Český bridžový svaz

  • Informace ze soutěží
  • Zveřejněno 24. června 2022
  • Lucie Kohutová

Mistrovství Evropy národních týmů 2022 - 11. den

Poslední den se Česká republika pokusila zabojovat o co nejlepší umístění. V prvním zápase se potkala s Řeckem, které se v tu chvíli nacházelo na 18. místě. Bohužel se našim nedařilo a odnesli si pouze 3,91 VP. Tím pádem naděje na elitní dvacítku žila už pouze v podobě šance na 20. místo okupované Walesem s náskokem 1,2 VP. Vzhledem k prohře i v druhém zápase proti Estonsku a zisku 5,4 VP se však namísto posunu konal propad. Estoncům se povedl zajímavý kousek v partii č. 23, když jako zcela jediní v celém open sále vydražili 6 trefů, které nebyly k poražení. Naproti tomu když Češi vydražili slem o tři partie později, nepřálo jim štěstí při dělbě trumfové barvy a náročný závazek se jim nepodařilo splnit za další velkou ztrátu. 

V čele tabulky se překvapivě odehrávalo drama až do samého konce. V prvním zápase sice Nizozemsko těsně zvítězilo nad Rumunskem, Švýcarsko však naprosto rozdrtilo Itálii, čímž jí téměř jistě vzalo naděje na bronz, a navíc se přiblížilo k vedoucím Nizozemcům na rozdíl pouhých 4 VP. Nizozemce čekali v posledním kole právě silní Italové, zatímco Švýcaři šli do žebříčkově jednodušší bitvy s Bulhary. Protože však oba zápasy skončily pouze těsnou výhrou favoritů, nedošlo nakonec na 1. pozici ke změně a titul mistrů Evropy získali Nizozemci. Stříbro patří Švýcarům a bronz díky pohodlnému náskoku uhájili Norové.

Český tým tým ve složení Erik Klemš, Michal Kopecký, Martin Melčák, Jakub Šlemr, Jakub Vojtík, David Vozábal skončil na 22. místě ze 30 týmů.

Křížová tabulka
Web soutěže
Konečné výsledky

Děkujeme našim partnerům za jejich podporu při propagaci bridže, organizaci soutěží a podpoře našich reprezentantů na mezinárodních turnajích.

I Vy se můžete stát našim partnerem! Podpořit můžete libovolný projekt, turnaj či skupinu hráčů. 

Národní sportovní agentura
Moravskoslezký kraj
Funbridge
Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy
Česká Asociace Univerzitního Sportu
TENAK holdings
Bridgescanner