Český bridžový svaz

 • Informace ze soutěží
 • Zveřejněno 24. června 2022
 • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 11. den

Poslední den se Česká republika pokusila zabojovat o co nejlepší umístění. V prvním zápase se potkala s Řeckem, které se v tu chvíli nacházelo na 18. místě. Bohužel se našim nedařilo a odnesli si pouze 3,91 VP. Tím pádem naděje na elitní dvacítku žila už pouze v podobě šance na 20. místo okupované Walesem s náskokem 1,2 VP. Vzhledem k prohře i v druhém zápase proti Estonsku a zisku 5,4 VP se však namísto posunu konal propad. Estoncům se povedl zajímavý kousek v partii č. 23, když jako zcela jediní v celém open sále vydražili 6 trefů, které nebyly k poražení. Naproti tomu když Češi vydražili slem o tři partie později, nepřálo jim štěstí při dělbě trumfové barvy a náročný závazek se jim nepodařilo splnit za další velkou ztrátu. 

V čele tabulky se překvapivě odehrávalo drama až do samého konce. V prvním zápase sice Nizozemsko těsně zvítězilo nad Rumunskem, Švýcarsko však naprosto rozdrtilo Itálii, čímž jí téměř jistě vzalo naděje na bronz, a navíc se přiblížilo k vedoucím Nizozemcům na rozdíl pouhých 4 VP. Nizozemce čekali v posledním kole právě silní Italové, zatímco Švýcaři šli do žebříčkově jednodušší bitvy s Bulhary. Protože však oba zápasy skončily pouze těsnou výhrou favoritů, nedošlo nakonec na 1. pozici ke změně a titul mistrů Evropy získali Nizozemci. Stříbro patří Švýcarům a bronz díky pohodlnému náskoku uhájili Norové.

Český tým tým ve složení Erik Klemš, Michal Kopecký, Martin Melčák, Jakub Šlemr, Jakub Vojtík, David Vozábal skončil na 22. místě ze 30 týmů.

Křížová tabulka
Web soutěže
Konečné výsledky

 • Informace ze soutěží
 • Zveřejněno 23. června 2022
 • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 10. den

Předposlední hrací den zahájil český tým porážkou proti favorizovanému Norsku, které bojuje o bronzovou medaili. V průběhu zápasu si nevedl vůbec zle, splněnou trochu šťastnou agresivní manší ve 25. partii dokonce otočil skóre na svou stranu a ještě dvě partie před koncem udržoval výbornou remízu. Bohužel v předposlední partii Češi jako jedni z mála vydražili pouze celoherní závazek, zatímco soupeři velký slem, který následně i splnili. Tato partie za -14 IMP tedy určila rozdíl ve skóre a konečný výsledek pro ČR 6,25 VP. V zápasu proti Německu s hvězdným mix párem Auken - Welland podlimitní manši na 2 ze 3 fines pro změnu vydražili soupeři, a když k tomu přidali další nápisy za obranu, tak Češi už pouze korigovali výsledek dražbou velkého slemu pro zisk 11 IMP a odnesli si 5,82 VP. Přes slibný začátek nad Francií Češi nedotáhli k vítězství ani třetí zápas dne a podlehli s 5,61 VP, s těmito výsledky se propadli na průběžné 20. místo.

Zajímavý zvrat nastal v čele tabulky, kde si Nizozemci po druhém zápase dne udržovali náskok propastných více než 30 VP, i když prohráli s Izraelem. Ve vzájemném zápase je ale Švýcaři naprosto deklasovali a přiblížili se na rozdíl necelých 12 VP, takže ve středu bude ještě o co hrát. Do boje o bronz mají nejlepší startovní pozici Norové. Italové jsou sice o 0,32 VP před nimi, ale ty čekají v posledních dvou zápasech právě dva vedoucí týmy, zatímco Norové mají příznivější los v podobě Francie a Řecka.
Web soutěže
Průběžné výsledky

 • Informace ze soutěží
 • Zveřejněno 22. června 2022
 • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 9. den

První zápas 9. hracího dne se českým barvám vůbec nevydařil. Turecko v té době figurovalo až na úplném chvostu startovního pole - 28. místě a 3,91 VP musí být pro naše reprezentanty velkým zklamáním. Největší zářezy představovaly dvě partie - v první obrana potřebovala ve 3NT stáhnout při jedné ze dvou příležitosti 6 zdvihů, ve druhé Češi jako jedni z mála nevydražili podlimitní manši se slabým jednobarevným listem proti silnému NT. Ve druhém zápase si Česká republika spravila chuť vítězstvím nad Srby, kterým se včera překvapivě povedlo rozdrtit Švédy. Poslední zápas znamenal prohru s žebříčkovým favoritem Anglií, tentokrát naštěstí ne tak vysokou a 6,48 VP stačilo na udržení průběžného 18. místa.
Web soutěže
Průběžné výsledky

 • Informace ze soutěží
 • Zveřejněno 21. června 2022
 • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 8. den

Neděle začala pro české reprezentanty velmi úspěšně, když doslova deklasovali domácí portugalský tým s 18,84 VP. Jednalo se o skvělý výsledek s ohledem na to, že před tímto zápasem Portugalci figurovali na 12. místě, ale jen s velmi těsným odstupem na elitní devítku. Ve druhém zápase dne pokračovali Češi v úspěšném tažení a vysoko porazili také Dány s 16,42 VP, kteří byli před tímto zápasem v podobné pozici jako předtím Portugalci a dobývali se do nejlepší desítky. Bohužel na vítězné vlně jsme se neudrželi a den zakončili prohrou 2,15 VP proti favorizovaným Italům, kteří si díky nám významně upevnili průběžné 3. místo v tabulce. Česká republika se momentálně nachází na 18. místě. Před sebou má velmi překvapivě Švédsko, které se naprosto rozložilo a v několika z posledních zápasů utrpělo vysoké prohry. Jedna z nich byla bohužel i proti Srbsku, které nám proto na 19. místě dýchá na záda.
Web soutěže
Průběžné výsledky

 • Informace ze soutěží
 • Zveřejněno 20. června 2022
 • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 7. den

Sobota přinesla opět o něco volnější program, když se odehrály pouze dva zápasy. Češi se utkali s Belgií a Rumunskem. Belgii povolili naši napsat 24 IMP na prvních dvou partiích. V jedné z nich pouze dva páry v sále vydražily slem - český a srbský. Česká reprezentace bohužel zvolila beztrumfový, který byl bez šance na rozdíl od trefového. Nicméně více se soupeři ani neškrtli. Mimo jiné díky dvěma dvanáctkám se podařilo zápas otočit a česká reprezentace si zapsala výhru 12,55 VP. Ve druhém zápase naši opět museli otáčet, i tentokrát ale úspěšně a ze zápasu s Rumunskem odešli s 10,61 VP. Každá výhra se počítá a tyto výsledky stačí na průběžné umístění na 22. místě. Na 23. Island mají náskok více než 10 VP, zato dopředu je rozhodně potenciál se posunout. Tak ať se daří.
Web soutěže
Průběžné výsledky

 • Informace ze soutěží
 • Zveřejněno 19. června 2022
 • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 6. den

V pátek nečekala český tým jednoduchá práce, rozpis jim totiž přisoudil hned dva z favorizovaných týmů po sobě, takže hlavním úkolem bylo minimalizovat ztráty, neprohrát vysokým rozdílem a třeba i favority překvapit a potrápit. V prvním zápase narazili naši na Švédy. Z tohoto zápasu si odnesli pouze 2,97 VP - především vinou dvou partií: vydraženého slemu bez dvou es a nesplněného celoherního závazku 3NT zajímavého svou technikou sehrávky - rozebereme jej v souhrnném článku. Další zápas čekali Čechy zatím suverenní Nizozemci, kteří s přehledem průběžně vedou tabulku. Proti nim se našim reprezentantům podařilo uhrát 6,48 VP, což rozhodně není špatný výsledek. Poslední zápas dne nastoupili proti Maďarům ze středu tabulky, bohužel je však nezaskočili a ani ve třetím zápase dne si výhru nepřipsali - odešli poraženi s 6,03 VP.
Web soutěže
Průběžné výsledky

 • Informace ze soutěží
 • Zveřejněno 18. června 2022
 • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 5. den

Ve čtvrtek čekal na úvod Čechy zápas proti jednomu z favorizovaných týmů na vítězství celého mistrovství - Švýcarsku posílenému o špičkové hráče původem z Polska a Nizozemska. Český tým nepřekvapil a odešel poražen s 3,91 VP. Některé ztráty pramenily z agresivního přístupu především v dražbě, na druhou stranu část impů se takto Čechům podařilo získat zpět. Druhý a třetí zápas dne konečně přinesly českým reprezentantům radost z vítězství. Proti Bulharsku otočili velmi nepříznivý stav po 4 partiích a vyhráli s 13,52 VP. Následovala povinná výhra proti San Marinu 15,38 VP, které se nachází na úplném chvostu startovního pole. I když ani v tomto zápase se vše nepodařilo tak, jak by mělo, mohli jít čeští hráči i fanoušci spát s dobrým pocitem ze dvou vítězství v řadě, na která bychom rádi navázali v dalších dnech.
Web soutěže
Průběžné výsledky

 • Informace ze soutěží
 • Zveřejněno 17. června 2022
 • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 4. den

Ve středu se hrála pouze dvě kola, takže program byl o něco volnější. Češi však zásadního úspěchu nedosáhli. První zápas proti Polsku bylo možné sledovat živě na BBO. Začátek udělal velkou radost komentátorovi a autorovi bulletinu, jelikož se nesl ve znamení splněných a poražených slemů. Po 6 rozdáních vedl český tým 32:13 IMP, nicméně hned v 7. partii Poláci napsali 16 IMP a kromě drobných nápisů přidali bohužel ještě dvakrát 10 IMP v posledních dvou partiích. Češi si tak odnesli pouze 5,2 VP. Posunu tabulkou se nedočkali ani po zápase proti Chorvatsku, který znamenal překvapivý debakl týmů v čele tabulky - Švýcaři ve hvězdné sestavě uhráli pouze 2,97 VP proti Irsku, Švédové dokonce skončili v záporném skóre kvůli trestným bodům -0,10 VP proti Nizozemcům. Český tým může hovořit o štěstí, že prohrál těsně s 8,52 VP, když Chorvaté spadli v jedné partii z loženého celoherního pikového závazku, což se žádnému jinému páru v sále nestalo. Po 10 kolech tak naši reprezentanti figurují na 20. příčce s 89,04 VP.
Bulletin se zápasem s Polskem
Web soutěže
Průběžné výsledky

 • Informace ze soutěží
 • Zveřejněno 16. června 2022
 • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 3. den

Třetí den odstartoval basketbalovým zápasem s Irskem. Češi měli do zápasu lepší vstup, když po čtyřech partiích vedli 25:10 IMP a o pět partií později přidali po drobných ztrátách dalších 10 IMP. Bohužel v posledních čtyřech partiích se karta zcela obrátila, Irové skóre otočili a naši odešli s prohrou 5,2 VP. Neméně divoký byl zápas proti Islandu, ve kterém si ale Češi v první půli vypracovali takový náskok, že ani následné odpisy je o vítězství 12,8 VP nepřipravili. Poslední úterní zápas znamenal pro české barvy naprostou katastrofu, tím spíše v herním systému round robin. V zápase, kde se na mnohých stolech rozdělovalo skromné množství IMP (Izrael a Polsko si dokonce rozdělily pouhých 11 IMP) a na 9 stolech skončil téměř remízou, jsme utrpěli prohru 0,93 VP. Tento výsledek nás odpoutal od kontaktu s nejlepší desítkou celkového pořadí a ČR se propadla na průběžné 15. místo s 75,32 VP. Na Poláky na 10. místě ztrácí přes 17 VP.
Web soutěže
Průběžné výsledky

 • Informace ze soutěží
 • Zveřejněno 15. června 2022
 • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 2. den

Druhý hrací den zahájil český tým vyrovnaným matchem s Izraelem. Naneštěstí prohrál s 7,97 VP, rozdílovou partii představoval podlimitní slem bez dvou klíčových figur (KQ v trumfech), který Izraelci jako jedni z mála vydražili a splnili se ziskem 11 IMP. Ve druhém zápase s Lotyši Češi uhájili výhru o jediný IMP i přes skóre -17 IMP na poslední partii. Vzhledem k prozatímnímu průměrnému skóre Lotyšů však každé nezískané VP bude nejspíš představovat ztrátu na ostatní družstva. Dobrým výsledkem proti Španělům pak skončilo pondělní hraní. Nepříznivý start se Čechům podařilo zvrátit a nakonec si odnesli 15,92 VP, které je dostaly na 10. místo průběžného pořadí s 56,39 VP.
Web soutěže
Průběžné výsledky


Děkujeme našim partnerům za jejich podporu při propagaci bridže, organizaci soutěží a podpoře našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

I Vy se můžete stát našim partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner