Český bridžový svaz

  • Informace ze soutěží
  • Zveřejněno 23. června 2022
  • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 10. den

Předposlední hrací den zahájil český tým porážkou proti favorizovanému Norsku, které bojuje o bronzovou medaili. V průběhu zápasu si nevedl vůbec zle, splněnou trochu šťastnou agresivní manší ve 25. partii dokonce otočil skóre na svou stranu a ještě dvě partie před koncem udržoval výbornou remízu. Bohužel v předposlední partii Češi jako jedni z mála vydražili pouze celoherní závazek, zatímco soupeři velký slem, který následně i splnili. Tato partie za -14 IMP tedy určila rozdíl ve skóre a konečný výsledek pro ČR 6,25 VP. V zápasu proti Německu s hvězdným mix párem Auken - Welland podlimitní manši na 2 ze 3 fines pro změnu vydražili soupeři, a když k tomu přidali další nápisy za obranu, tak Češi už pouze korigovali výsledek dražbou velkého slemu pro zisk 11 IMP a odnesli si 5,82 VP. Přes slibný začátek nad Francií Češi nedotáhli k vítězství ani třetí zápas dne a podlehli s 5,61 VP, s těmito výsledky se propadli na průběžné 20. místo.

Zajímavý zvrat nastal v čele tabulky, kde si Nizozemci po druhém zápase dne udržovali náskok propastných více než 30 VP, i když prohráli s Izraelem. Ve vzájemném zápase je ale Švýcaři naprosto deklasovali a přiblížili se na rozdíl necelých 12 VP, takže ve středu bude ještě o co hrát. Do boje o bronz mají nejlepší startovní pozici Norové. Italové jsou sice o 0,32 VP před nimi, ale ty čekají v posledních dvou zápasech právě dva vedoucí týmy, zatímco Norové mají příznivější los v podobě Francie a Řecka.
Web soutěže
Průběžné výsledky

Děkujeme našim partnerům za jejich podporu při propagaci bridže, organizaci soutěží a podpoře našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

I Vy se můžete stát našim partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner