčastnit hráč každé výkonnostní úrovně i věkové kategorie. Hraje se prostřednictvím online bridžových platforem (Funbridge, BBO, CBO). Cena za jeden turnaj se pohybuje ve výši okolo 3 $ za hráče.

Pravidla jsou na všech platformách totožná. V průběhu 4 kvalifikačních dní je hráčům k dispozici 100 turnajů, každý z nich na 12 rozdání. Všechny turnaje mohou být odehrány dle časových možností samotných účastníků. V době stanoveného konce budou všechny kvalifikační turnaje uzavřeny a výsledek kvalifikace každého hráče se vypočítá jako průměr 10 nejlepších odehraných turnajů. Bridžisté musí dosáhnout průměrného skóre alespoň 55 %, aby měli šanci se kvalifikovat do finále.


 

Finále

Finále se uskuteční od 31. října do 1. listopadu. Zúčastnit se jej může každý, kdo dosáhne průměrného skóre z 10 kvalifikačních turnajů 55 % nebo vyššího. Platformy zůstávají totožné jako při kvalifikační části. Ve finále se již žádné startovné neplatí.

Pravidla jsou opět shodná na všech platformách. V průběhu 2 finálových dní bude k dispozici 6 turnajů, každý z nich na 12 rozdání. Konečný výsledek je založen na průměrném skóre ze 4 nejlepších turnajů odehraných konkrétním účastníkem. Všechny turnaje mohou být odehrány v závislosti na časových možnostech finalisty. Ve stanovený čas budou všechny turnaje uzavřeny.

 

Tituly a ocenění

Vítězové budou titulováni za každou platformu zvlášť. Kromě toho proběhne vyhodnocení na národní úrovni (na úrovni jednotlivých bridžových svazů) v případě, že se mistrovství na dané platformě zúčastní alespoň 10 hráčů, kteří jsou členy konkrétní federace.

Seznam vítězných titulů je následující:

Winner of the 2020 Funbridge BIC
Winner of the 2020 BBO BIC
Winner of the 2020 CBO BIC
Winner of the 2020 Funbridge BIC - Country
Winner of the 2020 BBO BIC - Country
Winner of the 2020 CBO BIC - Country

Všechny ceny budou vydány prostřednictvím virtuální měny. Předplatné je poskytováno na BeBridge e-mag na Funbridge a BBO prime na BBO. Všichni hráči, kteří se kvalifikují do finále, obdrží ve virtuální měně cenu ve výši startovného do jednoho kvalifikačního turnaje.

Další ocenění jsou následující:

1. místo: $230 + 6měsíční předplatné
2. místo: $150 + 6měsíční předplatné
3. místo: $80 + 6měsíční předplatné
4.-10. místo: $10 + 1měsíční předplatné
11.-50. místo: $5 + 1měsíční předplatné
51.-100. místo: $3 + 1měsíční předplatné
101.-150. místo: $1

V rámci národního hodnocení:

1. místo: $50 + 3měsíční předplatné
2. místo: $40 + 3měsíční předplatné
3. místo: $30 + 3měsíční předplatné


Odkaz na stručnou pozvánku na webu ČBS 

Děkujeme našim partnerům za jejich podporu při propagaci bridže, organizaci soutěží a podpoře našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

I Vy se můžete stát našim partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Funbridge
Moravskoslezký kraj
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner